میزان امکان جراحی بینی در ۴۰ سالگی

میزان امکان جراحی بینی در ۴۰ سالگی چقدر است؟

مطلبی که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان برای شما آماده شده است. به بررسی میزان امکان جراحی بینی در ۴۰ سالگی خواهیم پرداخت. این روزها جراحی بینی در هر سنی انجام می‌شود و از نوجوان تا بزرگسال، شاهد افرادی هستیم که برای بهبود وضعیت سلامتی خود و زیبایی بیشتر، به دنبال انجام رینوپلاستی هستند. در این بین به دلیل طیف گسترده مشتاقان برای انجام این جراحی زیبایی، یک سؤال همیشه مطرح است. سن مناسب برای جراحی بینی چند سالگی است و آیا در ۴۰ سالگی و بعد از آن می‌توان برای عمل بینی اقدام کرد؟

محدودیت سنی برای عمل بینی

محدودیت خاصی برای جراحی بینی وجود ندارد و بسیاری از ما در اطرافیان خود شاهد افراد کم سن و سال یا حتی مسن هستیم که برای این کار اقدام کرده و نتیجه خوبی هم گرفته‌اند. نکته مهم این است که نباید قبل از بلوغ کامل برای جراحی بینی اقدام کرد. بینی مانند سایر اعضای بدن و صورت، در حال رشد است و اگر قبل از بلوغ اقدام به عمل بینی کنید ممکن است نتایج آن تغییر کند و این موضوع اصلا خوشایند نخواهد بود. در سنین بالا هم برخی بیماری‌ها و شرایط جسمی و کاری وجود دارد که ممکن است بر روی روند بهبودی عمل بینی تاثیر بگذارد و نتایج بدان صورت که فرد انتظار دارد، نباشد. بنابراین باید کلیه جوانب سنجیده شود و از مشورت یک جراح متخصص در این زمینه نیز کمک بگیرید تا بتوانید برای عملی موفق اقدام نمایید.

سن مناسب برای جراحی بینی

بیشتر دختران ۱۳ ساله و پسران ۱۵ ساله به اندازه کافی از نظر جسمی بلوغ یافته و رشد کرده‌اند. و در نتیجه می‌توانند عمل بینی را انجام دهند اما با این حال، بلوغ عاطفی یک فرد نیز در تعیین زمان جراحی زیبایی بینی نقش دارد. نوجوانان و بزرگسالان جوان باید از لحاظ روانی نیز آمادگی لازم را برای جراحی بینی داشته باشند.
هیچ سن قطعی از پیش تعیین‌ شده‌ برای جراحی زیبایی بینی وجود ندارد. ممکن است یک فرد مسن که از نظر وضعیت سلامتی خوب است. برای انجام این عمل زیبایی، کاملاً مناسب باشد. حتی مواردی بین ۷۰ تا ۸۰ سال وجود داشته است که جراحی زیبایی بینی را با حداقل و حتی بدون عارضه انجام داده‌اند. دامنه سنی ‌ایده‌آل برای رینوپلاستی، ۲۰ تا ۴۰ ساله است. در این مدت پوست صورت شما هنوز دارای حداکثر الاستیسیته است و می‌تواند از پس عوارض جراحی به خوبی بربیاید.

دستکاری بینی بعد از جراحی چه عوارضی دارد؟ | جراح پلاستیک اصفهان

جراحی بینی در ۴۰ سالگی و بعد از آن

انجام جراحی زیبایی بینی بالای ۴۰ سال بسیار معمول است. تا زمانی که از سلامتی خوبی برخوردار باشید، عمل بینی یک عمل جراحی بسیار ایمن است. برای پیدا کردن جراح حاذق و باتجربه در این زمینه هم می‌توانید. به تصاویر قبل و بعد از عمل کسانی که این عمل را توسط جراح شما انجام داده‌اند. نگاه کنید و نتایج آن‌ها را ارزیابی نمایید. همچنین اطمینان حاصل کنید که این روش در یک مرکز درمانی کاملاً معتبر انجام می‌شود. و شما یک متخصص بیهوشی مطمئن دارید که بیهوشی شما را انجام می‌دهد.

مقدمات لازم برای جراحی بینی در ۴۰ سالگی

توصیه می‌شود قبل از هر کاری با یک جراح پلاستیک دارای مجوز لازم مشورت کنید. که بتواند شما را به صورت حضوری ارزیابی و معاینه نماید. آزمایش‌های قبل از عمل برای ارزیابی شما انجام می‌شود و اگر وضعیت مطلوبی داشته باشید، پس هیچ نگرانی برای جراحی بینی وجود ندارد.
این امر به اطمینان، ایمنی و راحتی شما در طی مراحل عمل کمک می‌کند. به یک دکتر جراح بینی مراجعه کرده و تصویربرداری‌های لازم را انجام دهید تا نتایج پیشنهادی را به شما نشان دهد. همچنین تا زمانی که از سلامتی خوبی برخوردار باشید، نباید مشکلی در رابطه با بیهوشی در سن ۴۰ سالگی وجود داشته باشد. تمام این موارد به شما کمک می‌کنند تا عملی راحت و بدون دردسر را حتی در ۴۰ سالگی و بعد از آن تجربه نمایید.

نکته نهایی درمورد جراحی بینی در سن چهل سالگی

با توجه به تمام نکات و مواردی که اشاره شد، نکته‌ای که کاملاً مشخص است این است. که محدودیت سنی خاصی برای جراحی بینی وجود ندارد. در صورتی که وضعیت جسمی و سلامت فرد نشان دهد که او آمادگی لازم را برای انجام این کار دارد. مانع دیگری برای این امر وجود ندارد و تنها به دلیل شرایط جسمی ممکن است. روند بهبودی کمی کندتر از افراد جوان‌تر باشد. در هر صورت سن‌ ایده‌آل برای عمل بینی زمانی است. که فرد سلامت کافی را داشته باشد. از دید متخصصین، بهترین بازه زمانی برای انجام این کار، بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی است.

چنانچه فرد در سن ۴۰ سال به بالا قرار دارد، توصیه می‌شود ارزیابی‌های اولیه را برای جراحی بینی و سلامت انجام دهد. و پس از آن برای اینکار اقدام نماید. انتخاب پزشک متبحر و دارای سابقه انجام عمل بینی در سنین بالا در کنار مرکز درمانی و کلینیکی که از اعتبار و مجوز‌های لازم برخوردار باشد، بسیار کمک‌کننده است. فراموش نکنید که زیبایی و سلامت در هر سنی حق شماست و نتایج ماندگار عمل بینی، این زیبایی و جذابیت را به شما باز می‌گرداند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

دلایل ورم چشم بعد از عمل بینی

جراحی بینی برای بیماران قلبی

آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.