چگونگی ماساژ بینی بعد از عمل

ماساژ بعد از عمل بینی

چگونگی ماساژ بینی | در این عمل ، معمولاً فرایند اوستئوتومی انجام می شود به این معنی که استخوان بخش فوقانی بینی شکسته شده و جمع می شود. بنابراین در طول 10 روز اول بعد از جراحی ، معمولاٌ بیمار تورم شدیدی را تجربه می کند. در طول این مدت ، پوست روی غضروف و استخوان ، ملتهب است. بنابراین ، مایعی بین پوست و استخوان یا عضلات بینی شکل می گیرد. این مایع در طول 10 روز اول بعد از عمل ، به اوج خود می رسد و به شکل تورم دیده می شود.

سپس ، بعد از سپری شدن این دوره ده روزه ، تا پایان ماه دوم ، پوست شروع به کلاژن سازی می کند و مایع حبس شده در بافت بینی ، به تدریج کاهش یافته و به کمک چسب بینی و نیز ترمیم عضلات و استخوان ها رفع می شود و به این ترتیب ، شاهد کاهش تورم خواهیم بود.


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | نحوه ماساژ بعد از عمل بینی

ماساژ بعد از جراحی بینی ، چند روز بعد از جراحی آغاز می شود؟

ماساژ بینی از ابتدای ماه دوم بعد از جراحی ، باعث می شود که لنف و مایع میان بافتی ، در مسیری به سمت سایر بخش های صورت شروع به حرکت کرده و در بین پوست و غضروف بینی باقی نمانند.

مزیت ماساژ دادن بینی علاوه بر هدایت مایع به بخش های دیگر صورت ، پیشگیری از شکل گیری فیبروز و لخته های خون ناشی از ترشح مایع لنف می باشد. بنابراین ، ماساژ بینی بعد از عمل یک راه حل موثر برای آندسته از افرادی محسوب می شود که در نوک بینی خود احساس سفتی کرده و بینی آنها بعد از جراحی ، چسبناک شده است. علاوه بر موارد فوق ، اهمیت ماساژ بعد از عمل بینی را می توان به شکل دهی بینی و حذف مشکلات ظاهری جزئی که ممکن است بعد از جراحی ایجاد سود ، نسبت داد.

ماساژ دادن تهاجمی و غیر ملایم می تواند باعث بروز اختلالاتی در فرایند بهبود شود. برای مثال ، استخوان های سپتوم بینی و گرافت های نوک بینی ممکن است در اثر ماساژ تهاجمی ، تغییر موقعیت داده و از جای خود خارج شوند. ولی ماساژ دادن ملایم بینی و با رعایت اصول شرح داده شده و توصیه شده توسط جراح بینی ، می تواند در خلق نتیجه زیبا و ماندگار در تمام طول عمر بیمار ، دخیل باشد.

تا چه مدت بعد از عمل باید بینی را ماساژ داد؟

طول مدت ماساژ بینی بعد از عمل به دو فاکتور وابسته است. نخست اینکه چه بخشی از بینی باید ماساژ داده شود . و دوم اینکه چه گزینه ای از سوی پزشک انتخاب می گردد. ولی در حالت استاندارد ماساژ بعد از جراحی بینی ، می تواند سه بار در روز ، هر بار به مدت 1 دقیقه انجام شود. انجام این کار به مدت 6 ماه با هدف دستیابی به بهترین نتیجه توصیه می شود.

بهترین زمان ماساژ بینی بعد از عمل

زمان شروع ماساژ بعد از عمل بینی باید از ابتدای ماه دوم بعد از جراحی باشد. این بدان معناست که بهتر است صبر کنید تا تورم و التهاب اولیه شکل گرفته در اثر جراحی بینی ، فروکش کند. در برخی جراحی های بینی ، استخوان ها شکسته می شوند. بنابراین بعد از جراحی ، غضروف و استخوان هنوز خیلی نرم هستند و باید با احتیاط آنها را لمس کرد.

جراح بینی اصفهان | نحوه ماساژ بعد از عمل بینی ..

آیا ماساژ بعد از عمل بینی درد دارد؟

زمانی که بسیاری از بیماران در زمان مراجعه به مطب برای ماساژ بینی مراجعه می کنند . اغلب اولین سوالی که می پرسند این است که آیا ماساژ بعد از جراحی بینی درد دارد؟ پاسخ پزشک به این بیماران این است که ماساژ بینی به هیچ وجه دردی ندارد . و اگر هم باعث بروز درد یا سوزش در بخشی از بینی شود این بدان معناست . که شما در حال اجرای ماساژ بینی به روش نادرست هستید. بنابراین هیچ جای نگرانی وجود ندارد چون پزشک فرایند ماساژ دادن بینی را به درستی انجام می دهد . و به این ترتیب ، بیمار ، هیچ دردی را تجربه نخواهد کرد.

آیا ماساژ دادن بینی باعث کوچک تر شدن آن می شود؟

ماساژ بعد از عمل بینی چوب جادوگری نیست . که بخواهد معجزه کند و باعث کوچک شدن بینی شما شود . ولی در شکل دهی به بینی ، مانند چسب زدن به بینی ، موثر واقع می شود. برخی ناهنجاری ها در شکل بینی از قبیل بلند بودن بیش از حد بینی یا بزرگ بودن استخوان ها را نمی توان با ماساژ دادن تغییر داد.

آیا ماساژ بینی بعد از عمل خطرناک است؟

با توجه به اینکه عمل جراحی بر روی بیشتر بخش های صورت اثر می گذارد ، بهتر است کار ماساژ بعد از جراحی بینی را با ملایمت انجام دهید. شما باید حداقل 8 هفته دست نگه دارید . تا برش ها و استخوان های بینی به طور کامل بهبود پیدا کنند. بنابراین تا زمان صلاحدید پزشک جراح بینی اصفهان ، به هیچ عنوان اقدام به ماساژ دادن بینی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *