مشکلات رایج پوستی بعد از جراحی بینی

آشنایی با مشکلات رایج پوستی بعد از جراحی بینی

پس از انجام عمل‌های جراحی چهره و اندام‌های مختلف انسان‌ها دچار تغییر و تحولاتی می‌شود. این تغییرات پس از عمل‌های زیبایی نیز به وضوح مشاهده می‌شود. از آنجایی که عمل جراحی زیبایی در اکثر مواقع بر روی چهره کار می‌کند، طبیعتاً پوست بیشترین تغییرات را تجربه می‌کند. یکی از عمل‌های جراحی زیبایی که به وفور استفاده می‌شود، عمل بینی است. پس از انجام این جراحی، علاوه بر خود بینی، عضوهای دیگر همچون لب‌ها و گونه‌ها نیز تحت تأثیر قرار گرفته و تغییراتی در آن‌ها ظاهر می‌شود. اما بیشتر از هر چیز دیگری، پوست دچار تغییر و تحول می‌شود. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی مشکلات رایج پوستی بعد از جراحی بینی می پردازیم.

مشکلات پوست بعد از عمل بینی

حال که با انواع مختلف پوست آشنا شدیم، بهتر است که مشکلات ناشی از پوست در جراحی بینی بعد از عمل را نیز بدانیم. دکتر گوش و حلق و بینی مشکلات مختلفی را برای پوست‌ها در اثر انجام جراحی بینی گزارش داده‌اند. از جمله از این مشکلات عبارت‌اند از:

افتادگی پوست

گاهی اوقات تحت اثر عمل جراحی بینی، پوست صورت دچار افتادگی می‌شود. این مشکل در روی گونه‌ها و زیر بینی بیشتر دیده می‌شود. توجه داشته باشید که این مشکل بیشتر موقعی رخ می‌دهد که جراح، به حد کافی بر روی جراحی تسلط نداشته باشد.

جمع شدن پوست

جمع شدن پوست بینی بعد از عمل، یکی از رایج‌ترین مشکلات پس از جراحی بینی است. در این حالت پوست اطراف بینی جمع می‌شود. این مشکل اکثرا در افرادی رخ می‌دهد که پوشت ضخیم دارند.

نحوه انجام پانسمان بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان

تشکیل رگه‌های عنکبوتی

در اثر انجام عمل جراحی، ممکن است، رگ‌های خونی در اطراف نواحی بینی افراد تشکیل شود. این رگ‌ها به دلیل تشابه ظاهری به تار عنکبوت به رگه‌های عنکبوتی نیز معروف‌اند. این مشکل اکثرا در افرادی بروز می‌دهد که پوشت آن‌ها نازک است.

التهاب و ورم

در واقع اکثر افراد پس از انجام عمل جراحی بینی، دچار ورم و التهاب پوست صورت می‌شوند. این مشکل در واقع یک عارضه رایج بوده و پس از انجام مراقبت‌های روتین پوستی که بعد از عمل جراحی تجویز می‌شوند، به راحتی قابل درمان است.

خون ریزی پوستی

در مواقعی هر چند نادر پوست افراد دچار خون ریزی می‌شود. این مشکل در اثر آسیب بافت‌های صورت و فشار ناشی بر پوست بروز می‌دهد. پوست‌های نازک بیشتر در خطر گرفتاری به این مشکل هستند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

توجه داشته باشید که مشکلات پوستی که پس از عمل جراحی بینی، بروز می‌دهند جز عوارض پس از عمل هستند. از این رو نباید خیلی نگران آن‌ها باشید. برای درمان این عوارض، تنها کافی است که مراقبت‌هایی که پزشک جراح برایتان تجویز می‌گیرد را جدی گرفته و به صورت روزانه آن‌ها را انجام دهید. این مراقبت‌ها شامل استفاده از دارو، کرم و پمادها برای جلوگیری از بروز مشکلات پوست و یا کنترل و درمان آن‌ها هستند. در صورتی که مراقبت‌های پس از عمل نتوانست از بروز این مشکلات پیشگیری کند، شما می‌توانید با روش‌های دیگری به درمان مشکلات پوستی‌تان بپردازید. یکی از رایج‌ترین و ساده‌ترین راه‌های حل این مشکلات، استفاده از لیزر است.

مشکلات ناشی از عمل جراحی بینی بر روی لب‌ها و گونه‌ها

در برخی از مواقع به دلیل ایجاد تغییراتی در ساختار بینی، لب‌ها نیز دچار تغییر حالت می‌شوند. به‌طوری‌که لب بالایی به سمت بالا کشیده شده و مانند حالتی می‌شود که گویا بر روی آن لیفت انجام شده است. همچنین کوچک‌تر شدن بینی پس از انجام جراحی بینی، بزرگ‌تر دیده می‌شوند. البته اگر دکتر پوست مو و زیبایی که برای عمل جراحی مراجعه می‌کنید، فرد ماهری باشد، لب‌ها، گونه و سایر اعضای چهره شما در خوش کم‌ترین تغییرات خواهد بود به‌طوری‌که اصلاً این تغییرات را احساس نخواهید کرد. شایان ذکر است که این دو تغییرات یکی از عمده مواردی است که چهره فرد را پس از انجام عمل بینی تحت تأثیر قرار می‌دهند.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

دلایل چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی

درمان و رفع پل بینی

بیماری‌ها و مشکلات شاخک‌های بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.