روش های پیشگیری از چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی

روش های پیشگیری از چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی

تعدادی محصول در بازار وجود دارد که به طور خاص برای درمان پوست چرب طراحی شده است. متخصص پوست می‌تواند درمورد روال مراقبتی مناسب پوست که به کاهش چربی بینی و جوش زدن کمک کند، مشاوره دهد. در نوشته ای که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان برای شما گردآوری شده است. به مطالعه روش های پیشگیری از چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی خواهیم پرداخت. پس از برداشتن باند، تمیز کردن ملایم و منظم با یک تونر ساده به کاهش جوش‌ها کمک خواهد کرد اما اطمینان حاصل کنید که تون دارای فرمول سخت نبوده و با آرامی بدون ماساژ اضافه و دستکاری از آن استفاده می‌کنید.

در بعضی موارد استفاده از لایه‌بردار، مناسب است اما از لایه‌بردار‌های تهاجمی و قوی استفاده نکنید زیرا پوست بینی در مراحل اولیه بعد از عمل بسیار حساس است. در واقع پرهیز از هر گونه درمان تهاجمی که مستلزم فشار بر بینی باشد، بسیار مهم است. حتی باید استفاده از نوار‌هایی که برای گرفتن چربی اضافی و باز کردن منافذ است، حداقل تا سه ماه بعد از عمل بینی اجتناب شود.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که بینی شما تحت عمل جراحی قرار گرفته است. و باید روند بهبود و درمان را کامل طی کند. تقریباً یک ماه پس از این جراحی زیبایی، می‌توان با دستور پزشک، لایه‌برداری صورت را انجام داد. این لایه‌بردار‌ها منافذ پوست را باز می‌کنند و پوست را بهبود می‌بخشند و در عین حال دارای فرمول مناسب و ملایمی هم هستند. قبل از شروع هر دوره درمانی – چه در خانه و چه به دست متخصص پوست یا متخصص زیبایی – برای مشاوره، راهنمایی و توصیه‌های لازم با جراح خود مشورت کنید.

روش های پیشگیری از چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی | جراح پلاستیک اصفهان

رژیم غذایی نامناسب

مصرف برخی مواد غذایی که خود عامل محرک برای چرب شدن پوست و جوش زدن هستند. تا مدتی باید کنار گذاشته شود. در واقع برخی آجیل‌ها، مغزیجات و غذا‌های دارای طبع گرم در این امر مؤثر هستند.

تشدید آکنه با مصرف دخانیات

بهترین راه برای جلوگیری از جوش زدن در این حالت، پیروی از رژیم غذایی است که جراح بعد از رینوپلاستی توصیه می‌کند.
همچنین آبرسانی به پوست از طریق نوشیدن آب کافی و مواد غذایی دارای آب فراوان هم در این امر مؤثر است. آبرسانی علاوه بر کاهش جوش زدن، باعث می‌شود تا پوستی شاداب و شفاف‌تر هم داشته باشید و با بهبود کامل بینی، زیبایی ظاهری شما نیز بیشتر به چشم بیاید.

جوش های بعد از جراحی بینی به دلیل اضطراب و استرس

جراحی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی است که گاهی اوقات با عوارضی مانند جوش زدن همراه است. بنابر برخی مطالعات، اضطراب منجر به ظهور یا تشدید این عارضه جانبی بعد از رینوپلاستی می‌شود. همانطور که از یافته‌ها مشخص است. اضطراب می‌تواند عامل اصلی تحریک یا تشدید جوش زدن بعد از عمل بینی باشد.
در کنار اضطراب، افسردگی، عصبانیت و مواردی از این دست نیز منجر به جوش صورت بعد از رینوپلاستی خواهند شد. وجود این اختلالات، همبستگی مثبت بین جوش زدن و دلایل روانی را اثبات کرده است.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

علل جوش زدن صورت بعد از جراحی بینی

درمان آلرژی و آبریزش بینی بعد از جراحی

نکات مهم در سرفه کردن بعد از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *