نکات مصرفی داروهای رایج قبل از عمل بینی

نکات مصرفی داروهای رایج قبل از عمل بینی

در ادامه مطلبی ای که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان برای شما تهیه شده است. به بررسی نکات مصرفی داروهای رایج قبل از عمل بینی خواهیم پرداخت. جراحی بینی یکی از پیچیده‌ترین جراحی‌های زیبایی است و به مراقبت‌ها و رعایت نکات زیادی قبل و بعد از جراحی نیاز دارد. یکی از سؤالاتی که قبل از جراحی بینی پیش می‌آید این است که آیا باید قبل از انجام آن درمان دارویی خاصی انجام داد یا خیر. جواب بسیار راحت است. نیاز به مصرف دارو‌های شیمیایی و مکمل‌ها، به شرایط فردی شما بستگی داشته و می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برای اینکه بهترین نتیجه را از جراحی بینی به‌ دست ‌آورید باید درمورد مصرف دارو قبل از جراحی بینی با پزشک خود مشورت کنید. با این حال مصرف برخی از دارو‌ها قبل از رینوپلاستی رایج‌تر است.

آمپول ویتامین K

همانطور که می دانید ویتامین K نقش بسزایی در روند انعقاد خون دارد برای این منظور می بایست بدن را از نظر این ویتامین به خوبی قبل از جراحی تامین نمود. این آمپول ده میلی گرمی باید در فاصله ی یک هفته تا سه روز قبل از عمل تزریق شود.

قرص زینک و ویتامین C

این مکمل ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می کنند. و از این رو بهبود بعد از جراحی با سرعت بیشتری انجام می شود. همچنین زینک به طور ویژه باعث بهبود سریع تر زخم ها می شود.

ویتامین سی تاثیر فوق العاده ای در ترمیم بخیه ها دارد. قبل از جراحی بینی باید این دارو را برای نتایج بهتر مصرف کرد و بعد از جراحی نیز می توانید همچنان به دریافت این ویتامین از طریق خوردن میوه و سبزی ادامه دهید. این دو قرص باید به صورت روزانه و بعد از ناهار مصرف شوند.

نکات مصرفی داروهای رایج قبل از عمل بینی | جراح پلاستیک اصفهان

کپسول اس.امپرازول

این دارو باعث کاهش رفلاکس معده می شود و در نتیجه تحمل مواد بیهوشی را برای فرد آسان تر می کند. این قرص باید روزانه و به صورت ناشتا مصرف شود.

قرص آلپرازولام

از این دارو برای کنترل اضطراب قبل از عمل بینی استفاده می شود. معمولاً استفاده، شب قبل از جراحی کافی است. اما اگر میزان اضطراب شدید باشد در صورت تشخیص دکتر می توان از یک هفته قبل این دارو را مصرف کرد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

روش های درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی

بهترین روتین مراقبتی پوست پس از جراحی بینی

روش های پیشگیری از چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *