شیردهی و حاملگی بعد از پروتز سینه

شیردهی و حاملگی بعد از پروتز سینه

یکی از سوالات رایج در خصوص شیردهی و حاملگی بعد از پروتز سینه می باشد که جالب است بدانید این جراحی زیبایی اختلالی در بارداری و شیردهی برای فرد ایجاد نخواهد کرد ولی در صورتی که در زمان شیردهی عفونت رخ دهد احتمال دارد که این عارضه بر روی پروتز تاثیر بگذارد و موجب سفت تر شدن آن شود.

در حالت کلی پروتز سینه با بارداری ارتباطی ندارد. اما در خصوص شیردهی گفتنی است که انجام جراحی پروتز سینه سبب ایجاد مشکلاتی نظیر از بین رفتن غدد شیری و ترشحات شیری نمی شود.

شیردهی و حاملگی بعد از پروتز سینه | جراح پلاستیک اصفهان

در صورت آنکه زمان شیردهی با عفونت مواجه نشوید پروتز ایجاد مشکل نخواهد کرد، اما اگر مبتلا به عفونت شیردهی شوید به ویژه در پروتز های که مستقیم زیر نسج پستان قرار گرفته اند، ممکن است پروتز دچار مشکل شود. عارضه دیگری که احتمال دارد شیردهی روی پروتز سینه تاثیر بگذارد، افتادگی و تغییر فرم سینه خواهد بود. معمولا این نوع عارضه در پروتز های که در زیر نسج پستان قرار گرفته اند بیشتر دیده می شود و یک عارضه طبیعی است.

بنابراین با پروتز می توان شیردهی انجام داد و گاهی ممکن است شیردهی سبب تاثیر سوء روی پروتز شود و سبب تغییر بسیار کمی در فرم سینه ایجاد نمایید.

افتادگی پستان بعد از پروتز سینه

به طور معمول پروتز های که بر روی عضله سینه قرار می گیرند. شکل طبیعی و زیبایی پستان را حفظ می کنند. ولی پروتز های که زیر عضله پستان قرار می گیرند در صورتی که پستان بزرگ شود. می تواند موجب افتادگی و بدفرم شدن سینه گردد که در مواردی نیاز به جراحی مجدد خواهد داشت.

 


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

جراحی صورت و زیباتر شدن

پیشگیری عوارض لیفت سینه

نکات مراقبتی جراحی بینی

مشخصه های بینی استاندارد و طبیعی

ساز و کار جراحی زیبایی سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.