روش درمان فرورفتگی پل بینی بعد از جراحی

بررسی روش درمان فرورفتگی پل بینی بعد از جراحی

با توجه به این‌که علل مختلفی برای فرورفتگی پل بینی بعد از عمل وجود دارد و بسته به این‌که فرورفتگی پل بینی بعد از عمل چقدر طول میکشد، درمان‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان روش درمان فرورفتگی پل بینی بعد از جراحی را مورد بررسی قرار می دهیم.

کمتر از یک سال از عمل جراحی گذشته باشد

اگر هنوز یک سال از انجام عمل سپری نشده باشد، برخی از پزشکان از فیلر برای پر کردن فرورفتگی استفاده می‌کنند. فیلر موجب ایجاد بافت فیبروز در قسمت فرورفتگی می‌شود و در نهایت می‌تواند به‌طور کامل فرورفتگی پل بینی بعد از عمل را درمان نماید.

بیش از یک سال از عمل جراحی گذشته باشد

اگر فرورفتگی پل بینی بعد از عمل ناشی از تحلیل یا جا‌به‌جایی غضروف بینی و حذف بیش از اندازه‌ی غضروف در هنگام عمل باشد، معمولاً روش درمان، جراحی ترمیمی بینی است. در این جراحی، پزشک با استفاده از غضروف خود فرد، فرورفتگی را پر می‌نماید. در صورتی‌که فرد غضروف اضافی نداشته باشد، پزشک متخصص از غضروف لاله‌ی گوش یا قفسه‌ی سینه استفاده می‌نماید.

درمان برآمدگی استخوان بینی بعد از جراحی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد |

البته در مواردی هم که فرورفتگی کوچک است ممکن است نیازی به عمل جراحی ترمیمی نباشد و پزشک در داخل مطب به‌صورت سرپایی با ایجاد یک برش، غضروف اضافی را در فرورفتگی قرار می‌دهد. اگرچه برخی از افراد از فرورفتگی شکایت می‌کنند برخی دیگر برآمدگی پل بینی بعد از عمل را تجربه می‌نمایند. چه فرورفتگی و چه برآمدگی هر دو می‌تواند رنج‌آور باشد زیرا فردی که برای جراحی زیبایی بینی اقدام کرده است، از پزشک بینی بی نقصی را طلب می‌کند.

اما با توجه به این‌که هر عملی عوارضی هم دارد، باید دقت کنید که برای کاهش عوارض ناشی از عمل بینی باید در انتخاب پزشک متخصص بسیار دقت کنید.

علل ایجاد فرورفتگی بینی بعد از عمل جراحی

در یک سال اول پس از جراحی، فرورفتگی پل بینی بعد از عمل ممکن است به‌دلیل تورم باشد. اما پس از گذشت این مدت باید موارد دیگری را مورد بررسی قرار داد. از جمله عواملی که موجب فرورفتگی پل بینی بعد از عمل می‌شوند شامل تحلیل یا جا‌به‌جایی غضروف بینی، حذف بیش از حد غضروف‌ها در هنگام عمل، ماساژ غیر حرفه‌ای، ضربه به بینی پس از عمل و … است.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

مدت فرورفتگی پل بینی بعد از عمل

اگر فرورفتگی پل بینی بعد از عمل پس از گذشت یک سال هنوز مشاهده شد، باید برای اقدامات دیگری نظیر جراحی ترمیمی بینی به پزشک متخصص جراح مراجعه کنید. در صورتی‌که هنوز یک سال از عمل بینی شما نگذشته است، بهتر است کمی صبر کنید زیرا امکان دارد که تورم بینی ناشی از عمل جراحی موجب چنین حالتی شده باشد.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

درمان علل خارش بینی بعد از جراحی

دلایل چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی

درمان و رفع پل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *