عمل بینی غضروفی و مراقبت هایی که لازم دارد ؟

نحوه عمل بینی غضروفی

عمل بینی غضروفی هارمونی صورت و به طور کلی چهره شما را بهبود می بخشد. در طول فرایند ، تکنیک های زیر برای شکل دهی به بینی و خلق هارمونی در آن مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. شکل دهی با بخیه : با استفاده از بخیه ها بخش های غضروفی لترال پایینی بد شکل نوک بینی شکل داده می شود و در نتیجه نوک بینی باریک دیده می شود. با گذر زمان ، بخیه ها توسط بدن جذب می شوند و در نتیجه هیچ بخیه ای بر جای نخواهد ماند.
 2. پیرایش نوک بینی : غضروف های آلار بخش تحتانی بینی ، غضروف هایی به شکل نعل اسب هستند که موقعیت و شکل نوک بینی را تعیین می کنند. اگر نوک بینی برجسته باشد ، باعث می شود که شکلی گوشتالو و پهن به خود بگیرد. پیرایش نوک بینی شامل برداشتن غضروف های آلار تحتانی برای خلق یک نوک بینی باریک تر می باشد.
 3. پیوند غضروف : گاهی از غضروف بینی ، گوش و دنده بدن بیمار برای شکل دادن به بینی غضروفی استفاده می شود. با قرار دادن غضروف پیوندی در موقعیت های استراتژیک ، جراح بینی شما ، کانتور نوک بینی را بهبود بخشیده و یک خط بینی جذاب را خلق می کند.

جراح بینی اصفهان | جراح عمل بینی فانتزی اصفهان .

برای اینکه از عمل بینی غضروفی بهترین نتیجه گرفته شود نیاز به رعایت مواردی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


مراقبت های قبل از عمل بینی غضروفی

در ادامه نکاتی تحت عنوان اقدمات قبل از جراحی بینی غضروفی توصیه شده است که اجرای آنها می تواند ضریب ایمنی فرایند را افزایش دهد:

 1. از مصرف داروهای بدون تجویز پزشک خودداری کنید.
 2. به مدت 10 روز قبل از عمل بینی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید .
 3. چهار هفته قبل از جراحی دماغ غضروفی از نوشیدن الکل و استعمال سیگار خودداری کنید.
 4. دو هفته قبل از عمل بینی غضروفی نوشیدن کافئین را ترک کنید.
 5. 24 ساعت قبل از عمل دماغ غضروفی ، آب مرکبات ننوشید.
 6. از نیمه شب قبل از روز جراحی ، چیزی نخورید و ننوشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی غضروفی

در دوره بعد از عمل ، باید ها و نبایدهایی وجود دارد که ملزم به اجرای آنها هستید تا هدف مورد نظر از فرایند انواع عمل بینی را به دست آورید. برخی از این دستورالعمل ها شامل موارد زیر می باشد:

 • زیاد استراحت کنید. یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید و خوب استراحت کنید. البته منظور از استراحت کردن این نیست که بی تحرک باشید. باید از جا برخیزید و آرام آرام قدم بزنید.
 • آبرسانی به بدن را فراموش نکنید. هر روز حداقل دو لیتر آب بنوشید. نوشیدن مقدار کافی آب به کاهش تورم بعد جراحی کمک می کند.
 • در زمان خواب ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. می توانید در زمان خوابیدن ، چند بالش در زیر سرتان قرار دهید.
 • در جلسات ویزیت تعیین شده بعد از عمل شرکت کنید.
 • داروهای مسکن و آنتی بیوتیک را طبق دستور پزشک مورد استفاده قرار دهید.
 • بر روی گونه ها کمپرس یخ قرار دهید تا تورم ، با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند.
 • با استفاده از اسپری سالین ، داخل بینی را مرطوب نگه دارید.

عمل بینی مناسب چه افرادی نیست؟ | جراح بینی اصفهان

عمل بینی غضروفی چه عوارضی دارد؟

هر چند تمام پروسیجر های جراحی به دلیل ماهیت تهاجمی شان خطرات و عوارضی را به همراه دارند ولی جراحی دماغ غضروفی را می توان یک فرایند حداقل تهاجمی دانست که این فرایند را برای بسیاری از بیماران به یک تجربه بی عارضه تبدیل کرده است.

به مدد پیشرفت ها در حوزه جراحی پلاستیک و دستاورد ویژه ، جراحی بینی غضروفی نتایج شگفت آوری را برای بیماران به همراه داشته است. بعد از روند ، بینی شما کاملاً طبیعی به نظر رسیده و در هارمونی کامل با سایر ویژگی های صورت قرار دارد. برخی از دستاوردهای دکتر علی علوی راد ، بهترین جراح بینی غضروفی اصفهان ، شامل موارد زیر می باشد:

 1. عدم بر جای ماندن جای زخم : با استفاده از تکنولوژی لیزر ، می توان برش ها را به گونه ای ایجاد کرد که بعد از بهبود ، هیچ اثری از آنها بر جای نماند. پزشک ، متناسب با دامنه مشکلات بینی شما ، یکی از تکنیک های باز یا بسته را مورد استفاده قرار می دهد.
 2. بهبود اعتماد به نفس : اگر همیشه شکل نامطلوب بینی غضروفی تان یک معضل برایتان بوده و اعتماد به نفس تان را تحت تاثیر قرار داده است ، عمل بینی غضروفی چاره این مشکل شما است. این فرایند درمان ، اعتماد به نفس شما را بالا برده و نگاه شما را به دنیا تغییر می دهد.
 3. تغییر شکل های ظریف : در عمل دماغ غضروفی ، بهبود و ارتقا دادن آن چیزی است که خودتان قبلاً صاحب آن بوده اید. او در واقع نسخه بهبود یافته بینی شما را خلق کرده و در نتیجه شکل ظاهری طبیعی را در بینی شما بوجود می آورد گویی که از همان ابتدا صاحب چنین بینی زیبایی بوده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *