تفاوت لیفت کامل با مینی فیس لیفت

تفاوت لیفت کامل با مینی فیس لیفت

لیفت صورت این قدرت را دارد که یکی از چشمگیرترین تحولات در زمینه زیبایی را ایجاد کند. این موضوع پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد زیرا در روش های لیفت صورت اختلافات زیادی وجود دارد. نکته اصلی این است که هر روش مختص به صورت بیمار انتخاب می شود به عنوان مثال ، برخی از بیماران ممکن است نیاز به سفت شدن گردن برخی دیگر گونه ها و … نیاز داشته باشند.

یکی از مهمترین جنبه های هر لیفت صورتی پرداختن به لایه SMAS است. سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی یا SMAS ، یک لایه عمیق فیبر عضلانی در زیر پوست است. از آن به عنوان عضله و بافت پشتیبانی کننده صورت استفاده می شود. SMAS به جای اینکه فقط پوست سطحی را محکم کند که باعث ظاهری غیرطبیعی می شود, لایه ای از بافت عمیق تر صورت را بلند می کند و نتیجه طبیعی تر و ماندگار تری بدست می آید.
در اینجا ، ما به دو نوع روش لیفت صورت خواهیم پرداخت. مینی فیس لیفت و فیس لیفت کامل.

مینی لیفت چیست؟

در رابطه با روش مینی لیفت صورت( Mini face lift) می توان عنوان نمود که این روش زیباسازی پوست ، زیر شاخه ای از جراحی پلاستیک صورت به شمار می رود که به کمک آن می توان چین و چروک ناشی از گذر زمان در صورت را به طور موثری از بین برد و همچنین ظاهری طبیعی ایجاد کرد در مینی لیفت صورت (Mini face lift) لیفت یا بالا کشیدن صورت به روش راحت و کم تهاجمی انجام می شود.

مراقبت های قبل از جراحی پلاستیک صورت | جراح پلاستیک اصفهان

مینی لیفت صورت به طور کلی روی بیمارانی انجام می شود. که نگرانی نسبتاً جزئی در ناحیه دو سوم پایینی صورت بخصوص فک و گونه هایشان و همچنین چین های بینی (خطوط بین بینی و دهان). دارند. در بسیاری از موارد ، مینی لیفت برای تازه کردن چهره ای که قبلا لیفت کامل شده ، انجام می شود. برش های مینی لیفت ریز و غیر قابل مشاهده است.این روش با استفاده از برشهای کوتاه در شقیقه ها، در امتداد اطراف گوش و احتمالاً درون منطقه پلک پایین یا زیر لب بالا می باشد. جای زخم معمولاً حداقل است و زمان بهبودی آنقدر کوتاه است که مینی فیس لیفت نام مستعار “لیفت آخر هفته ای” را بدست آورده است.

کاندیداهای ایده آل برای مینی لیفت افرادی هستند. که فقط نیاز به کمی تقویت یا بالا بردن پایین صورت و در اطراف گونه ها و فک دارند. روی پیشانی یا چشم تأثیر نمی گذارد. بهترین زمان ۴۵-۵۵ سال است.

لیفت کامل چیست؟

از طرف دیگر لیفت کامل به کلیه زمینه های نیازمند لیفت روی صورت می پردازد. در جراحی لیفت کامل صورت به طور معمول، یک برش از خط موی شقیقه ها آغاز میشود و تا اطراف گوش ادامه یافته و در انتهای پوست پشت سر به پایان می رسد. ممکن است چربی های اضافی صورت، فک و گردن و بافت زمینهای نیز حذف شده و یا به جای مناسب جابجا شود. پوست صورت طبق خطوط کانتور جدید، دوباره جمع شده و هر گونه پوست اضافی برداشته می شود. ممکن است برای بهبود بیشتر پوست شل شده گردن، ایجاد برش دومی در زیر چانه لازم باشد.

درنهایت برش ها با بخیه یا چسب پوست بسته می شوند. سپس برای به حداقل رساندن تورم و کبودی، دور صورت بیمار بانداژ می شود. در حالت ایده آل ، یک متخصص این روش را انجام می دهد و لایه عضلات زیر پوست را بلند می کند تا به نتایج ظریف و طبیعی برسد. لیفت کامل ممکن است شامل لیفت ابرو نیز باشد ، اما این بستگی به جراح و بیمار و آنچه مورد نظر شماست ، خواهد داشت.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد –  جراح پلاستیک اصفهان|


بیشتر بخوانید:

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

لیپوماتیک یا لیپوساکشن با امواج

آمادگی قبل از جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *