چه عواملی تاثیرگذار در تعیین اندازه پروتز پستان هستند ؟

عوامل تاثیرگذار در تعیین سایز پروتز پستان

یکی از مهمترین عواملی که در تعیین سایز پروتز پستان دخالت دارد، پهنا یا عرض سینه (Breast width) است. بر اساس شلی و میزان پر شدن پوست و سایر اطلاعات ممکن است از حجم اولیه در نظر گرفته شده در جدول فوق تا ۶۰ سی سی کم شود یا تا ۹۰ سی سی اضافه شود.

اگر عرض سینه هرکدام از این اعداد باشد . ( cm )

۱۰٫۵ ۱۱ ۱۱٫۵ ۱۲ ۱۲٫۵ ۱۳ ۱۳٫۵ ۱۴ ۱۴٫۵ ۱۱
حجم اولیه ای که برای پروتز در نظر گرفته می شود . ( cc ) ۲۰۰ ۲۵۰ ۲۷۵ ۳۰۰ ۳۰۰ ۳۲۵ ۳۵۰ ۳۷۵ ۳۷۵

۴۰۰

یکی از معاینه‌هایی که توسط جراح انجام می‌شود به نام کشیدن پوست سینه به سمت جلو (Anterior pull skin stretch) است که پوست از ناحیه هاله سینه به سمت جلو کشیده می‌شود.

اگر میزان جلو آمدن کمتر از ۲ سانتیمتر باشد به میزان ۱۰ درصد از حجم اولیه در نظر گرفته شده کم می‌شود. اگر میزان جلو آمدن بیشتر از ۳ سانتیمتر باشد به میزان ۱۵ درصد و اگر بیشتر از ۴ سانتیمتر باشد ۲۰ درصد به حجم اولیه در نظر گرفته شده اضافه می‌شود.

اگر فاصله نوک سینه تا چین زیر آن بیش از ۹ سانتیمتر باشد، ۱۰ درصد به حجم اولیه در نظر گرفته شده اضافه می‌شود.


بیشتر بخوانید : آیا شکل و قوام پروتزسینه متفاوت است؟


روش اندازه گیری حجم سینه‌ها بر اساس سیستم Cup به چه صورت است؟

حجم سینه‌ها بر اساس سیستم Cup به انواع AA، A، B، C، D، DD تقسیم می‌شود. در یک خانم با جثه متوسط که اندازه دور قفسه سینه او حدود ۷۵ سانتیمتر است اندازه Cup وی عبارت خواهد بود از:

AA=۵۰-۱۰۰cc A=۲۰۰cc B=۳۵۰cc

C=۵۰۰cc D=۶۵۰cc DD=۸۰۰cc

روش علمی‌تر برای به دست آوردن Cup محاسبه اختلاف بین دور قفسه سینه (اندازه محیط قفسه سینه از ناحیه چین زیر سینه) و دور سینه (اندازه گیری محیط قفسه سینه از ناحیه نوک آن) است.

به عنوان مثال:

اگر بخواهیم از CupB به CupC برویم، باید حجم سینه‌ها در هر طرف ۱۵۰ سی سی افزایش یابد تا اختلاف بین دو محیط قفسه سینه از ۱۵ سانتیمتر به ۱۹ سانتیمتر افزایش یابد. در مثال ذکر شده برای اینکه حجم سینه‌ها یک سایز افزایش یابد، نیاز به استفاده از پروتز ۱۵۰ سی سی است (اگر پروتز در زیر غده گذاشته شود) در صورتی که پروتز زیر عضله گذاشته شود باید از پروتز ۱۹۰ تا ۲۰۰ سی سی استفاده شود.

cup

اختلاف اندازه گیری شده بر حسب سانتی متر

AA

۷ cm

A

۱۱ cm

B

۱۵ cm

C

۱۹ cm

D

۲۳ cm

DD

۲۷ cm


جراح متخصص زیبایی پستان اصفهان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *