علل نیاز به ترمیم مجدد جراحی پلک

بررسی علل نیاز به ترمیم مجدد جراحی پلک

در این مطلب سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان، علل نیاز به ترمیم مجدد جراحی پلک را مورد بررسی قرار می دهیم. برای ترمیم جراحی پلک باید ابتدا علت این موضوع را بررسی کنیم. اغلب کسانی که برای عمل‌ترمیم مراجعه می‌کنند، سنشان بیشتر شده و دوباره پوست بالا و پایین پلک‌هایشان چروک افتاده است. بنابراین در بیشتر مواقع افزایش سن موجب نیاز به “ترمیم جراحی پلک” می‌شود؛ اما همیشه این موضوع دلیل ترمیم بلفاروپلاستی نیست.

گاهی مواقع عدم تخصص کافی جراح این شرایط را برای متقاضیان به وجود می‌آورد. اگر جراح تخصص کافی در این زمینه را نداشته باشد، امکان دارد که پوست، چربی‌ها و عضله‌های اطراف چشم‌ها را به خوبی بر ندارد. همین موضوع باعث می‌شود که پس از چند وقت دوباره پوست این ناحیه چروک شود و متقاضی مجدداً نیاز به انجام عمل بلفاروپلاستی داشته باشد.

باقی ماندن جای زخم و بخیه پای چشم‌ها و بالای پلک‌ها و نارضایتی متقاضیان از نتیجه عمل زیبایی از دیگر دلایل ترمیم بلفاروپلاستی هستند. اگر چشم‌هایتان موقع بلفاروپلاستی نامتقارن شده باشند هم باید حتماً برای ترمیم جراحی پلک وقت بگیرید. درنهایت عدم رعایت نکات گفته شده توسط پزشک در دوران نقاهت هم ممکن هست نتیجه بلفاروپلاستی رضایت‌بخش نباشد و نیاز داشته باشید که مجدداً جراحی را انجام دهید.

مزیت‌‌ها و عوارض جراحی بلفاروپلاستی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

نکات قابل توجه برای ترمیم جراحی پلک

جراحی زیبایی مانند آرایش کردن نیست که بارها و بارها بتوانید آن را انجام دهید. زیرا هر عمل زیبایی در کنار مزایایی که دارد، عوارضی را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت. به همین دلیل، پزشک معالج برای ارائه خدمات ترمیم بلفاروپلاستی حتماً وضعیت مراجعه‌کننده را بررسی می‌کند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد جراح گوش اصفهان

در صورتی که نتیجه نامطلوب بلفاروپلاستی به دلیل عدم رعایت نکات مهم دوران نقاهت مانند مصرف الکل و دخانیات رخ داده باشد، پزشک قبل از عمل مجدداً در این رابطه با متقاضی اتمام‌حجت می‌کند؛ زیرا در صورتی که دو هفته قبل و بعد از عمل مصرف دخانیات و الکل را ترک نکنید، امکان دارد ترمیم جراحی پلک باز هم نتیجه خوبی برایتان به همراه نداشته باشد. چون مصرف این مواد باعث رقیق شدن خون و دیر جوش خوردن زخم‌ها می‌شود. همچنین احتمال بروز عفونت در پلک را پس از عمل جراحی افزایش می‌دهد.

دومین موضوعی که پزشک را متقاعد می‌کند که به صورت ۱۰۰% عمل زیبایی جراحی پلک را برایتان انجام دهد، مربوط به انحراف چشم‌هاست. اگر پزشکی که بلفاروپلاستی را انجام می‌دهد تخصص و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد، احتمال دارد که پلک‌هایتان پس از جراحی نامتقارن شود و چشم‌ها کج به نظر برسند. در این حالت باید متقاضی مجدداً ترمیم جراحی پلک را انجام دهد.

جراح گوش اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

مزیت‌‌ها و عوارض جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی با بی‌حسی

مراحل جراحی درمان افتادگی پلک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.