فاکتورهای عمل بینی طبیعی 

عمل بینی طبیعی با دکتر علی علوی راد

عمل بینی طبیعی  | یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در خصوص عمل بینی طبیعی در نظر گرفته شود ، این است که عبارت طبیعی بودن ، یک موضوع کاملاً ذهنی است. هزاران زن و مرد با بینی های متفاوت وجود دارند. وقتی به این تنوع شکل نگاه می کنیم ، می بینیم علیرغم تفاوت ها در میان بینی های مختلف ، هر کدام از آنها در جایگاه خود ، طبیعی به نظر می رسند. دکتر علوی راد خاطر نشان می کند که شاید بینی که در صورت یک فرد ، کاملاً طبیعی به نظر می رسد ، اگر به صورت فرد دیگری انتقال داده شود ، کاملاً غیر طبیعی به نظر برسد.

بنابراین در جراحی بینی با مدل طبیعی ، نمی توان همه چیز را به بینی نسبت داد بلکه زمانی می توان عبارت طبیعی را برای یک بینی به کار برد که تمام تناسبات در بین بینی و سایر ویژگی های صورت ، رعایت شده باشد.

وقتی بیمار می گوید دوست دارد بینی او با مدل طبیعی جراحی شود ، منظور چیست؟ دکتر علوی راد پاسخ می دهد که ویژگی کلیدی در انجام جراحی بینی ، منحصر به فرد می باشد. بینی افراد با در نظر گرفتن استاندارد طلایی در رینوپلاستی ، جراحی می شود.


مطالب آموزشی و خواندنی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | عمل بینی طبیعی 

چگونه می توان با انتخاب جراح خوب ، صاحب یک بینی طبیعی شد؟

مهم ترین قدم در تصمیم گیری برای داشتن یک بینی طبیعی ، انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه است. این انتخاب تنها نباید بر پایه سال های تجربه جراح یا دوره های آموزشی سپری شده او استوار شود. فاکتورهای متعددی از قبیل تعداد بیماران جراحی شده به دست بیمار با نتایج موفقیت آمیز ، کیفیت کار پزشک و احاطه کامل او به جدیدترین متد روز دنیا در حوزه جراحی بینی نیز شاخصه های بسیار مهمی هستند که می تواند شما را در نزدیک تر شدن به بهترین نتیجه از جراحی بینی طبیعی تان ، کمک کند. در کنار فاکتورهای فوق ، پزشک باید از نگاه هنری نیز برخوردار باشد تا بتواند با ترکیب علم و هنر ، بهترین نتیجه از جراحی را خلق نماید.

در زمان انتخاب جراح ، نگاه کردن به گالری عکس های قبل سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه خود را فراموش نکنید. با مشاهده این گالری عکس ها علاوه بر محک زدن کیفیت کار جراح می توانید ایده اولیه در این خصوص که بیمارانی که ویژگی های بینی آنها تقریباً شبیه به بینی شما بوده است ، با قرار گرفتن تحت جراحی بینی به دست جراح بالقوه ، چه نتیجه ای در بینی آنها خلق شده است.

جلسه مشاوره با جراح بینی

وقتی درباره جراحی بینی طبیعی با یک جراح صحبت می کنید ، او به شما این فرصت را می دهد تا دغدغه هایتان نسبت به بینی تان را مطرح کرده و بگویید که از قرار گرفتن تحت عمل جراحی بینی ، چه انتظاری دارید. او همچنین از شما می خواهد تا ایده شخصی تان را بیان کنید. به نظر جراح بینی ، فرصت ندادن به بیمار برای صحبت کردن ، با این نگاه که بیمار دانشی در زمینه جراحی بینی ندارد ، یک مانع در مسیر جراحی بینی محسوب می شود.

یک جراح خوب در قدم اول به بیمار خود این فرصت را می دهد تا ایده و دغدغه های خود را شفاف بیان کند. سپس با بررسی آنها ، در صورت غیر منطقی و غیر علمی بودن این ایده ، توضیحات لازم را در اختیار بیمار خود قرار می دهد تا بیمار نیز با یک نگاه علمی به موضوع نگاه کند. به این ترتیب ، با شکل گیری یک همکاری مشترک ، مسیر برای خلق بهترین نتیجه از فرایند جراحی بینی طبیعی و انتخاب بهترین گزینه برای بیمار، خلق می شود. وقتی گفتگو بر پایه یک خط ارتباطی هدفمند باشد ، بیمار از بهترین شانس برخورداری از بهترین نتیجه بهره مند خواهد شد.

زیبایی ساختاری در جراحی بینی طبیعی

وقتی بیمار به جراحی بینی از هر مدلی فکر می کند . زیبایی را در راس قرار می دهد. ولی جایگاه ساختار بینی در این میان کجاست ؟

هر چند مبنای جراحی بینی ، ملاحظات زیبایی است . ولی گاهی یک بینی که از نظر زیبایی فوق العاده به نظر می رسد . به دلیل کم اهمیت گرفتن ملاحظات ساختاری ، مشکلاتی را در فانکشن یا عملکرد بینی ایجاد کرده . و زندگی روزمره را با اختلالاتی روبرو می کند. یک جراح بینی خوب ، در کنار خلق زیبایی در شکل ظاهری بینی ، ساختار و اسکلت بینی را به گونه ای تحت درمان قرار می دهد که بعد از انجام جراحی بینی ، مثلاً خلق یک بینی باریک و ظریف ، مشکلاتی در مجاری تنفسی ایجاد نشود. بنابراین ، یک عمل بینی استاندارد ، اجرای فرایند بر اساس استانداردهای طلایی و استاندارد های ساختاری می باشد.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی | جراح بینی اصفهان

المان ها یا فاکتورهای جراحی بینی طبیعی

نگاه و چشم انداز هنری جراحی بینی ، به سمت خلق یک بینی بهبود یافته هم از نظر فاکتورهای زیبایی و هم از نظر فاکتورهای ساختاری و عملکردی است. در پروسیجر جراحی بینی طبیعی ، پارامترهای زیر مد نظر قرار داده می شود:

ابعاد صورت : این ارزیابی ها شامل ارتفاع و پهنای صورت می شود. اعداد و ارقام به دست آمده . از این محاسبات ، به جراح کمک می کند تا اندازه بینی شما را به گونه ای تغییر دهد . که متناسب با بقیه صورت شما باشد. بینی باید در یک سوم میانی صورت قرار گیرد. وقتی به پهنای صورت نگاه می کنیم ، بینی باید در یک پنجم میانی باشد. این توضیحات ، موارد کلی هستند که در حوزه اجرا ، با ظرافت های بیشتری همراه خواهند بود.

نسبت صورت و بینی : وقتی درباره نسبت صورت و بینی حرف می زنیم. علاوه بر اندازه بینی باید سایر ویژگی های این اندام متناسب یا سایر بخش های صورت در نظر گرفته شود. مواردی از قبیل زاویه پل بینی ، زاویه بین بینی و لب ها ، پروجکشن و چرخش نوک بینی ، همه از مواردی هستند . که جراح در طول اجرای فرایند ، مد نظر قرار می دهد.

اگر می خواهید رینوپلاستی شما ، بینی طبیعی را به شما هدیه بدهد . در مرحله انتخاب جراح بینی ، که مسئولیت خاص شما است ، دقت عمل کافی را به کار بندید تا با انتخاب جراح بینی مسلط در زمینه تمامی توضیحات فوق و سایر فاکتورهای الزامی ، به نتیجه موفقیت آمیزی دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *