نبایدهای بعد از عمل بینی

 مهم ترین نبایدهای بعد از عمل بینی

نکته های بعد از عمل بینی که انجام می‌دهید نیز نقش بسیار زیادی روی نتیجه نهایی دارد. جراح به احتمال قوی برای بعد از عمل بینی به شما نبایدهای بعد از عمل بینی را توصیه خواهد کرد که لازم است این توصیه‌ها را جدی بگیرید تا مشکلی بعد از عمل برای شما پیش نیاید. ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را دنبال کنید.

جراحی بینی از جمله حساس‌ترین جراحی‌های زیبایی به شمار می‌رود. که مراقبت بعد از عمل نقش بسیار بزرگی در روند بهبود هرچه سریع‌تر و نتیجه دلخواه بینی را برای شما به همراه دارد. حال اگر شما برای جراحی بینی مصمم هستید و تصمیم دارید که به اتاق عمل زیبایی مراجعه کنید. ما در ادامه به کارهایی که بعد از جراحی بینی باید از آن اجتناب کنید اشاره خواهیم کرد. که رعایت کامل این نکات شما را از بروز مشکلات جدی رها خواهد کرد.

سوراخ کردن بینی بعد از عمل بینی

امروزه پیرسینگ بینی یا سوراخ کردن و کاشت نگین یا حلقه بر روی بینی بسیار مد شده است. که ظاهر جذابی هم دارد و اکثر مشاغل نیز افرادی با این ظاهر را پذیرا هستند. اگر شما نیز از آن دسته از کسانی هستید. که بعد از عمل بینی قصد انجام پیرسینگ بینی را دارید بهتر است چند ماهی دست نگهدارید. زیرا جراحان به منظور بهبود صحیح و سریع بینی توصیه می‌کنند که تا چند ماه بعد از جراحی بینی از سوراخ کردن بینی خودداری کنید. با این‌که بیشتر فروشگاه‌های پیرسینگ یا مراکز انجام آن، اطلاعات و توضیحی در این باره به شما خواهند داد اما شما سعی کنید که برای انجام این کار با جراحتان مشورت کنید.

مطلب پیشنهادی : مقایسه عمل جراحی باز و بسته بینی

فین کردن

فین کردن از جمله نبایدهایی است که در هفته‌های اول پس از جراحی بینی باید از آن اجتناب کنید. زیرا در طول سه هفته اول بافت‌های بینی پس از جراحی به شدت حساس هستند و فین کردن‌های شدید و پی در پی موجب تحریک بافت‌های بینی می‌شود که باید سعی کنید تا حد امکان در دوره نقاهت از راه دهان نفس بکشید.

شنا

معمولا تا دو ماه یعنی تا زمانی که جراح شما اجازه نداده است. نباید فکر شنا کردن یا حتی رفتن داخل استخر به سرتان بزند. زیرا با شنا کردن بینی شما در معرض آب کلردار یا شور قرار می‌گیرد. که باعث سوزش زخم‌ها می‌شود و منجر به تحریک زخم‌های در حال بهبود و یا راه‌های تنفسی ظریف بینی خواهد شد. همچنین لازم است بدانید که شنا کردن فشار زیادی به بینی وارد می‌کند. که با این وجود به احتمال زیاد نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و حتی ممکن است نتیجه عکس دریافت کنید.

مقایسه عمل جراحی باز و بسته بینی | جراح بینی اصفهان

مصرف الکل بعد از عمل بینی

از دیگر نبایدها مصرف الکل است که بعد از جراحی و تا زمان بهبودی کامل بینی نباید از نوشیدنی‌های الکلی استفاده کنید. زیرا مصرف الکل به همراه داروهای تجویز شده توسط جراح، می‌تواند اثرات مخربی را بر روی بدن به جا بگذارد. علاوه بر این الکل موجب رقیق شدن خون می‌شود که ممکن است منجر به خون‌ریزی بینی شود. پس حتما در رعایت این نکته های بعد از عمل بینی حداقل تلاش خود را به مدت دو هفته به کار گیرید و به منظور جلوگیری از خشکی بدن از آب هیدراته استفاده کنید و نوشیدن آب فراوان را به شکل یک عادت برای خود درآورید.

تمیز نکردن بینی با گوش پاک‌ کن

به طور طبیعی بینی تا دو روز بعد از عمل جراحی دچار خون‌ریزی خواهد شد. و همین‌طور دچار آب‌ریزش بینی شدید و متعاقبا پر از مخاط نیز می‌شود و جای نگرانی نیست. اما برای تمیز کردن داخل بینی به هیچ عنوان نباید از گوش پاک کن یا دستمال کاغذی استفاده کنید. جراح بعد از عمل دستورالعمل‌هایی را در جهت تمیز نگه داشتن بینی خواهد گفت که در این مواقع چه کارهایی باید انجام دهید.

جویدن زیاد

برای بهبود سریع‌تر پس از عمل بینی از جویدن زیاد خودداری کنید. و غذاهایی را بخورید که به جویدن زیاد نیاز ندارند. زیرا جویدن زیاد باعث تکان خوردن صورت می‌شود. که ممکن است موجب درد بینی شود اما حواستان باشد که به منظور رعایت این نکته برای نخوردن غذا بهانه نیاورید زیرا اکثر داروهای تجویز شده توسط پزشک باید با وعده غذایی مصرف شوند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

مقایسه کردن نتیجه جراحی بینی خود با بینی دیگران

لازم است به شما بگوییم که هدف از هر عمل زیبایی باید بهبود بخشیدن به وضع ظاهر باشد نه رسیدن به زیبایی کامل و افراد باید قبل از عمل بینی به درک این هدف رسیده باشند. زیرا بینی هر کسی از زمانی که متولد می‌شود به طور طبیعی متفاوت و منحصر به فرد از دیگری است و قطعا بعد از جراحی نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین نتیجه عمل بینی خود را با دیگران مقایسه نکنید. به علاوه حتما قبل از عمل بینی، جراح به شما توضیح خواهد داد که بینی شما چه شکلی خواهد شد و چه تغییراتی امکان‌پذیر است.

مصرف دخانیات بعد از عمل بینی

لازم است که چند هفته قبل از عمل بینی، سیگار کشیدن و قلیان را ترک کنید. زیرا نیکوتین موجود در تنباکو موجب منقبض و کوچک‌تر شدن رگ‌های خونی می‌شود و جریان خون را کندتر می‌کند. در این صورت زخم‌ها بیشتر نمایان می‌شوند و روند بهبود ممکن است، متوقف شود. پس این مورد را حتما جدی بگیرید و اگر هم نمی‌توانید سیگار کشیدن را ترک کنید. حداقل تا چند هفته بعد از عمل بینی از کشیدن سیگار و قلیان دست بکشید.

قضاوت زود هنگام در مورد نتیجه عمل

ممکن در روزها‌ی اول به دلیل زخم‌های روی بینی و آثار بی‌هوشی از بینی خود دل‌زده شوید. اما باید صبور باشید و سریع بر اساس روزهای اول قضاوت نکنید. ابتدا اجازه دهید تا کبودی و ورم به طور کامل از بین بروند و سپس در مورد بینی خود و کار جراح قضاوت کنید.

 

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

عوامل موثر بر نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی

پرسشهای رایج بعد از عمل جراحی بینی

عمل بینی مناسب چه افرادی نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *