مراقبت های قبل و بعد از جراحی سینه

مراقبت های قبل و بعد دوره های نقاهت از جراحی سینه

قبل از انواع جراحی زیبایی سینه، اقدامات زیر را انجام دهید:

  • تست های مختلف آزمایشگاهی را انجام دهید
  • یک ماموگرافی بگیرید
  • سیگار کشیدن و یا سایر مواد مخدر مانند کوکائین را برای مدت زمان مشخصی قبل و بعد از جراحی متوقف کنید
  • برای کنترل خونریزی در حین جراحی از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب مانند Motrin یا Aleve و مکمل های گیاهی خودداری کنید .
  • هر گونه دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید قبل از عمل به پزشک اطلاع دهید.

زمان لازم برای بهبودی کامل بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

از آنجا که بدن هر بیمار منحصر به فرد است، هیچ زمان مشخصی برای بهبودی وجود ندارد. با این حال، بهبودی کامل می تواند به طور متوسط ​​شش هفته طول بکشد و بیماران معمولا بعد از حدود یک الی دو هفته احساس می کنند که کاملاً خوب هستند. جراح سینه می تواند با ارزیابی سلامت کلی شما قبل از انجام عمل زمانی مشخص تری برای بهبودی ارائه دهد.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی سینه | جراح پلاستیک اصفهان

بهبودی بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

بلافاصله پس از عمل

بلافاصله پس از بیدار شدن از بیهوشی، احتمالاً احساس خماری خواهید کرد اما این اثرات معمولا طی چند ساعت از بین میرود. با این حال، بیمار به شخصی احتیاج دارد که او را به خانه برساند و یک شب با بیمار بماند.

پنج تا هفت روز اول

به طور معمول سه تا پنج روز اول ناراحت کننده ترین زمان بعد از عمل است. پزشک برای کاهش درد داروی مسکن تجویز می کند. اکثر بیماران حدود یک هفته پس از جراحی قادر به بازگشت به مشاغل پشت میز هستند.

چند هفته آینده بعد از عمل

بعد از هفته اول، بیماران تشویق می شوند که به آرامی به فعالیت های عادی روزانه خود برگردند. در این مرحله توصیه می شود از انجام فعالیت های سنگین یا فعالیت ورزشی مانند دویدن، اسب سواری یا تمرینات سخت خودداری کنید. از بلندکردن اجسام سنگین نیز بپرهیزید. به بیمارانی که مشاغل سخت و پر مشغله دارند توصیه می شود حداقل به مدت سه هفته از کار مرخصی بگیرند.

بهبودی کامل بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

در طی ویزیت های بعد از عمل، پزشک میزان بهبودی و پیشرفت شما را ارزیابی می کند. به طور کلی، بعد از دو ماه، اکثر بیماران کاملا بهبود می یابند و می توانند تمام فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند. بسیار مهم است که دستورالعمل های مراقبتی را به دقت دنبال کنید تا ایمپلنت های شما به درستی بهبود یابد و هیچ عارضه ای ایجاد نشود.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان|


مطالعه بیشتر:

بررسی روند و مراقبت جراحی پروتز و لیفت سینه

بهبودی پس از تزریق چربی به سینه

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی