لیفت ابرو

لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

با افزایش سن، پوست شروع به شل شدن می‌کند و حالت ارتجاعی، زیبایی و جوانی خود را از دست می‌دهد. این تغییرات مرتبط با افزایش سن باعث می‌شود که پوست در ناحیه اطراف ابروها حالت افتادگی پیدا کند و ابروها از محل جوانی خود جابجا شوند. پوست شل‌شده باعث شکل‌گیری چین و چروک در پیشانی شده و افتادگی ابروها هم باعث می‌شود تا شما پیر، خسته و حتی عصبانی و خشمگین به نظر برسید. لیفت ابرو با هدف جوانسازی یک سوم فوقانی صورت با بلند کردن ابروها و کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط اخم انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره لیفت ابرو بیان کنیم، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فواید لیفت ابرو

لیفت ابرو مزایای بسیاری دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

  • چروک‌های پوستی ناحیه پیشانی، پل بینی و بین چشم‌ها را کاهش می‌دهد.
  • باعث بهبود خط اخم و چروک عمودی بین دو ابرو می‌شود.
  • ابروی پایین یا افتاده را که روی پلک فوقانی را پوشانده، به وضعیت طبیعی باز می‌گرداند.
  • ابرو را بالا برده و وضعیت جوان و هوشیارتری به بیمار می‌دهد.

اعمال جوان سازی که معمولا همراه با لیفت ابرو انجام می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو بدون جراحی با پیرو شل شدن پوست پیشانی، ابروها به سمت پایین افتاده و زیبایی و قوس جوانی خود را از دست می‌دهند. ابروها ممکن است که روی چشم افتاده و باعث تغییرات نامطلوبی روی پلک بالایی شوند. وقتی که عمل لیفت غیرجراحی ابرو که به بالا کشیدن پیشانی لیفت پیشانی هم شناخته می‌شود انجام می‌شود، ابروها بالا کشیده می‌شود تا جوان‌تر به نظر برسند. لیفت ابرو یک عمل غیرتهاجمی، بدون خطرات احتمالی و بدون نیاز به بستری شدن است.
لیفت ابرو|بهترین جراح پلاستیک اصفهان| بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|بهترین متخصص جراحی پلاستیک| بهترین متخصص جراحی پلاستیک در اصفهان|بهترین متخصص زیبای|جراح بینی اصفهان|جراح پلاستیک اصفهان|دکتر علی علوی راد|فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|متخصص جراح زیبایی بینی اصفهان

عضویت در صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد

انواع مختلف عمل‌های غیرجراحی لیفت ابرو

دو گروه از عضلات، تعیین کننده محل ابروها هستند. یک گروه از عضلات ابروها را به سمت پایین می‌کشند و یک گروه عضلات وظیفه دارند که ابروها را بالا نگه‌دارند. انواع مختلف عمل‌های غیرجراحی لیفت ابرو شامل موارد زیر می‌باشد:

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس که یک پروتئین شل کننده طبیعی و خالص است باعث شل شدن موقتی عضلات می‌شود. مزایای لیفت ابرو با سم شل کننده (فلج کننده) در گروهی از عضلات که وظیفه پایین کشیدن ابروها را دارند تزریق می‌شود، حاصل می‌گردد. با این کار عضلاتی که وظیفه بالا کشیدن ابرو را دارند، می‌توانند آزادانه و بدون مانع این کار را انجام داده و ظاهری طبیعی به ابروها دهند. هزینه بوتاکس ابرو و پیشانی بسته به میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

تزریق ژل

تزریق ژل از جنس اسید هیالورانیک باعث افزایش حجم زیر پوست می‌شود. با افزایش سن، میزان اسید هیالورانیک در بدن کاسته می‌شود. ژل حاوی موادی است که باعث افزایش حجم و آب (هیدراسیون) زیر پوست می‌شود. برای بالا کشیدن ابرو در عمل غیرجراحی تزریق ژل، از ژل‌های حاوی مواد بازگردانده حجم پوست استفاده می‌شود که پوست را بالا کشیده و ابروها را در محل طبیعی و جوانی خود باز می‌گردانند.

لیفت با نخ

در هنگام لیفت با نخ، از نخ‌های نازک PDO که در زیر پوست پیشانی و ابروها قرار داده می‌شوند استفاده می‌شود. با این کار لیفت ظریفی در ناحیه تحت درمان انجام می‌شود که باعث جوان‌تر به نظر رسیدن پوست آن منطقه می‌شود. ممکن است کبودی و تورم خفیفی در ناحیه درمان شده ایجاد شود که با داروهای ضدتورم و ضدکبودی بهبود می‌یابد. ممکن است عوارض جانبی معمول پس از عمل نظیر تورم و قرمزی پوست ایجاد شود که به راحتی با استفاده از یخ و برخی داروها قابل درمان است.

مزایای انجام درمان غیرجراحی لیفت ابرو

ابروهای افتاده می‌تواند باعث ایجاد احساس پیری، خستگی یا خشم شود. با بالا کشیدن ابروها به کمک عمل غیرجراحی لیفت ابرو ظاهر شما آرام‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. این عمل به سرعت و بدون درد انجام می‌شود و شما نیازی به گرفتن مرخصی برای انجام آن ندارید در حالی که در روش‌های سنتی بالا بردن ابرو شما باید حدود یک هفته مرخصی کاری می‌گرفتید.

چه کسانی باید تحت عمل غیرجراحی لیفت ابرو قرار گیرند؟

انجام این عمل برای افرادی که ابروهای آنها به تازگی شروع به افتادن کرده است یا افرادی که به دنبال انجام یک لیفت ظریف هستند می‌تواند ایده‌آل باشد. همچنین انجام این عمل برای افرادی که تمایل به رفتن زیر تیغ جراحی ندارند یا شرایط مناسب برای انجام عمل‌های جراحی را ندارند نیز می‌تواند انجام شود. لطفاً در خلال جلسه مشاوره اطلاعات کاملی از وضعیت پزشکی خود به پزشک داده و به او بگویید که از انجام این عمل چه انتظاری دارید. شما باید یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضدانعقاد خون، مقادیر زیاد ویتامین E، داروهای حاوی آسپیرین و ایبوپروفن خودداری کنید. لطفاً قبل از قطع مصرف داروهای خود حتماً با پزشک مشورت کنید. شما همچنین باید از دو روز قبل از انجام عمل غیرجراحی لیفت ابرو از استعمال دخانیات پرهیز کنید.

لیفت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

لیفت ابرو، یک عمل زیبایی است که برای افرادی مناسب است که به دنبال جوانسازی ظاهر خود و داشتن ظاهری جوان تر هستند. این روش به ویژه برای افرادی که دارای ابروهای افتادگی یا افتادگی هستند، مفید است که می‌تواند به ظاهر خسته یا پیری کمک کند. علاوه بر این، لیفت ابرو همچنین می‌تواند چین و چروک‌های عمیق پیشانی و خطوط اخم را برطرف کند و به ایجاد ظاهری صاف‌تر و با طراوت‌تر کمک کند. به طور کلی لیفت ابرو برای افرادی با مشخصات زیر مناسب می‌باشد:

  • کاندیداهای ایده آل برای لیفت ابرو عموماً از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج این عمل دارند.
  • نباید سیگاری باشند یا مایل به ترک سیگار برای مدتی قبل و بعد از جراحی باشند، زیرا سیگار می‌تواند بر روند بهبودی تأثیر منفی بگذارد.
  • کاندیداهای لیفت ابرو باید وزن ثابتی داشته باشند و متعهد به حفظ یک سبک زندگی سالم پس از این عمل باشند. این موضوع می‌تواند به تضمین نتایج طولانی مدت کمک کند و خطر افتادگی یا چین و چروک در آینده را به حداقل برساند.

ماندگاری لیفت ابرو

نتایج جراحی لیفت ابرو می‌تواند بین 5 تا 10 سال دوام داشته باشد، اگرچه طول عمر روش های لیفت ابرو تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله سن بیمار، کیفیت پوست، عادات سبک زندگی و سلامت کلی بیمار است. علاوه بر این، پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل، مانند اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و پیروی از یک روال مراقبت از پوست مناسب، می‌تواند به ماندگاری نتایج کمک کند. در نهایت، تصمیم گیری در مورد مناسب ترین روش لیفت ابرو باید با مشورت یک جراح زیبایی یا متخصص پوست گرفته شود. آنها می‌توانند آناتومی منحصر به فرد صورت و اهداف زیبایی شناختی فرد را ارزیابی کنند تا مناسب ترین رویکرد را برای دستیابی به نتایج طولانی مدت و با ظاهر طبیعی توصیه کنند.

گزینه‌های غیرجراحی برای لیفت ابرو، مانند تزریق بوتاکس یا پرکننده‌های پوستی، نتایج موقتی را ارائه می‌دهند که معمولاً ۳ تا ۶ ماه دوام می‌آورند. این روش‌ها شامل استفاده از مواد تزریقی برای شل کردن ماهیچه‌ها یا حجم دادن به ناحیه ابرو، ایجاد ظاهری برجسته و جوان‌تر می‌شود. در حالی که گزینه‌های غیرجراحی جایگزینی کمتر تهاجمی برای جراحی ارائه می‌کنند، اما برای حفظ نتایج مورد نظر نیاز به نگهداری منظم دارند.


مطالب پیشنهادی سایت دکتر علی علوی راد (بهترین متخصص جراحی پلاستیک در اصفهان):

بلفارو پلاستی با لیفت ابرو

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

لیفت نواحی مختلف بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *