عمل بینی مناسب چه افرادی نیست؟

عمل بینی مناسب چه افرادی نیست؟

اگر شما هم قصد عمل بینی را دارید شاید با خودتان فکر کرده اید که عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ باید بدانید که پس از عمل جراحی بینی حدودا یک هفته تا ۱۰ روز زندگی عادی شما با اختلال مواجه می شود و حتی ممکن است عوارض عمل بینی تا یکسال با شما همراه باشد. افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند باید سختی ها و رنج های آن را به جان بخرند. برای افرادی که شرایط لازم برای عمل بینی را ندارند عمل بینی می تواند خطرآفرین باشد. ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را دنبال کنید تا بدانیم عمل بینی مناسب چه افرادی نیست؟

در هر عمل جراحی که روی هر عضوی از بدن انجام می شود عوارض و آثاری را باقی می گذارد که جهت رفع آن عوارض میابیست بخوبی مراقبت های بالینی را انجام داده و داروهایی که پزشک شما تجویز کرده بموقع و سروقت مصرف نمایید.

عوارض عمومی عمل بینی

  • عفونت
  • خونریزی
  • بی حسی
  • هماتوما (جمع شدن خون زیر پوست)
  • ورم و کبودی
  • زخم داخل بینی
  • عدم موفقیت عمل و نیاز به عمل مجدد (عمل ترمیمی بینی یا ثانویه)

سبک زندگی شما تعیین می کند عوارض عمل جراحی بینی تا چه حد می تواند بر روی شما تاثیر منفی بگذارد. آمادگی برای عمل بینی ارتباط تنگاتنگی با سبک زندگی شما دارد.

مطلب پیشنهادی : پرسشهای رایج بعد از عمل جراحی بینی

افرادی که الکل و سیگار مصرف میکنند :

خونریزی بیش از حد حین عمل از جمله خطراتی است که افراد سیگاری و الکلی را تهدید می کند چون هر دو آنها اثرات بسیار مخربی بر عملکرد سیستم ایمنی بدن دارند بنابراین اگر سیگاری هستید و یا الکل مصرف می کنید و قصد انجام عمل بینی را دارید هر چه سریعتر مصرف سیگار و الکل را باید قطع کنید.

افراد دیابتی :

افراد دیابتی کاندیداهای خوبی برای عمل جراحی بینی نیستند زیرا اکثر آنها مشکلات قبلی و کلیوی دارند و بهبودی زخم آنها با کندی انجام می شود.

عوارض جراحی بینی در دراز مدت | جراح بینی اصفهان

بیماران قلبی و عروقی :

در جریان عمل جراحی بینی از بیهوشی عمومی استفاده می شود و یکی از خطراتی که ممکن است وجود داشته باشد واکنش منفی بدن به مواد بیهوشی است.

افرادی که دچار بیماری قبلی و عروقی هستند مواد بیهوشی برای آنها می تواند بسیار خطرآفرین باشید و حتی ممکن است منجر به مرگ شود! بنابراین هرگونه بیماری قبلی و یا حساسیت به مواد بیهوشی را قبل از عمل حتما با پزشک خود مطرح نمایید.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

افرادی که کم خونی دارند :

خونریزی حین عمل امری طبیعی است و افرادی که دچار کم خونی باشند ممکن است برای آنها عمل بینی خطراتی را به همراه داشته باشد بنابراین حتما این مورد را قبل عمل به اطلاع پزشک خود برسانید.

افرادی که دچار اختلالات تنفسی هستند :

مشکلات ریوی یکی دیگر از موانع عمل بینی است که می تواند از قصد شما برای انجام عمل بینی جلوگیری کند زیرا ممکن است در زمان بیهوشی بدلیل اختلالات تنفسی و ریوی مشکلاتی بوجود بیاید که خطرناک باشد.

عدم تعادل روانی :

لازم است فردی که تصمیم به عمل بینی می گیرد از سلامت عقلی کامل برخوردار بوده و عمل جراحی به انتخاب خود فرد انجام شود. داوطلب عمل باید مطمئن باشد هنگام تصمیم گیری تحت فشار روانی نبوده و از نظر روحی در اوضاع خوبی به سر می‌برد. زیرا تاثیرات این عمل تا آخر عمر همراه فرد می‌ماند و در صورت پشیمانی از عمل، راه بازگشتی وجود ندارد.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

نکات تغذیه ای پس از عمل جراحی بینی

عوارض عمل زیبایی بینی

عوامل موثر بر نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *