رابطه جنسی بعد از رینوپلاستی

شاخصه هشدار دهنده در رابطه جنسی بعد از رینوپلاستی

رابطه جنسی بعد از رینوپلاستی | به طور کلی جراحی بعنوان یک فرایند بدون درد معرفی می شود. البته برخی بیماران فشار سینوس و گرفتگی را در طول دوره بهبود گزارش می دهند که کاملاً طبیعی بوده و به طور خودبخود رفع خواهد شد. پزشک برای مدیریت و کنترل درد ، قبل از جراحی با شما صحبت کرده و توصیه هایی را در اختیار تان قرار می دهد. پزشک توصیه می کند که در صورت غیر عادی بودن سطح درد ، بلافاصله موضوع را با وی در میان بگذارید تا تمهیدات لازم اندیشیده شود.

درد می تواند به عنوان یک شاخص تعیین کیفیت پیشرفت فرایند بهبود عمل کند. به همین دلیل ، حتی اگر احساس کردید حالتان خوب شده و آمادگی از سر گیری رابطه جنسی را دارید ولی بعد از برقراری رابطه ، احساس درد کردید ، بهتر است به صدای بدن تان گوش کنید. درد یک هشدار از طرف بدن شماست که می گوید به مدت زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارد. پس فرصت کافی را برای بهبود در اختیار بدن خود قرار دهید.


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


رابطه جنسی بعد از عمل بینی با توجه به روش جراحی

جراحی دماغ عمدتاً با استفاده از دو تکنیک جراحی به روش بسته و باز انجام می شود.

در فرایند عمل به روش بسته ، جراح تمامی مانورهای خود بر روی بینی را تنها از طریق سوراخ های بینی انجام داده و بدون ایجاد برش خارجی ، از طریق برش های ایجاد شده در داخل بینی ، اقدام به جراحی این اندام می نماید.

در عمل با تکنیک باز ، جراح یک برش را در حد فاصل بین دو سوراخ بینی ایجاد می کند. سپس با ایجاد برش هایی در داخل بینی ، پوست بینی را کنار زده و به چارچوب داخلی بینی دسترسی کامل پیدا می کند. عمل به روش باز به جراح این فرصت را می دهد که جزئی ترین ایرادات چارچوب بینی را درمان کند.

صرفنظر از نوع تکنیک مورد استفاده در اجرای فرایند جراحی ، مراقبت های بعد از عمل ، بخش اجتناب ناپذیر فرایند محسوب می شود. در طول این دوره ، لازم است از قرار دادن بینی در معرض هر گونه فشار یا ضربه احتمالی ، خودداری به عمل آید. رابطه جنسی ، فعالیتی است که در طول آن ، فشار خون بالا می رود. بالا رفتن فشار خون پیامدهای خوبی را برای جزئیات تازه اصلاح شده بینی به همراه ندارد. بعلاوه ، در طول این رابطه زناشویی ، احتمال وارد آمدن ضربه حتی به شکل اتفاقی به بینی وجود دارد. پس منطق حکم می کند که از انجام فعالیت و رابطه جنسی بعد از عمل بینی ، به روش باز یا بسته ، برای مدت توصیه شده توسط پزشک ، خودداری کنیم.

جراح بینی اصفهان | رابطه جنسی بعد از عمل بینی

بوسیدن در رابطه جنسی بعد از جراحی بینی

شاید تصور کنید که جراحی فرایندی است که به دلیل اجرا بر روی بینی ، بخش های دیگر صورت را درگیر خود نمی کند. بنا به همین تصور ، در ذهن خود استدلال می کنید که پس بوسیدن بعد از جراحی ، بلامانع است. برای تعیین صحت یا سقم این تصور ، قبل از جراحی در زمان غذا خوردن ، در حین حرکت لب ها در طول جویدن غذا ، بینی تان را لمس کنید. می بینید که بینی چقدر تکان می خورد.

با مد نظر قرار دادن این موضوع و اضافه کردن این مطلب که بعد از جراحی ، پزشک به شما توصیه می کند که دامنه حرکت لب ها را با میل کردن غذاهای نرم ، اجتناب از خندیدن و حرف زدن زیاد ، به حداقل سطح ممکن برسانید ، می توانید خودتان به این نتیجه برسید که بوسیدن نیز که در آن لب ها درگیر دامنه وسیعی از حرکت می شود ، قطعاً تاثیر منفی در نتیجه جراحی بر جای می گذارد.

آیا رابطه جنسی بر روی نتیجه جراحی تاثیر منفی دارد؟

بینی بعد از جراحی در طول دوره ریکاوری ، بسیار آسیب پذیر است. فعالیت های جنسی می تواند باعث وارد آمدن ضربه ناخواسته به این اندام مینیاتوری شده و به این ترتیب ، نتیجه جراحی شما را تخریب کند. به همین منظور لازم است در طول فرایند ریکاوری ، از قرار دادن بینی در معرض هر گونه ضربه احتمالی جداً خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *