جراحی شکم(آبدومینوپلاستی)

شایعترین علل این اتفاق عبارتند از :

بارداری ، پیری ، تغییرات چشمگیر وزن ، وراثت ، جراحی قبلی

عمل جراحی شکم که ابدومینوپلاستی نیز نامیده می شود ، چربی و پوست اضافه را برداشته و در غالب موارد عضلات ضعیف شده یا جداشده را به حالت طبیعی بازگردانده و طرح هموارتر و سفت تری برای شکم ایجاد می نماید .

آنچه این عمل انجام نمی دهد :

جراحی شکم جایگزین کاهش وزن یا برنامه متناسب ورزش نمی شود . اگرچه نتایج جراحی شکم از نظر تکنیکی دائمی هستند ، ولیکن تغییرات چشمگیر در وزن شما می توانند ، سبب شلی مجدد پوست شود . به همین دلیل ، کسانیکه قصد کم کردن شدید وزن دارند ، یا زنانیکه قصد باردارشدن دارند ، توصیه می شود که عمل خود را به تعویق بیاندازند . بعلاوه جراحی شکم نمی تواند استریا ( خطوط کشش ) را تصحیح نماید ، ولی خطوط زیر ناف برداشته شده و خطوط بالای ناف به پایین ناف ناف منتقل می شوند.

سوالات رایج در مورد جراحی زیبایی شکم

١- آیا بعد از جراحی آبدومینوپلاستی امکان حامله شدن وجود دارد؟
بهتر آنست که انجام این جراحی به زمانی موکول شود که فرد، دیگر نیت بارداری مجدد نداشته باشد زیرا بارداری بعد از عمل، منجر به برگشت شلی شکم خواهد شد. البته اگرفردی بخواهد که باردار گردد ، منع طبی ندارد ولی احتمالا در آینده نیاز به جراحی مجدد پیدا خواهد کرد.

٢- آیا شکم بعد از این عمل صاف و تخت خواهد شد؟
جراحی آبدومینوپلاستی ، در افراد بدون اضافه وزن وفقط با شلی پوست شکم بهترین نتیجه را میدهد، خصوصا اگر فرد قد بلند باشد. در افراد با اضافه وزن قابل توجه، حتی با انجام لیپوساکشن همزمان ، شکم کاملا صاف نخواهد شد، زیرا حجم قابل توجهی از چربی موجود در شکم در داخل حفره آن ودر اطراف احشا, داخلی تجمع پیدا کرده است که با جراحی زیبایی نمی توان آن را خارج نمود وتنها راه کاهش آن رژیم مناسب و کاهش وزن می باشد. اما در زمان جراحی از حجم چربی زیر پوست کاسته شده و پوست اضافی شکم از زیر ناف به پایین برداشته می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.