قبل از جراحی رینوپلاستی از خود بپرسید ؟؟؟

آیا بینی من نیاز به جراحی رینوپلاستی دارد یا خیر ؟؟؟

در تمام سنین ، کاندیدای جراحی رینوپلاستی باید توقعات واقع گرایانه ای  از جراحی بینی داشته باشند . جراحی رینوپلاستی به بیمار کمک می کند که بینی زیباتری داشته باشد اما نمی تواند بینی شخصی دیگر را برایتان بسازد .

با مراجعه به جراح بینی ماهر و با تجربه می توانید به نتایجی بسیار طبیعی و متوازن با سایر اعضای چهره، دست پیدا کنید.

سوال های مهم که قبل از انجام جراحی رینوپلاستی باید از خود بپرسید ؟

با پاسخ به چند سوال مهم می توانید در یابید که آیا نیاز به جراحی رینوپلاستی  دارید یا خیر ؟

۱ .  آیا از شکل و ظاهر بینی خود خجالت می کشید؟

اگر بینی طبیعی تان موجب خجالت ، شرم، یا تخریب اعتماد به نفس شما می شود ، جراحی رینوپلاستی راه حلی مناسب است .

۲ .  آیا تمایلی به انداختن عکس از نمای نزدیک ندارید ؟

آیا دوست ندارید که عکسی با نمای نزدیک از چهره تان گرفته شود ؟

آیا در چنین عکس هایی سر خود را به طرفی دیگر چرخانده یا با دست بینی تان را می پوشانید؟

راه حل ماجرا جراحی رینوپلاستی است . نتیجه جراحی رینوپلاستی می تواند اعتماد به نفستان را بازگردانده و به شما جرات حضور در عکس های مختلف را می دهد .

۳ .   آیا به جای ایده آل گرایی ، به دنبال بهبود ظاهر خود هستید؟

بیمار باید توقعات واقع گرایانه ای از جراحی رینوپلاستی و نتیجه ی آن داشته باشد . جراحی بینی می تواند ظاهر بینی تان را تغییر دهد اما قادر نخواهد بود صورت یا بینی بی نقصی به شما هدیه دهد . بیمار باید به جای بی نقصی به دنبال بهبود ظاهر خود باشد .

۴ .   آیا رشد بینی تان متوقف شده است؟

کودکان و نوجوانان کم سن، کاندید های مناسبی برای جراحی بینی نیستند زیرا بینی شان هنوز در حال رشد و تغییر است. بهتر است برای جراحی بینی تا اواخر نوجوانی صبر کنید .

۵ .  آیا من برای این جراحی، از قوای جسمی کافی برخوردار هستم؟

در ابتدا و قبل از اینکه حتی به جراحی پلاستیک فکر کنید، باید از خودتان بپرسید آیا برای این عمل از سلامت کافی برخوردار هستید یا نه؟ اغلب مردم از نظر سلامتی، کاندیداهای خوبی برای جراحی پلاستیک هستند.

حتما تمام سوابق پزشکی خود را برای جراح پلاستیک‌ بازگو کنید. اگر مشکلات سلامتی خود را مخفی کنید، جراح پلاستیک قادر نخواهد بود ارزیابی درستی انجام دهد و اگر اشتباهی رخ داد، شما هیچ مدرکی برای اثبات حرف‌های خود نخواهید داشت! دروغ گفتن به جراح، در صورت بروز عوارض، او را از مسئولیت معاف می‌کند.

درست است که داشتن مشکلات جسمانی خاص، مانع از جراحی پلاستیک شما می‌شود، اما ترجیح می‌دهید زنده بمانید یا جنازه‌‌‌ای شوید که عمل زیبایی شده است؟

۶ .هدف من از جراحی پلاستیک، رسیدن به چیست؟

بدیهی است بهبود شکل و فرم بخش خاصی از بدن، انتظاری است که شما دارید. حتی ممکن است با این جراحی، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. اگر انتظار شما چیزی بیش از این است، باید با محدودیت‌های پروسه‌‌ی مورد نظرتان آشنا شوید.

۷ .  آیا راه‌ جایگزینی به جای جراحی وجود دارد؟

 

دانستن جواب این سوال مهم است، چون جراحی پلاستیک بدون خطر نیست. آیا می‌توانید رژیم غذایی‌تان را بهتر کنید؟ آیا می‌توانید جنب و جوش‌تان را کمی افزایش داده و به ورزش بیشتر اهمیت دهید؟ اگر صادقانه به گزینه‌های دیگر شانس داده‌اید و نتیجه نگرفته‌اید، پس شاید جراحی پلاستیک، گزینه‌ی خوبی برای شما باشد. شاید بهترین جایگزین این باشد که اصلا جراحی نکنید.

۸ . آیا حاضر به انجام بیش از یک عمل جراحی خواهم شد؟

شاید به یک عمل مجدد نیاز پیدا کنید. این اتفاق در جراحی پلاستیک عادی است. عمل مجدد یا اصلاحی جهت بهبود نتایج عمل قبلی است. این عمل اصلاحی می‌تواند پروسه‌ی کوچکی باشد که با یک بیهوشی موضعی انجام شود و یا می‌تواند پروسه‌ی بزرگ و پرریسکی باشد.

۹٫ آیا پس از عمل ، زمان کافی برای گذراندن دوره بهبودی را دارم؟

 

بسته به عملی که انجام داده‌اید، شاید به روزها یا حتی هفته‌ها استراحت نیاز داشته باشید. پس از عمل، باید برای بهبودی، زمان کافی اختصاص دهید. فراموش نکنید پس از عمل، فقط دردها و کبودی‌های اولیه را تجربه نخواهید کرد، بلکه پس از رفع آنها، شاید طبق دستور جراح پلاستیک، باید محدودیت‌هایی را هم پشت سر بگذارید.

اگر شاغل هستید، آیا امکان مرخصی گرفتن دارید؟ این نکته شامل مادران خانه‌دار هم می‌شود، چون آنها در طول روز، کارهای متنوعی را در خانه انجام می‌دهند. اگر تعطیلات را برای جراحی پلاستیک انتخاب می‌کنید، باید تصمیم بگیرید که آیا ارزشش را دارد زمان استراحت و آرامش خود را وقف دوره‌ی بهبود کنید یا نه.

۱۰ .هزینه‌‌ی عمل چقدر است و آیا من توان پرداخت آن را دارم ؟

 

جراحی پلاستیک ارزان نیست! فرقی نمی‌کند هزینه‌ی عمل را نقدی یا قسطی بپردازید، در هر صورت باید فکر کنید آیا واقعا توان پرداخت هزینه‌های جراحی پلاستیک را دارید؟ آیا با صرف این هزینه برای جراحی پلاستیک، به جنبه‌های دیگری از زندگی‌ شما فشار بزرگی وارد خواهد شد؟ صحت این امر به ویژه هنگام پرداخت قسطی هزینه‌ها‌ی عمل، آشکار خواهد شد. آیا پرداخت اقساط عمل تا ماه‌ها پس از بهبودی، برای شما امکان‌پذیر و خوشایند است؟ حتی اگر نتیجه‌ی عمل مورد انتظار شما نبود، باید هزینه‌های آنرا ماه‌ها به صورت قسطی پرداخت کنید. به همه اینها بهتر است فکر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *