جراحی اصلاحی و عمل بینی کج

حیعمل بینی کج

عمل بینی کج  | صاف کردن بینی کج یکی از پر چالش ترین اهداف در عمل بینی محسوب می شود. عمل بینی کج فرایندی است که چند فاکتور آن را به یک پروسیجر پر چالش و دشوار تبدیل کرده است. یکی از این فاکتورها ، تمایل غضروف و استخوان برای بازگشت به شکل اولیه قبل از عمل می باشد. علت دیگر این است که گاهی کج بودن بینی بر روی ساختار صورت نیز اثر می گذارد. به عبارت دیگر صورت نامتقارن است و بینی درست در وسط صورت قرار نگرفته است. چنین شرایطی یافتن نقطه میانی صورت و قرار دادن بینی در آن نقطه را دشوارتر می نماید.


مطالب آموزشی و خواندنی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | جراحی اصلاحی و عمل بینی کج

نحوه عمل بینی کج

رینوپلاستی برای درمان بینی کج معمولاً با دستاورد باز انجام می شود. علت گزینش این دستاورد این است که جراح باید احاطه کامل به المان های گوناگون در بینی را داشته باشد و بتواند به خوبی مانورهای لازم را برای درمان عواملی که باعث کج شدن بینی شده اند انجام دهد. در طول روند باز ، برش در پایه بینی بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. پزشک پوست بینی را کنار می زند تا بتواند به چارچوب استخوانی و غضروفی بینی دست پیدا کرده و اصلاحات لازم را انجام دهد.

کج شدن و عدم تقارن بینی بعد از عمل ، نشانه ای از نامتقارن پیش رفتن فرایند بهبود در دوره ریکاوری می باشد. شکل گیری اسکار بعد از جراحی ، قابل پیش بینی نیست و می تواند به طور غیر یکنواخت شکل گرفته و باعث کج دیده شدن بینی شود. این امر هیچ ارتباطی به نحوه جراحی ندارد.

علل کج شدن بینی

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث بدشکلی و از جمله کج شدن بینی می شود. یک آسیب دیدگی قدیمی یا جدید ، یک عفونت شدید در مجرای تنفسی بینی ، یک تومور یا یک نقص مادرزادی که در دوره جنینی اتفاق افتاده است می تواند باعث کج شدن بینی شود. ولی بیشترین دلیل کج شدن بینی به سپتوم نسبت داده می شود. انحراف سپتوم یک بدشکلی آناتومیکی است که در زمان تولد نیز وجود دارد ولی تنها در دوره جوانی قابل تشخیص می شود.

اگر دچار این نقص مادرزادی هستید ، با رشد مولفه های صورت شما ، متوجه کج شدن بینی تان می شوید. این بدان علت است بخشی که دو سوراخ بینی را از هم جدا کرده و عمدتاً از غضروف و استخوان تشکیل شده است ، شروع به حرکت به یک سمت می کند. به این ترتیب ، بینی تحت فشار قرار گرفته و به یک سمت کج می شود.

عوارض جراحی بینی کج

مثل هر فرایند جراحی دیگر ، عمل بینی کج نیز عوارضی را به دنبال دارد که بیماران ، در دوره بعد از جراحی آن را تجربه خواهند کرد. برخی از این عورض به شرح زیر می باشد:

خونریزی

با توجه به ایجاد برش در پوست ، استخوان و غضروف در طول اجرای فرایند ، خونریزی اجتناب ناپذیر می باشد. خونریزی در طول 12 ساعت اول بعد از جراحی بینی کج کاملاً طبیعی بوده و گاهی تا دو روز ادامه می یابد. بیمار می تواند در زمان آغشته شدن پد زیر بینی به خون ، آن را تعویض کند.

عفونت

عفونت نیز یکی از خطرات بالقوه جراحی است. عمل بینی کج بر روی ساختارهای داخلی بینی انجام می شود و احتمال حمله باکتری ها و ویروس ها به زخم های باز ، چیزی دور از انتظار نیست. اینجاست که تعهد و تاکید جراح بینی روی انجام جراحی در یک محیط کاملاً استاندارد از نظر آیتم های ایمنی ، پا در میان می گذارد. پزشک قبل از جراحی ، برای تقویت سیستم ایمنی توصیه هایی را می نماید و با اجرای جراحی در یک شرایط کاملاً استریل و توصیه رعایت دستورالعمل ها بعد از فرایند جراحی بینی کج ، نهایت تلاش خود را می کند تا دوره بهبود ، بدون درگیر شدن بینی با عفونت سپری شود.

واکنش به داروهای بیهوشی

در طول جراحی بینی کج ، عمل بر حسب پیچیدگی فرایند و نیاز بیمار ، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. هدف اصلی ، تسکین درد در طول روند است. برخی بیماران واکنش هایی را به داروهای بیهوشی نشان می دهند. به همین منظور ، پزشک ، قبل از اجرای فرایند ، در طول مرحله اقدامات قبل از جرا ، آزمایشاتی را بمنظور عدم بروز واکنش هایی از این دست و هموار پیش رفتن فرایند جراحی ، توصیه می کند.

بررسی انواع پل بینی | جراح بینی اصفهان

هزینه عمل بینی کج در اصفهان

جراحی بینی کج ، جراحی است که این امکان را به شما می دهد تا ایرادات زیبایی و عملکردی بینی تان را رفع کنید. رفع کج بودن بینی و ایجاد تقارن در آن می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای را بر روی چهره بر جای گذارد. در بررسی هزینه مورد نیاز برای دستیابی به این کیفیت ظاهر و عملکرد ، باید بگوییم که عوامل مختلفی هزینه درمان را تحت تاثیر قرار می دهند. نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که هیچگاه کیفیت را قربانی هزینه نکنید.

اهمیت دادن به انتخاب یک جراح بینی خوب با هدف دستیابی به بهترین و تحسین برانگیز ترین نتیجه و انتخاب یک مرکز درمان که بتواند سلامت شما را تضمین کرده و با ارائه خدمات استاندارد ، تهدیدی برای سلامت شما به وجود نیاورد ، مواردی هستند که ارزش سرمایه گذاری را دارند. برخی عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه جراحی بینی کج ، شامل موارد زیر می باشد :

  1. دامنه و سطح پیچیدگی عمل بینی کج
  2. مدت زمان به طول انجامیدن عمل
  3. سطح تجربه و مهارت جراح
  4. موقعیت جغرافیایی مرکز درمان
  5. هزینه جراحی بینی کج حتی در شهرهای مختلف متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *