زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی

چه مدت بعد از جراحی بینی می توان باردار شد؟

زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی | تعداد زیادی از پزشکان بر این باور هستند که پس از پایان یافتن زمان بهبودی که شامل محکم شدن ساختار بینی و رساندن خون به بافت های تغییر یافته است خانم ها می توانند زندگی روزانه خود را شروع کرده و باردار شدن آنها از نظر پزشکی امکان پذیر است و مانعی ندارد . ولی به منظور مطمئن شدن از پایان یافتن زمان بهبودی احتیاج است فرد زیر نظر پزشک جراح بینی باشد تا پس از حاصل شدن اطمینان از سمت پزشک اصلا نگرانی وجود نداشته باشد .


اثرات بارداری بر شکل ظاهری بینی :

در زمان بارداری وزن مادر ۱۰ الی ۱۱ کیلو افزایش می یابد و به جز تغییرات بسیاری که در هورمون ها و سیستم بدنی خانم ها بوجود می آید تغییرات ظاهری هم شامل می شود . از بدیهی ترین و آشکار ترین تغییرات تورم بینی است. ورم بینی به طور معمول تیغه بینی را متورم و بزرگ می کند و میزان مخاط بینی را افزایش می دهد و سبب تراکم حفرات سینوسی شده که منجر به ورم و بزرگ شدن سایز بینی می شود . این تغییرات خانم ها را دلواپس می کند که مبادا این تغییرات و ظاهر نامناسب همیشگی باشد اما باید عنوان کرد که بعد از زایمان ورم های بوجود آمده از بین رفته و شکل بینی به حالت قبل از بارداری بر می گردد. لازم به ذکر است در صورتی که در زمان بارداری دچار تنگی نفس و گرفتگی بینی شدید با پزشک خود مطرح کنید و برای درمان مراقبتی اقدامات لازم را انجام دهید .


چه مدت پس از جراحی بینی میتوان اقدام به بارداری کرد؟

اقدام کردن فوری برای بارداری پس از جراحی بینی تایید شده نیست و به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود. پس از جراحی بینی و زمان بارداری باید مدتی صبر کنید تا تورم بینی کاهش یابد .

۶ ماه الی یکسال بعد از جراحی بینی مناسب ترین زمان برای بارداری می باشد. در نتیجه رعایت گذشت حداقل ۶ ماه از جراحی بینی به منظور باردار شدن الزامی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *