عوامل موثر بر نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی

بررسی عوامل موثر بر نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یکی از عمل هایی است که بسیار در بین افراد شایع می باشد . اکثر اشخاص فقط ظاهر و زیبایی بینی برایشان مهم می باشد و برای دیگر موضوعات بینی هیچ اهمیتی قائل نمی شوند . در این جا باید گفت به علاوه جراح بینی که در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار می باشد. سایر عوامل موثر بر نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی نیز دخیل هستند. ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را دنبال کنید.

امروزه در کشور ما جراحی بینی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی بینی می باشد. بیشتر افراد تنها به ظاهر و زیبایی بینی توجه دارند و نسبت به مسائل دیگر توجهی ندارند.

بینی از سه لایه ی اصلی تشکیل شده است :

  • پوست و عضلات موجود در لایه ی زیرین پوست .
  • ساختمان با اسکلت استخوانی-غضروفی بینی که در ناحیه ی پایین غضروف و بالای استخوان قرار دارد .
  • پوشش داخلی بینی یا مخاط که قسمت داخلی بینی را شامل می شود.

مطلب پیشنهادی : عوارض عمل زیبایی بینی

در آغاز پوست و لایه عضلانی ( لایه اول ) را از روی اسکلت غضروفی-استخوانی ( لایه دوم ) بلند کرده و پس از آن بر استخوان و غضروف تغییرات اعمال می شود . می توان گفت روی پوست و عضله به نسبت کمتر کاری انجام می شود و در واقع بر حسب مقدار الاستیسیته بودن پوست ، نسبت به کار اعمال شده بر استخوان و غضروف واکنش نشان می دهد ، روی اسکلت استخوانی-غضروفی خوابیده و در نهایت حالت می گیرد.

در بینی گوشتی ، پوست غیر الاستیک کمتربه کاهش حجم جواب می دهد. اما نسبت به تغییر حالت خوب جواب می دهد . لذا اگر در جراحی بینی گوشتی هدف کوچک کردن بینی نباشد ، جراح ماهر می تواند به نتیجه خوبی دست یابد.

کاهش تورم پس از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

در بینی استخوانی ، پوست انعطاف پذیر با خاصیت الاستیسیته و جوان و برای اعمال تغییرات جای مانور خوبی دارد. حتی اگر جراح تجربه کمتری داشته باشد ، در جراحی بینی استخوانی می تواند به نتیجه خوبی برسد. اما برای دریافت نتیجه مطلوب در عمل بینی گوشتی مهارت و تجربه جراح بینی بسیار حائز اهمیت می باشد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

زیبایی سایر اعضای صورت

دومین عاملی که در عمل جراحی زیبایی بینی موثر است ، زیبایی سایر اعضای صورت می باشد. اگر نتیجه حاصل از جراحی بینی متوسط باشد ولی فرد چهره زیبایی داشته باشد ، عمل جراحی رضایت بخش خواهد بود . اما اگر سایر اعضای صورت زیبا نباشد. پس از جراحی بینی نسبت به تمام جزئیات بینی حساسین نشان می دهند.

اشخاصی که چانه شان کوچک یا گونه های Flat ، پشت لب بلند و لب باریکی دارند. بینی جلو آمده و بیرون زده به نظر می رسد . اگر ایرادات بینی با دقت کامل هم برطرف شود ولی ایرادات دیگر اجزای صورت برطرف نشود. باز هم نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی به خوبی به چشم نمی آید . درواقع کوچک بودن دیگر اجزای صورت سبب می گردد تا بینی بزرگتر به نظر برسد. در بعضی موارد اصلاح چانه و گونه و حتی لب ها ، به صورت غیر مستقیم باعث می شود تا بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر آید.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

راهکارهای کاهش استرس قبل از عمل بینی

روش های خانگی کاهش ورم بینی بعد از عمل زیبایی بینی

نکات تغذیه ای پس از عمل جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.