جزئیات عمل بینی گوشتی زنانه

عمل بینی گوشتی زنانه

عمل بینی گوشتی زنانه | عمل جراحی بینی مخصوصاً بینی گوشتی در سال‌های اخیر جزو عمل‌های جراحی پرطرفدار به‌حساب می‌آید. در بیشتر موارد هدف از انجام این‌گونه عمل‌ها، زیبایی چهره است، اما می‌تواند در کنار این، کاربرد درمانی نیز داشته باشد و برطرف‌کننده مشکلات تنفسی باشد. این دو عمل می‌تواند به‌صورت همزمان با هم انجام پذیرد.

از آنجا که بینی در صورت قرار گرفته است و مرکز توجه و از ارکان اصلی زیبایی چهره به‌حساب می‌آید بهتر است در صورت عمل جراحی زیبایی بینی، این کار با دقت انجام شود و از تبحر پزشک متخصص با‌تجربه استفاده نمود. قبل از آن که به دیگر موارد جراحی بینی ‌‌‌بپردازیم بهتر است با انواع بینی‌ها آشنا شویم.

بینی افراد به 3 دسته گوشتی، استخوانی و نیمه غضروفی تقسیم می‌شود. آنچه ما در این مطلب به آن می‌پردازیم و مورد بررسی قرار می‌دهیم بینی‌های گوشتی است.


با ما همراه باشید با مطالب پیشنهادی و آموزنده دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | جزئیات عمل بینی گوشتی زنانه

بینی گوشتی زنانه

بر طبق تحقیقات صورت‌پذیرفته به‌وسیله پروفسور تامیر، حدود ۲۴ درصد انسان‌های جهان، دارای بینی گوشتی هستند. این مدل بینی رایج‌ترین شکل و فرم بینی در انسان‌ها بیان شده است. به گزارش‌CBS NEWS، بینی گوشتی بینی انیشتین‌گونه خوانده شده است؛ چرا که در عکس‌های انیشتین، به‌وضوح می‌توان گوشتی‌بودن بینی را تشخیص داد و به‌عنوان یک الگو شناخته می‌شود.

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروفی ضعیف می‌باشد. برخلاف ظاهر بزرگ و گوشت‌آلود از غضروف‌های درونی ضعیفی برخوردار است. از‌این‌رو، شاید بتوان گفت که انجام اعمال جراحی بر روی این بینی‌ها دقت و دشواری بیشتری دارد؛ زیرا علاوه بر فرم‌دادن بینی، نیاز به ایجاد عوامل مستحکم‌کننده نیز هست.

عمل جراحی بینی گوشتی زنانه

بسیاری از خانم‌ها به جهت داشتن بینی گوشتی و بزرگ تصمیم به جراحی زیبایی بینی می‌گیرند. هدف از انجام جراحی بینی گوشتی، کوچک و باریک‌ نمودن قسمت پایین بینی و همچنین جمع‌کردن نوک بینی است. در زمان‌های گذشته هنگام انجام عمل جراحی بر روی این بینی‌ها، غضروف‌های بینی را با صیقل و سایش کوچک می‌کردند. با این‌گونه اعمال جراحی امکان بازگشت در این نوع بینی‌ها زیاد بود. اما خوشبختانه در سالیان اخیر جراحان بینی در زمان جراحی بینی گوشتی از تکنیک‌های جدید استفاده می‌کنند که احتمال بازگشت بینی به حالت قبل را بسیار کم می‌کند.

در جراحی‌های جدید از برداشتن بیش از اندازه غضروف بینی گوشتی اجتناب می‌شود و حتی در شرایطی اقدام به تقویت و مستحکم کردن غضروف‌های بینی می‌نمایند. این کار سبب می‌شود که این نوع از بینی‌ها استحکام بیشتری پیدا کنند و به دلیل بافت تقویت‌شده احتمال بازگشت آن و برگشت به فرم قبلی در آن بسیارکم شود.

عمل بینی گوشتی فانتزی در زنان

بینی‌های گوشتی مانند دیگر بینی‌ها خصوصیات مخصوص به خود را دارند که عبارت است از:

 1. پوستی ضخیم
 2. غضروف‌هایی ضعیف

وجود داشتن پوستی ضخیم در بینی‌های گوشتی می‌تواند به دو دلیل باشد:

 • وجود بافت زیاد در بینی
 • وجود غدد چربی

افرادی که ضخیم‌بودن پوست بینی آن‌ها به دلیل وجود غدد چربی است می‌توانند انتظار به‌دست‌آوردن نتایج بهتری را نسبت به افرادی داشته باشند که پوست ضخیم بینی آن‌ها به دلیل بافت زیاد است.

با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های بینی گوشتی در زنان، پزشک و جراحی بینی قادر به ایجاد تغییرات بسیار زیاد در آن‌ها نمی‌باشند. همان‌طور که می‌دانید انجام جراحی بینی فانتزی به دلیل شکل و فرمی که دارد نیازمند ایجاد تغییرات بسیار در بینی است. بدین جهت افرادی که بینی گوشتی دارند بهتر است این جراحی زیبایی را به‌صورت جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

جراح بینی اصفهان | . جزئیات عمل بینی گوشتی زنانه

برگشت‌پذیری در جراحی بینی گوشتی

یکی از نکاتی که همواره در جراحی بینی گوشتی زنان نگرانی به‌وجود می‌آورد‌ برگشت‌پذیری بینی بعد از مدتی به فرم قبلی است. این موضوع بسیاری از افراد را نگران کرده یا از انجام عمل جراحی پشیمان می‌کند. باید این نکته را به شما بگوییم که جای نگرانی دیگر وجود ندارد و امروزه پزشکان جراح با کمک تکنیک‌های جدید و به‌روز، بینی‌های گوشتی را به‌گونه‌ای جراحی می‌کنند که احتمال برگشت‌پذیری آن را به‌حداقل می‌رساند.

عوارض عمل جراحی بینی گوشتی در زنان

در صورت انجام جراحی بینی زیبایی برای بینی‌های گوشتی توسط پزشکان کم‌تجربه ممکن است عملکرد اصلی بینی به‌خطر بیفتد و همچنین شاهد ایجاد نقص در فرم بینی باشیم. در ادامه تعدادی ازعوارض احتمالی عمل برای شما بیان می‌شود:

 1. ایجادشدن مشکلات تنفسی
 2. کم‌شدن حس بویایی فرد
 3. بروز درد شدید در بینی
 4. ایجاد خونریزی
 5. سوراخ‌شدن حفره‌های بینی
 6. بروز عفونت
 7. ایجاد عدم تقارن در بینی
 8. تغییر رنگ دادن پوست بینی
 9. بروز حالت بی‌حسی و …

دربرخی از موارد این‌چنینی فرد ممکنست نیازمند جراحی بینی ترمیمی شود.

نکات مهم در مورد بینی‌های گوشتی و جراحی آن

بینی‌های گوشتی همراه با غدد چربی فراوان است که دارای منافذ پوستی زیاد و بزرگ می‌باشد. داشتن غدد چربی زیر پوستی فعال سبب می‌شود که با رعایت رژیم غذایی مناسب و داروهای خاص، 6 ماه قبل از عمل بینی گوشتی نیاز باشد.

بعضی از بینی‌های گوشتی دارای پوست قرمز‌رنگ براق و بسیار ضخیم هستند که غدد چربی آن فعالیت کمتری دارد. این‌گونه بینی‌ها برای عمل جراحی زیبایی مناسب است، اما نمی‌توان انتظار داشت که عمل جراحی بینی عروسکی روی آن‌ها انجام شود. این‌گونه بینی‌ها دارای پره‌های بزرگ و گردی هستند که ممکن است با صلاحدید پزشک تغییراتی روی آن نیز ایجاد شود.

جراح بینی اصفهان | دانستنی های عمل بینی شکسته

جراحی باز و بسته بر روی بینی‌های گوشتی زنان

در جراحی بینی بسته کمترین مقدار برش در ناحیه زیر پره بینی ایجاد می‌گردد و پزشک کمترین مقدار سطح دسترسی به استخوان بینی و نواحی فوقانی را دارد. در این نوع جراحی مقداربرش پوست کمتر از عمل جراحی بینی باز است. محدودیت‌هایی که در این نوع جراحی وجود دارد سبب می‌شود که پزشک جراح نتواند اعمال پیچیده را به‌درستی انجام دهد. در جراحی بینی گوشتی به‌صورت باز پزشک به‌راحتی می‌تواند برش‌های مورد نیاز را در گوشه پره‌ها و قسمت پایینی بینی انجام دهد. در این روش پزشک دسترسی راحت به تمامی بخش‌های مورد نیاز دارد و می‌تواند تغییرات را در قسمت استخوان، پوست و غضروف بینی ایجاد نماید.

نکته اساسی در انجام این عمل انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی است و بهتر آن که با مشورت و همفکری با وی بهترین فرم و شکل برای بینی شما انتخاب گردد، تا هم عوارض کمتری داشته باشد و هم سلامتی شما حفظ گردد. با مشورت با دکتر علی علوب راد با خیال آسوده بینی خود را عمل نمایید.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *