جراحی شکم(آبدومينوپلاستی)

شایعترین علل این اتفاق عبارتند از :

بارداری ، پیری ، تغییرات چشمگیر وزن ، وراثت ، جراحی قبلی

عمل جراحی شکم که ابدومینوپلاستی نیز نامیده می شود ، چربی و پوست اضافه را برداشته و در غالب موارد عضلات ضعیف شده یا جداشده را به حالت طبیعی بازگردانده و طرح هموارتر و سفت تری برای شکم ایجاد می نماید .

آنچه این عمل انجام نمی دهد :

جراحی شکم جایگزین کاهش وزن یا برنامه متناسب ورزش نمی شود . اگرچه نتایج جراحی شکم از نظر تکنیکی دائمی هستند ، ولیکن تغییرات چشمگیر در وزن شما می توانند ، سبب شلي مجدد پوست شود . به همین دلیل ، کسانیکه قصد کم کردن شدید وزن دارند ، یا زنانیکه قصد باردارشدن دارند ، توصیه می شود که عمل خود را به تعویق بیاندازند . بعلاوه جراحی شکم نمی تواند استریا ( خطوط کشش ) را تصحیح نماید ، ولي خطوط زير ناف برداشته شده و خطوط بالاي ناف به پايين ناف ناف منتقل می شوند.

سوالات رايج در مورد جراحي زيبايي شكم

١- آيا بعد از جراحي آبدومينوپلاستي امكان حامله شدن وجود دارد؟
بهتر آنست كه انجام اين جراحي به زماني موكول شود كه فرد، ديگر نيت بارداري مجدد نداشته باشد زيرا بارداري بعد از عمل، منجر به برگشت شلي شكم خواهد شد. البته اگرفردي بخواهد كه باردار گردد ، منع طبي ندارد ولي احتمالا در آينده نياز به جراحي مجدد پيدا خواهد كرد.

٢- آيا شكم بعد از اين عمل صاف و تخت خواهد شد؟
جراحي آبدومينوپلاستي ، در افراد بدون اضافه وزن وفقط با شلی پوست شكم بهترين نتيجه را ميدهد، خصوصا اگر فرد قد بلند باشد. در افراد با اضافه وزن قابل توجه، حتی با انجام ليپوساكشن همزمان ، شكم كاملا صاف نخواهد شد، زيرا حجم قابل توجهی از چربی موجود در شكم در داخل حفره آن ودر اطراف احشا, داخلی تجمع پيدا كرده است كه با جراحی زيبايی نمي توان آن را خارج نمود وتنها راه كاهش آن رژيم مناسب و كاهش وزن می باشد. اما در زمان جراحی از حجم چربی زير پوست كاسته شده و پوست اضافي شكم از زير ناف به پايين برداشته می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *