کاندیدهای مناسب برای تزریق چربی به سینه

کاندیدهای مناسب برای بزرگ کردن سینه با روش انتقال چربی چه کسانی هستند؟

روش تزریق چربی به سینه می‌تواند برای خانم هایی ایده آل باشد که:

  • اندازه سینه آن ها بسیار کوچک و یا متوسط باشد.
  • عدم تقارن سینه‌ها
  • خالی و کم حجم بودن سینه‌ها پس از بارداری و یا چندین دوره حاملگی
  • بیمارانی که به خاطر سرطان سینه عمل جراحی ماستکتومی (عمل جراحی برداشتن سینه ) را انجام داده اند.

زنانی که نیاز به این روش بازسازی سینه دارند، معمولا افرادی هستند که مایل به پروتز سیلیکون در بدن خود نیستند، زیرا احساس می‌کنند این عملی غیر طبیعی است و ممکن است پیامدهای طولانی مدت داشته باشد. همچنین مزیت دیگر این تکنیک این است که که هیچ گونه زخم و اسکار قابل توجهی بر سینه‌ها برجا نخواهد گذاشت.

کاندیدهای مناسب برای تزریق چربی به سینه | جراح پلاستیک اصفهان

| جهت ورود به اینستاگرام دکتر علی علوی راد کلیک کنید |

محدودیت های این عمل

اما به یاد داشته باشید که انتظارشما از عمل ایمپلنت سینه باید واقع بینانه‌ باشد. زیرا این روش بزرگ کردن سینه در مقایسه با روش پروتز سیلیکونی دارای محدودیت است. برای زنانی که در خانواده خود دارای سابقه ابتلاء به سرطان سینه هستند، انجام این نوع عمل جراحی توصیه نمی‌گردد.زیرا اشکال احتمالی است که در تشخیص سرطان سینه بدنبال تزریق چربی سینه رخ می دهد به این مفهوم که ممکن است به دنبال تزریق چربی داخل سینه کلسیم رسوب کند. رسوب کلسیم در عین حال اولین و مهمترین علامت سرطان سینه در عکسبرداری تشخیص پستان (ماموگرافی ) هم هست.

پس در فردی که تزریق چربی به داخل سینه داشته است ،اگر در ماموگرافی رسوب کلسیم دیدیم بلافاصله بین آنکه این رسوب کلسیم به علت تزریق چربی است یا بیمار دچار سرطان سینه است برسر این دوراهی قرار می گیریم. در آمریکا پس از سال ها بررسی بعضی رادیولوژیستهای متبحر لازم برای تشخیص این دو مسئله را پیدا کردند

و نتیجه آنکه در انجمن جراحان پلاستیک آمریکا در سال ۲۰۱۰ با ذکر احتیاطات خاص اجازه تزریق چربی سینه را داد اما به نظر نمی رسد که تجارب در این مورد فعلا در حدی باشد که بتوان با صحت زیاد رسوب کلسیم ناشی از تزریق را از رسوب کلسیم ناشی از سرطان سینه تشخیص داد. بنابراین علیرغم علاقه ای که به تزریق داریم فعلا جهت بزرگسازی سینه تزریق چربی را توصیه نمی کنیم، اما برای کاربردهای ترمیمی (مثل کمک به تقارن سینه ها یا افزایش ضخامت بافت از تزریق چربی استفاده فراوانی کرده ایم.

ملاحظات قبل از عمل

برای رسیدن به نتایج مطلوب و جلوگیری از عوارض، باید از استرس و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اجتناب کنید، غذای سالم بخورید، وزن خود را در محدوده نرمال BMI (شاخص توده بدن) حفظ کنید، به طور منظم ورزش کنید و به مدت ۲ روز قبل از جراحی زیبایی سینه و ۲ هفته بعد از جراحی، از مصرف الکل خودداری کنید. همچنین حداقل ۱ هفته قبل از عمل جراحی و حداقل ۲ هفته بعد از عمل جراحی، از سیگار کشیدن اجتناب کنید. زیرا سیگار کشیدن می‌تواند کسب نتیجه نهایی جراحی را مختل سازد.


مطالب بیشتر:

چه افرادی می توانند لیفت بدن انجام دهند؟

بهبودی پس از تزریق چربی به سینه

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *