لیپولیز چیست؟ (بخش اول)

لیپولیز در واقع نوعی لیزر است که بافت های چربی درون بدن را تخریب میکند و با ایجاد گرما برروی پوست بدن باعث سفت شدن پوست میشود.

این روش برای لاغری های موضعی بسیار موثر است و درواقع تعداد بیماران زیادی از طریق این لیزر به لاغری دست یافته اند .برای انجام کار که نوعی جراحی زیبایی محسوب میشود ، پزشک محلول حاوی بی حس کننده و آدرنالین (محلول توموسنت) را به نواحی مورد نظر بدن تزریق می کند و بعد از آن با ایجاد یک سوراخ کوچک در ناحیه ای مشخص جراحی را آغاز میکند .

کار جراحی با استفاده از  یک میکروکانولا که قطر تقریبی آن ۱ تا ۲ میلی متر و حاوی فیبر نوری است انجام میشود ، در واقع این میله ی نازک از طریق شکاف ایجاد شده به زیر پوست هدایت میشود .

بعد از آن جراح به آرامی میله را در بدن حرکت میدهد ، همزمان با حرکت میکروکانولا انرزی لیزر به سلول های چربی منتقل میشود و بعد از آن این عامل باعث پاره شدن سلول های چربی  میشود .

سلول های چربی از بین رفته به وسیله ی ساکشن و یا توسط متابولیسم طبیعی بدن خارج میشوند . البته این امر نیز توسط خود پزشک جراح کنترل خواهد شد .

انرژی وارد شده از طریق این میله به لایه های عمیق پوست نیز نفوذ میکند و باعث میشود که پوست در این مرحله جمع و سفت شود.از این رو میتوانید با اطمینان از اینکه پوست شکم و یا پا و بازوها بعد از عمل جمع میشوند این جراحی را انتخاب کنید.

بسیاری از افراد نگران عوارض ناشی از جراحی های لاغری هستند اما باید توجه داشته باشید که لاغری با این روش خطری برای بیماران ندارد زیرا تماس لیزر  با بدن باعث بسته شدن فوری عروق خونی کوچک شده، در نتیجه در مقایسه با لیپوساکشن معمولی خونریزی، ورم و کبودی کمتر و دوره بهبودی سریع تر و دوره نقاهت کوتاه تر ی دارد .بنابراین جای نگرانی برای کبودی و یا خونریزی های شدید و غیر قابل کنترل نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *