بعد از جراحی بینی تا چه مدت متورم است؟

افرادی که برای جراحی زیبایی بینی به مطب مراجعه می کنند معمولا سوالاتی از جمله بعد از جراحی بینی تا چند وقت بینی ورم دارد؟ یا میزان کبودی بعد از عمل به چه میزان می باشد و سوالاتی از این دسته روبرو می شوند. قابل ذکر است که میزان کبودی بینی بعد از جراحی بینی عمولا ۳ الی ۴ روز بعد از عمل از بین رود ولی میزان تورم حتی ممکن است تا۱ سال نیز باقی بماند.

معمولا افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند بعد از جراحی بینی ورم بیشتری خواهند داشت و از بین رفتن این ورم به مدت یک سال طول می کشد.

 

علت ورم بعد از جراحی بینی

علت ورم بعد از جراحی بینی این است که با توجه به تغییرات خارجی و داخلی که روی بینی ایجاد می شود، ورم و کبودی بر روی سطح بینی ایجاد می شود. این ویژگی می تواند از فرد به فرد متفاوت باشد. معمولا افرادی که دارای پوست نازک و استخوانی می باشند تا ۱ الی ۲ ماه بعد جراحی زیبایی بینی ورم و کبودی از بین خواهد رفت ولی افرادی که دارای پوست ضخیم و چرب می باشند که در اصطلاح بینی گوشتی می باشند از بین رفتن ورم بینی معمولا ۱۲ ماه که به میزان یک سال است طول می کشد. همچنین تکنیک های جراحی، میزان ظرافت عمل، تخصص و روش های استفاده شده در جراحی زیبایی بینی نیز می تواند میزان ورم و کبودی را کاهش دهد.

تخصص و ظرافت جراح در کنار تکنیک های مورد استفاده شده در میزان ورم بعد از جراحی بینی بسیار موثر است.

 

ورم بینی گوشتی

همان طور که گفته شد ورم بینی گوشتی پس از عمل بیشتر از سایر جراحی های بینی می باشد. افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند، از آنجایی که دارای پوست ضخیمی در ناحیه بینی خود می باشند و پوست انعطاف کمتری دارد ، جراحی بینی گوشتی معمولا با ورم همراه می باشد و این ورم تا یک سال طول می کشد.

بیمار همواره باید مراقبت های لازم را از بینی خود داشته باشد تا پس از جراحی و به مرور زمان کاهش ورم بینی را در بینی خود مشاهده کند.

 

راهکارهای کاهش ورم بعد از جراحی بینی

همواره مراقبت های بعد از عمل در کاهش ورم بعد از جراحی بینی بسیار موثر می باشد. بیمار با رعایت یک سری از نکانت به راحتی می تواند زمان ورم بینی را کاهش دهد.

  • استفاده از کمپرس سرد تا ۲ روز بعد از عمل
  • استراحت کنید و از فعالیت زیاد بپرهیزید
  • از دستکاری و فشار به بینی خودداری کنید
  • سر را در حالت عمودی نگه دارید و از خم شدن بپرهیزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.