حداقل سن مناسب جهت جراحی بینی

حداقل سن مناسب جهت جراحی بینی چقدر است؟

کمترین سن جراحی بینی، در دخترها معمولا ۱۶ سال و در پسرها ۱۸ سال است. البته رسیدن به بلوغ کامل در هر فرد با دیگری متفاوت خواهد بود. جراح پلاستیک باید وضعیت رشد اجزای صورت و رسیدن به بلوغ کامل را بررسی کند. اگر صورت فرد و غضروف‌های بینی از رشد کردن باز ایستاده باشد، می‌توان برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کرد. در مطلب امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی حداقل سن مناسب جهت جراحی بینی خواهیم پرداخت.

با پایان یافتن و یا کند شدن رشد اسکلتی و غضروفی صورت و رسیدن به تناسب نهایی میان اجزای صورت، می‌توان مشخص کرد که بینی گوشتی یا استخوانی فرد تا چه اندازه قابل تغییر است و چه مقدار می‌توان ابعاد و اندازه بینی را به استانداردهای علم زیبایی‌شناسی نزدیک کرد. اما اگر حتی با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، هنوز صورت فرد در حال رشد و تغییر باشد، باید از انجام عمل‌های زیبایی خودداری کرد.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : روش های اصلاح فرم نوک بینی تیز یا گرد

باید توجه داشت که در بینی غضروف‌هایی وجود دارد که به آن غضروف‌های رشد می‌گویند. رشد بخش‌هایی از صورت با این غضروف‌ها در ارتباط است. با انجام عمل زیبایی بینی و دستکاری یا برداشتن غضروف‌های رشد، به تغییرات نرمال اجزای صورت آسیب جدی وارد می‌شود. در واقع یک سوم بالایی و یک سوم پایینی صورت به رشد خود ادامه خواهد داد اما رشد یک سوم میانی صورت که بینی در آن قرار دارد، متوقف خواهد شد.

جراحی بینی برای بیماران قلبی | جراح پلاستیک اصفهان

به همین دلیل کسانی که در سنین پیش از بلوغ جراحی زیبایی انجام داده‌اند، در بزرگ سالی چهره‌ای نامتقارن پیدا می‌کنند که بخش میانی صورت در ‌آن‌ها حالت تو رفته و صاف پیدا می‌کند. از این روی برای انجام جراحی زیبایی بینی نباید عجله کرد. صبر کنید تا صورت شما به ترکیب نهایی خود برسد. به جراح پلاستیک خود اعتماد کنید و پیش از انجام جراحی بینی، در مورد نتایج عمل خوب تحقیق نمایید.

پیش از رسیدن به سن بلوغ، ممکن است نوجوان تصمیم عجولانه و از سر احساس بگیرد. درست است که داشتن یک بینی متناسب در زیبایی چهره بسیار موثر است اما بهتر است خانواده‌ها با جراح مورد اعتماد خود مشورت کنند تا تصمیم به عمل جراحی را به تعویق بیاندازند. گاهی مشکلاتی که پس از عمل بینی پیش از سن بلوغ برای فرد به وجود می‌آید، حتی او را از زندگی اجتماعی عادی نیز محروم می‌کند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

با این حال، یکی دیگر از مواردی که باید در انجام عمل جراحی بینی به آن توجه کرد، انجام آن در زمان مناسب و پیش از بالا رفتن سن می‌باشد. معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی زمان مناسبی برای انجام جراحی بینی است. معمولا پس از ۳۰ سالگی، پوست صورت شروع به از دست دادن خاصیت الاستیک خود می‌کند و رفته رفته دچار افتادگی می‌شود. این موضوع نتایج عمل بینی را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. هرچه سن بالاتر برود، رسیدن به نتیجه دلخواه جراحی بینی سخت‌تر خواهد بود.

 


مطالب پیشنهادی:

دلایل تیز شدن نوک بینی بعد از عمل بینی چیست؟

رینوپلاستی باز یا بسته ، کدام بهتر است؟

مواد عذایی ممنوعه در رژیم بعد از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *