روش صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل

روش صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل چیست؟

یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با چسب زدن بر روی بینی پس از انجام عمل بینی، نحوه چسب زدن و استفاده از آن است. چسب زدن به دلیل اهمیت بالای آن در مراقبت‌های پس از انجام عمل بینی، نیازمند دقت در انجام صحیح است. معمولاً پزشک معالج پس از انجام عمل، نحوه چسب زدن صحیح و اصولی را به فرد توضیح خواهد داد .تا پس از مرخص شدن بتواند در زمان‌های مورد نیاز این کار را انجام دهد. در نوشته امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان که برای شما گردآوری شده است. روش صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکته مهم و قابل توجه برای افراد این است که باید حتماً از چسب‌های مخصوص به طور صحیح و اصولی استفاده کنند. تا تأثیرات مثبت و مراقبتی آن بتواند خود را نشان دهد. در غیر این صورت استفاده از چسب نمی‌تواند مؤثر واقع شود.

چسب‌های یک سانتی‌متری

معمولاً پزشک معالج نوع و برند چسب مورد استفاده را برای فرد معرفی خواهد کرد. اما یکی از بهترین انواع چسب برای استفاده افراد، چسب‌های یک سانتی‌متری است. همچنین برند‌های مختلف، چسب‌های مخصوص بعد از عمل زیبایی بینی را تولید می‌کنند. که یکی از بهترین برند‌های آن ۳M است. در کل، نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی به شرح زیر است:

مرحله نخست

در مرحله اول توصیه می‌شود قبل از استفاده از چسب، صورت خود و به خصوص نواحی اطراف بینی را به خوبی با آب و صابون شستشو دهید. و سپس می‌توانید از الکل نیز برای پاک کردن آن استفاده کرد.

روش صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل | جراح پلاستیک اصفهان

مرحله دوم

پس از این مرحله افراد باید چسب را با توجه به سایز و اندازه بینی خود، را به اندازه مورد نظر برش دهند. معمولاً نیاز به ۷ چسب به طول ۴ سانتی‌متری و ۲ قطعه چسب به طول بیشتر به اندازه ۱۰ سانتی‌متر خواهد بود.
برای استفاده از چسب‌ها لازم است قطعه‌های کوچک ۴ سانتی‌متری را به طور افقی بر روی بینی از ابتدا تا انتهای آن بچسبانیم. باید مقدار کمی از عرض چسب‌ها نیز بر روی یکدیگر قرار گیرند. تا به خوبی سطح روی بینی را پوشش دهند. در انتها توصیه می‌شود که کمی چسب‌ها را فشار دهید. تا به خوبی به پوست بینی بچسبند تا بعداً شل نشوند.

سومین مرحله

سپس نوبت به چسباندن قطعات ۱۰ سانتی‌متری می‌رسد. طرز چسباندن این دو قطعه چسب نیاز به دقت بیشتری دارد. قطعه‌های بلند‌تر چسب را باید به طور حرف انگلیسی U بر روی بینی بچسبانند. این قطعات باید به اینگونه چسبانده شوند. که وسط چسب بر پوست زیر نوک بینی چسبانده شود و انتهای آن نیز بر انتهای بینی منطبق شود.

بهتر است که پس از چسباندن چسب‌ها به شکل U در انتها نیز با فشار دادن و ماساژ، از چسبیدن آن بر پوست بینی اطمینان حاصل نمایید. البته توجه داشته باشید که چسب‌ها مسیر تنفسی و سوراخ‌های بینی را نپوشاند و تنها زیر نوک بینی را پوشش دهند.

آخرین مرحله

در مرحله آخر نیز برای محکم کاری و اطمینان از اینکه چسب‌ها جدا نشوند. و به خوبی تأثیرات مثبت خود را حفظ کنند، چند قطعه چسب ۴ سانتی‌متری نیز به طور افقی بر روی بینی می‌چسبانیم.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

تا چه زمانی از چسب بعد از عمل بینی استفاده کنیم؟

بررسی ارتباط کم خونی و جراحی بینی

پیاده روی بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *