عوارض عفونت بعد از رینوپلاستی ( علایم )

عوارض عفونی بعد از جراحی رینوپلاستی چه هستند ؟ 

عفونت بعد از هر نوع جراحی همیشه یک خطر بالقوه است و جراحی زیبایی بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در حقیقت ، عفونت یکی از جدی ترین عوارض بعد از جراحی زیبایی بینی است که بعضی اوقات به راحتی قابل درمان است در حالی که بعضی اوقات به چندین عمل جراحی ترمیمی نیاز خواهید داشت.

عفونت های رینوپلاستی به طور مکرر اتفاق نمی افتد و معمولاً از مکانیسم های محافظ طبیعی مخاط بینی ناشی می شود.

با این حال ، بی شمار از موارد عفونی دیده می شود که از سلولیت زیر پوستی کوچک به دلیل بخیه های آلوده به ترومبوز سینوس حفره ای شدید منتقل می شوند.


بیشتر بخوانید : بهترین جراحی زیبایی بینی 


علائم و نشانه های عفونت بعد از جراحی بینی 

برخی نشانه ها و علائم عفونت به شرح زیر است:

  • تب بالا
  • علائم یائسگی 
  • تهوع 
  • استفراغ 
  • فشار خون بالا

نشانه های عفونت شدید 

علائم مهم عفونت شدید مانند ترومبوز سینوس غاری است. در صورت تشخیص مشکوک ، باید تامپون های بینی بلافاصله از بین بروند (به خصوص اگر چند روز قبل از آن قرار داده شده باشد) و ترشحات برای آنالیز فرهنگی و باکتریولوژیکی فرستاده شود که بیشترین آن میکروب مربوط به استافیلوکوکوس اورئوس است.

بیماران باید در بیمارستان بستری شوند و سریعاً آنتی بیوتیک های سیستمیک شروع شود.


بیشتر بدانید : خصوصیات یک پزشک متخصص جراحی زیبایی بینی 

عفونت های موضعی پوست یا مخاط با استفاده از آنتی بیوتیک های موضعی و سیستمیک درمان می شوند. آبسه ممکن است در پشتی ، نوک یا سپتوم تأثیر بگذارد ، زیرا آبسه کبدی خطرناک ترین است و باید سریعاً تخلیه شود.

آبسه سپتوم می تواند از هماتوم سپتوم تشخیص داده نشده ظاهر شود که اگر به موقع درمان نشود ، می تواند به سمت سوراخ شدن سپتول تکامل یابد.

آنتی بیوتیک های پیشگیرانه در جراحی زیبایی بینی موضوعی بحث برانگیز است. با این حال ، آنها اکثریت قریب به اتفاق جراحان را پیشنهاد می کنند.

به یاد داشته باشید که عفونت بعد از جراحی زیبایی بینی نادر است. بنابراین ، لطفاً دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید تا نتیجه مطلوب را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.