جراحی ثانویه چگونه اسکار برجای مانده از عمل بینی اولیه را رفع کند؟

عمل ترمیمی بینی چقدر طول می کشد؟

جراحی بینی ثانویه فرایندی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و مدت اجرای آن به علت پیچیده تر بودن آن در مقایسه با جراحی اولیه ، طولانی تر است. رینوپلاستی ترمیمی اغلب به 3 الی 4 ساعت زمان جهت تکمیل نیاز دارد.

عمل ترمیمی بینی تنها به این معنی نیست که یک بار عمل بر روی بینی شما انجام شده و به دلیل مطلوب نبودن نتیجه درمان ، جراحی برای بار دوم مورد نیاز است. در برخی موارد ، بیمار قبلاً چندین بار تحت جراحی بینی قرار گرفته است. متاسفانه این تجربه تلخ ، ماحصل بی دقتی در انتخاب جراح بینی خوب است که بتواند با یک بار جراحی بر روی بینی ، نتیجه تحسین برانگیزی را خلق کرده و بیمار را از قرار گرفتن تحت جراحی ثانویه یا ثالث معاف نماید. افرادی که از نتیجه جراحی یا جراحی های قبلی خود راضی نبوده و از موقعیت فیزیکی مطلوبی در بینی برخوردارند ، داوطلبین ایده آل برای عمل بینی ترمیمی محسوب می شوند. همچنین سیگاری نبودن و برخورداری از یک سبک زندگی سالم نیز می تواند فرد را برای قرار گرفتن تحت این عمل ثانویه مستعد تر نماید.


با ما همراه باشید با مطالب پیشنهادی و آموزنده دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | دانستنی های عمل بینی شکسته

جراحی بینی ترمیمی چگونه می تواند بافت اسکار برجای مانده از عمل بینی اولیه را رفع کند؟

در طول رینوپلاستی اولیه برش هایی در بینی ایجاد می شود و استخوان و غضروف در موقعیت جدیدی قرار می گیرند. این اتفاقات سلول های فیبروبلاست را تحریک می کند تا برای کمک به بهبود، شروع به ترمیم فیبرهای کلاژن و پروتئین های دیگر نمایند.

در دوره بهبود، اسکار از قرمز به سفید تغییر رنگ می دهد . در موارد حاد، می تواند نتیجه زیبایی جراحی را که چشم انتظارش بودید، دستخوش آسیب کند. بنابراین اگر به جایی رسیده اید که به دلیل شکل گیری بافت اسکار تمام پنبه ها رشته شده و اکنون نتیجه جراحی آن چیزی نیست که منتظرش بودید، باید دست به کار شوید و با یک تحقیق جامع یک متخصص جراحی بینی ترمیمی خوب را بیابید تا بتواند بدون آسیب رساندن رگ ها در بینی، بافت اسکار را بردارد.

جراحی ترمیمی برای برداشتن بافت اسکار اغلب شامل باز کردن مجدد بینی، برش دادن بافت و شکل دهی مجدد به بینی می باشد. جراح مراقب است که بافت اسکار و غضروف را بیش از حد برندارد چون اگر بخش زیادی برداشته شود ساختار بینی ضعیف می شود و پیوند غضروف مورد نیاز خواهد بود.

مراقبت های بعد از عمل بینی ثانویه

بعد از جراحی بینی ترمیمی یا ریویژن زمانی که احساس خستگی کردید ، استراحت کنید. نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی ترمیمی برای کنترل ورم ، بسیار حائز اهمیت است. با استفاده از چند بالش ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. هر روز قدم بزنید و مدت قدم زدن را بر یک مبنای روزانه افزایش دهید. بهتر است یک هفته از محل کار یا تحصیل خود مرخصی بگیرید.
از بلند کردن اجسام سنگین ، دوچرخه سواری ، ورزش های ایروبیک و هر گونه فعالیتی که باعث بالا رفتن فشار خون و فشار آمدن به بینی تان شود ، به مدت 2 الی 3 هفته خودداری کنید.

تا یک هفته بعد از عمل بینی ثانویه ، فین نکنید. در صورت نیاز به عطسه کردن ، با دهان باز عطسه کنید. پایین انداختن سر بعد از عمل ترمیمی بینی اصلاً توصیه نمی شود. بینی را تا 8 هفته مالش ندهید. از کرم ضد آفتاب استفاده کرده و در موقع آرایش کردن به بینی تان فشار وارد نکنید. تا یک هفته شنا نکنید.

بعد از جراحی ثانویه ، احتمال ابتلا به یبوست وجود دارد. سعی کنید غذاهای حاوی فیبر را در بشقاب خود بگنجانید. بهترین جراح بینی ترمیمی دستورالعمل های لازم در خصوص داروهای جدید از قبیل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها را در اختیار شما قرار می دهد. اگر آسپرین و سایر داروهای رقیق کننده خون را مصرف می کرده اید ، دکتر عمل بینی ترمیمی شما ، زمان از سر گیری مجدد مصرف آنها را اعلام می نماید. بهتر است داروها را بعد از وعده غذایی میل کنید تا دچار حالت تهوع نشوید.

جراح پلاستیک اصفهان | گچ بینی

بعد از برداشته شدن گچ بینی چه باید کرد ؟

بعد از برداشته شدن گچ بینی ، شستشوی بینی با محلول سالین به شما آموزش داده می شود. به مدت 4 هفته از قرار دادن عینک بر روی بینی خودداری کنید. بخش مراقبت های بعد از عمل ترمیمی بینی یا ریویژن از نظر دکتر علی علوی راد ، به منزله حلقه ای از یک زنجیر به هم پیوسته می باشد که کوتاهی در اجرای دقیق آن می تواند بیمار و پزشک را از رسیدن به هدف نهایی که خلق یک بینی زیبا است ، محروم گرداند.

عوارض حرف زدن بعد از جراحی بینی ترمیمی ، همیشه مورد اشاره قرار می گیرد. بعد از جراحی ترمیمی دماغ تا جایی که می توانید کم حرف بزنید و سعی کنید حرکات صورت خود را به حداقل برسانید. حرف زدن و جویدن غذا باعث حرکت کردن عضلات و استخوان های صورت می شود و همین امر بخش های تازه ترمیم شده بینی را تحت تاثیر قرار می دهد.
ورم بینی بعد از جراحی ثانویه بینی ، کاملاً طبیعی است و می توانید با مراقبت های فوق الذکر ، سطح آن را به حداقل رسانده و در کاهش سریع تر آن کمک کنید. استفاده از کمپرس یخ ، یکی از توصیه های موکدی است که جراح بینی ترمیمی ، به بیمار خود گوشزد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *