جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی چیست؟

زیبایی امری نسبی است. معیار های زیبایی در جوامع مختلف متفاوت است . اما با وجود رسانه ها و یکی شدن جوامع ؛ معیار های زیبایی نیز دستخوش تغییر شده و در حال نزدیک شدن به هم می باشد. شاید زمانی، زیبایی طبیعی و خدادادی مورد خواست اکثریت مردم بود اما امروزه تا حدی این معیار تغییر کرده است. جراحی بینی نیز مشمول این تغییرات شده است. تا جایی که جراحی زیبایی بینی فانتزی و عروسکی مورد پسند شمار زیادی از مردم قرار گرفته است. در مورد این که سایز مناسب بینی و مدل مناسب بینی کدام می باشد؛ استانداردهای خاصی وجود دارد.

استاندارد این نوع جراحی

در این استاندارد ها با تجزیه و تحلیل صورت و بینی ، شکل و اندازه ی بینی و… شکل مناسب برای صورت فرد توصیه می شود. در جراحی بینی فانتزی و عروسکی، جراح شکل بینی را از شکل طبیعی خارج نموده و کمی نوک بینی را بالا می برد و به اصطلاح بینی را عروسکی می کند.

نکته مهم این است که بایستی حتما به تجربه و مهارت جراح تان اطمینان داشته باشید. و زیبایی خود را به خطر نیندازید. گاهی فرم و شکل بینی سبب کاهش اعتماد به نفس فرد شده و برای وی مشکلات ارتباطی ایجاد می کند . در نتیجه در چنین مواردی جراحی بینی می تواند گزینه ی مناسبی باشد.
در جراحی بینی عروسکی تأکید بر زاویه بین پیشانی ، بینی و چانه است.

جراحی بینی ، رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی همگی اصطلاحاتی هستند که برای یک روش استفاده می شوند و محبوبیت بی نظیری را در بین مردم طی سال های اخیر کسب کرده است. با انجام عمل زیبایی بینی ، ویژگی های صورت شما با یکدیگر هماهنگ تر می شوند.

جراحی بینی عروسکی | جراح پلاستیک اصفهان

بهبود کانتور و تناسب فرم بینی

جراحی زیبایی بینی می تواند باعث بهبود کانتور و تناسب فرم بینی در چهره شود ، بنابراین هماهنگی صورت را افزایش می دهد. جراحی بینی همچنین ممکن است برای رفع ناهنجاری های ساختاری بینی که باعث مختل شدن تنفس می شود انجام گردد. عمل بینی می تواند به طور چشمگیری فرم بینی را بهبود بخشد ، خواه این نتیجه ژنتیکی باشد یا بر اثر حادثه و ضربه آسیب دیده باشد. بینی نامتقارن به عزت نفس برخی از افرد بسیار آسیب می زند و جراحی زیبایی بینی می تواند درمانی مطلق برای افرادی باشد که به دلیل فرم نامتقارن بینی دچار مشکلات اعتماد به نفس هستند.

جراحی بینی ممکن است به صورت جداگانه انجام شود یا با دیگر روش های جراحی زیبایی و پلاستیک ترکیب شود.

برخی از دلایل انجام جراحی بینی عبارتند از:

 • انحراف تیغه بینی
 • مشکلات تنفسی
 • قوز و یا افتادگی نوک بینی
 • بینی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک
 • عدم رضایت از نتایج جراحی بینی قبلی
 • برجستگی های بینی
 • شکستگی یا آسیب دیدگی بینی
 • شکل ژنتیکی بینی

ویژگی های خاص جراحی بینی عروسکی

 1. اثر دوگانه: تیزی و سربالا بودن نوک بینی و قوس پل بینی ، صورت را کوچک تر نشان می دهد.
 2. ظرافت بیشتر: فرم بینی از زاویه دید روبرو و همچنین نیمرخ زیبا و متناسب به نظر می رسد.
 3. جراحی پلاستیک خاص: فرم عروسکی بینی از جمله جراحی های خاص و منحصر به فرد است.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد –  جراح پلاستیک اصفهان|


بیشتر بخوانید:

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی

لیپوماتیک یا لیپوساکشن با امواج

افزایش سایز باسن به روش لیپوفیلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.