ویژگی های عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی | بینی بعنوان برجسته ترین عضو صورت ، در صورت تطابق داشتن با مشخصات هندسی استاندارد می تواند نقش پر رنگی را در زیبایی چهره ایفا نماید. برعکس این موضوع نیز صادق است. اگر بینی دارای ایرادات قابل ملاحظه ای بوده و اصطلاحاً زشت باشد ، بسیاری از زیبایی های صورت را پنهان می کند. خوشبختانه امروزه به مدد پیشرفت ها در حوزه عمل بینی ، این اندام ، با استفاده از فرایند های جراحی مختلف از جمله عمل بینی نیمه فانتزی قابل شکل دهی می باشد.

توصیه دکتر علی علوی راد به بیماران داوطلب جراحی بینی این است که اگر می خواهند اقدام به تحت درمان قرار گرفتن را به یک سرمایه گذاری پر سود تبدیل کنند که در تمام طول عمر خود از سود آن ، که داشتن یک بینی زیبا است بهره مند شوند ، در انتخاب جراح بینی خود دقیق عمل کنند. یک جراح خوب با در نظر گرفتن تمام تناسبات و جوانب ، بینی را برای بیمار خود خلق می کند که علاوه بر زیبایی ظاهری ، از کیفیت عملکرد فوق العاده ای نیز برخوردار بوده و به طور کلی افقی نو را در مسیر زندگی فرد می گشاید.


مطالب آموزشی و خواندنی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


بررسی عمل جراحی نوک بینی | تاثیر شکل نوک بینی بر چهره

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

بینی با مدل نیمه فانتزی را می توان ترکیبی از دو مدل طبیعی و فانتزی تلقی نمود. در این مدل ، نوک بینی اندکی رو به بالا می باشد ولی میزان بالا رفتگی ، اندکی بیشتر از بینی طبیعی و اندکی کمتر از بینی فانتزی است. اغلب در عمل بینی نیمه فانتزی ، زاویه بین لب و بینی روی ۱۰۰ درجه تنظیم می شود. ویژگی دیگر مدل بینی نیمه فانتزی ، قوس روی پل بینی می باشد. این قوس نیز در دامنه حد فاصل بین بینی طبیعی و بینی فانتزی قرار گرفته است. همانطور که می دانید ، قوس بینی در مدل فانتزی زیاد بوده و در پل بینی در مدل طبیعی اغلب صاف است.

یکی از نکاتی که جراح بینی آن را مورد تاکید قرار می دهد این است که با توجه به اینکه اندازه بینی در مدل نیمه فانتزی ، کوچک می شود ، توجه به کیفیت فاکتورهای عملکردی در این اندام بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل وی در زمان اجرای این مدل بینی ، علاوه بر خلق یک بینی زیبا از نظر شکل ظاهری ، ویژگی های فانکشنال را به اندازه ای تحت کنترل قرار می دهد که بیمار بتواند از یک تنفس با کیفیت بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی بهره مند شود.

پیوند غضروف در عمل بینی نیمه فانتزی

یکی از تکنیک های پیشرفته در رینوپلاستی نیمه فانتزی پیوند غضروف می باشد. استفاده از غضروف عمدتاً به بافت تحت درمان در طول عمل بینی نیمه فانتزی وابسته است. هدف از اجرای این تکنیک ، بازیابی قدرت چارچوب بینی و خلق یک ساختار قوی است که بتواند تغییر شکل های خلق شده در این اندام را مورد پشتیبانی قرار داده و از بروز تغییر شکل در بینی بعد از اجرای فرایند در طول زمان پیشگیری کند. مزایای استفاده از گرافت ها به شرح زیر می باشد:

پشتیبانی از نوک بینی نیمه فانتزی

گرافت ها برای پشتیبانی از ساختار نوک بینی بخصوص در بیماران دارای نوک بینی افتاده و ضعیف استفاده می شود. دکتر جراحی بینی نیمه فانتزی از این تکنیک برای تقویت ساختار نوک بینی و شکل دهی به آن و خلق یک شکل ظاهری متوازن ، استفاده می کند.

بهبود جریان هوا

گرافت ها برای صاف کردن یا باز کردن مجاری عبور هوا نیز مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند نقش یک پشتیبان را برای دیواره های جانبی و قرار دادن آنها در یک موقعیت مناسب بازی کنند.

اقدامات مراقبتی در دوره نقاهت بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

چه کسانی تمایل بیشتری به انجام جراحی بینی نیمه فانتزی دارند ؟

از بین زنان و مردان مشخصا عمل بینی نیمه فانتزی در میان خانم ها طرفداران بیشتری دارد. چرا که مشخصه های این مدل از دماغ به سلیقه آنان نزدیکتر بوده و علاوه بر آن با معیارهای زیبایی و آناتومی صورتشان سازگارتر است. با توجه به این خانم ها عموماً صورت ظریف تری دارند ، یک بینی نیمه فانتزی هارمونی بیشتری با چهره بدست می آورد.

کدام مدل بهتر است : فانتزی ، نیمه فانتزی یا طبیعی

مدل های طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی ، اسامی هستند که بنا به ویژگی های منحصر به فرد خود ، در حوزه جراحی بینی برای شکل های خلق شده برای بینی ، مورد استفاده قرار می گیرند. اندازه بینی ، قوس روی پل بینی و زاویه بین لب بالا و بینی معمولاً بعنوان شاخصه های تعیین کننده در مدل بینی ، مد نظر قرار داده می شوند. در مدل بینی فانتزی ، اندازه بینی بسیار کوچک بوده و زاویه بین لب و بینی حدوداً ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه می باشد. بعلاوه ، جراح بینی ، با تراش دادن استخوان روی پل بینی ، قوس قابل ملاحظه ای را بوجود می آورد. این مدل بینی ، به علت شباهت زیاد به بینی عروسک زیبای باربی ، به این نام نامگذاری شده است.

در مدل بینی طبیعی ، اندازه بینی در یک حد استاندارد ، متناسب با سایر ویژگی های صورت تنظیم می شود. زوایه بین لب بالا و بینی حدوداً بین ۹۰ تا ۹۵ درجه بوده و پل بینی ، معمولاً صاف است. این مدل بینی اغلب مدل محبوب در میان افرادی است . که دوست دارند بینی آنها بعد از عمل کاملاً طبیعی به نظر برسد گویی که فرد از همان بدو تولد صاحب چنین بینی زیبایی بوده است.

مدل بینی نیمه فانتزی را می توان حد فاصل بین دو مدل بینی طبیعی و فانتزی در نظر گرفت. زاویه بین لب بالا و بینی در این مدل ، در مقایسه با مدل فانتزی اندکی بسته تر است . و قوس روی پل بینی ، کمتر می باشد. بعلاوه ، اندازه بینی به اندازه مدل فانتزی ، کوچک نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.