مدت زمان نقاهت بعد از بلفاروپلاستی

بررسی مدت زمان نقاهت بعد از بلفاروپلاستی

در قدم اول باید بدانید که سپری کردن نقاهت بعد از بلفاروپلاستی چقدر زمان نیاز دارد. اگر شما هم جزء کسانی هستید که می‌خواهید پس از جراحی پلک به سر کارتان برگردید، باید به این موضوع توجه داشته باشید که این موضوع امکان‌پذیر نخواهد بود. در این مقاله سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان، مدت زمان نقاهت بعد از بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگرچه بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی سرپایی است، اما پس از اینکه جراحی به پایان رسید باید همراه داشته باشید تا با کمک وی بتوانید به منزل مراجعه کنید. زیرا در این عمل زیبایی پزشک پشت پلک‌ها یا پایین پلک‌ها را برای برداشت چربی و عضله‌های فلج شده برش میزند و بهتر هست تا چند ساعت بعد از عمل زیاد چشم‌هایتان را باز نگه ندارید.

در چند روز اول پس از جراحی در قسمت پلک‌ها تورم و کبودی دیده می‌شود و در این ناحیه احساس درد خواهید داشت. با کمک کمپرس یخ و داروهای مسکن تجویزشده توسط پزشک می‌توانید این دوران را به راحتی پشت سر بگذارید.از روز سوم به بعد از بلفاروپلاستی می‌توانید کارهای روزمره خودتان را انجام دهید. البته نباید در دوران “نقاهت بعد از بلفاروپلاستی” فعالیت‌های سنگین داشته باشید؛ زیرا فشار وارد شده به پلک‌ها و کوچک‌ترین اشتباهی در این دوران می‌تواند نتیجه نهایی جراحی پلک را به طور کامل برایتان تغییر دهد.

عدم نیاز به استراحت مطلق بعد از بلفاروپلاستی

برای گذراندن نقاهت بعد از بلفاروپلاستی نیازی نیست که استراحت مطلق داشته باشید. در واقع کسانی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند، بلافاصله بعد از جراحی افتادگی پلک می‌توانند به منزل مراجعه کنند و زندگی طبیعی خودشان را ادامه دهند. البته در این دوران توصیه می‌شود که از انجام فعالیت‌هایی مانند رانندگی، مطالعه، کار با کامپیوتر و… که نیاز به تمرکز و بازماندن چشم‌ها به صورت متوالی دارند اجتناب کنید. پس از جراحی پلک احساس درد خواهید داشت. بنابراین باید کسی همراهتان باشد تا شما را به منزل برساند.بعد از آن هم ممکن هست تاری دید و التهاب را در پلک‌ها مشاهده کنید. به مرور این عوارض هم برطرف می‌شوند و می‌توانید با آرامش فعالیت‌های روزمره سبک خودتان را از سر بگیرید.

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

طول دوره نقاهت بعد از بلفاروپلاستی

همه عمل‌های زیبایی حتی بلفاروپلاستی دورانی را برای سپری کردن نقاهت پس از عمل نیاز دارند. در دوران “نقاهت بعد از بلفاروپلاستی” ریکاوری پوست انجام می‌شود. و بخش مهمی از نتیجه جراحی پلک را هم نحوه سپری کردن این بازه زمانی هست.اگر برای شما هم سوال شده که پس از عمل چقدر زمان برای سپری شدن دوران نقاهت نیاز است. باید بدانید که 10 روز پس از اتمام جراحی پلک می‌تواند به زندگی عادی خودتان ادامه دهید.

پس از دو هفته از جراحی پلک هم به مرور می‌توانید بهبود پیدا کردن تورم و کبودی ایجاد شده در ناحیه عمل مشاهده کنید. بنابراین بازه زمانی دو یا سه هفته را می‌تواند به عنوان زمان سپری شدن دوران نقاهت بعد از بلفاروپلاستی و امکان حضور در اجتماع در نظر بگیرید.

صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد جراح گوش اصفهان

تسریع دوره نقاهت بعد از بلفاروپلاستی

با وجود اینکه دوران “نقاهت بعد از بلفاروپلاستی” زیاد طولانی نیست. اما با کمک روش‌های ارائه شده در زیر می‌توانید این بازه زمانی را کوتاه‌تر می‌کند:

  • استفاده از کمپرس یخ باعث کاهش میزان درد شما شده و تورم و کبودی اطراف پلک‌هایتان را کاهش می‌دهد.
  • اجتناب از فعالیت‌های بدنی سنگین
  • مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای تجویزشده توسط پزشک
  • رعایت نکات ارائه شده توسط پزشک برای شستشوی صورت و…

جراح گوش اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

خوابیدن صحیح بعد از عمل زیبایی گوش

ضرورت چرب نگهداشتن بخیه پشت گوش

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *