نکات جراحی بینی ترمیمی

ورزش بعد از جراحی بینی ترمیمی

هرچند بینی یک عضو مستقل از سایر بخش های بدن به نظر می رسد ولی هر فعالیتی که انجام می دهید تاثیر سیستماتیک بر روی صورت بر جای خواهد گذاشت. به بیان ساده بعد از جراحی بینی ترمیمی کل بدن باید بهبود پیدا کند. ورزش ملایم یا سنگین ضربان قلب و فشار خون را افزایش داده و بینی را در معرض خونریزی قرار می دهد. بعلاوه تورم بینی افزایش می یابد و دوره بهبود طولانی می شود. نهایتاً نتیجه جراحی تحت تاثیرات منفی قرار می گیرد.

جراح بینی اصفهان |  محدودیت های ورزشی بعد از عمل جراحی بینی | جراح پلاستیک اصفهان

پایین نگه داشتن ضربان قلب برای جلوگیری از بالا رفتن فشار خون و وارد آمدن آسیب به بینی الزامی است. در دوره بهبود بافت ها آسیب پذیر هستند و هر گونه ضربه یا فشار حتی به اندازه لمس کردن بینی می تواند اثرات منفی را به همراه داشته باشد. به منظور مراقبت از نتیجه خلق شده در بینی، بهتر است تا شش هفته بعد از جراحی، ورزش نکنید. حتی بعد از این مدت باز هم به صدای بدن تان گوش کنید. اگر احساس سرگیجه می کنید از ورزش کردن دست بکشید. اگر بینی تان درد می گیرد یا ذق ذق می کند این یک علامت هشدار بوده و به شما می گوید که هنوز بهبود تکمیل نشده است. در روز اول بعد از جراحی برای جلوگیری از لخته شدن خون، به آرامی از جای بلند شوید و آهسته در فواصل زمانی بسیار کوتاه قدم بزنید.


با ما همراه باشید با مطالب پیشنهادی و آموزنده دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


نحوه صحیح خوابیدن بعد از جراحی بینی ترمیمی

یک نکته کلیدی در دستیابی به ریکاوری موفقیت آمیز، استراحت کردن و آرامش داشتن بعد از جراحی است. در زمان استراحت در حالت لمیده بخوابید. این به کاهش ورم و گرفتگی بینی کمک می کند. اگر به پهلو بخوابید سوراخ بینی پایینی مسدود می شود و با توجه به اینکه نباید فین کنید گرفتگی بینی شما را به دردسر خواهد انداخت. خوابیدن به پشت بهترین حالت است. چند بالش زیر سر بگذارید تا در حالت لم داده قرار بگیرید. این حالت خوابیدن را برای چند روز دنبال کنید.

عمل ترمیمی بینی از لحاظ فنی یک فرایند چالش برانگیز است و باید به دست یک جراح پلاستیک با تجربه انجام شود. علت چالش بر انگیز بودن این فرایند ، متغیر بودن آناتومی بینی در افراد مختلف ، نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق تناسبات صورت و فاکتورهای دیگری می باشد که جز در سایه سال ها تجربه و دقت فوق العاده ، قابل کنترل نمی باشد. در انتخاب جراح بینی ترمیمی ، در نظر گرفتن سطح تجربه جراح و تعداد فرایند های جراحی بینی ترمیمی موفقیت آمیز انجام شده به دست او بسیار حائز اهمیت است.

جراح بینی اصفهان | هزینه عمل بینی در سال 1402 چقدر است ؟

هزینه عمل بینی ترمیمی اصفهان

قیمت جراحی بینی ترمیمی در اصفهان ، فرایندی است که در طول مشاوره با جراح رینوپلاستی ثانویه مورد بررسی قرار می گیرد. بهترین جراح بینی ترمیمی به طور کامل بینی شما را مورد بررسی قرار داده و در خصوص دغدغه های فانکشنال و زیبایی تان می پرسد. او فرایند عمل اولیه شما را مورد بحث قرار داده و یک طرح درمان را برای بهبود دادن شکل و ساختار بینی به واسطه انجام رینوپلاستی ترمیمی یا ریویژن ، ترسیم می کند.

دکتر جراحی بینی ثانویه ، طرح درمان کامل از جمله هزینه عمل بینی ثانویه در سعادت آباد را برای شما شرح می دهد. قیمت دقیق بر اساس پیچیدگی روند مربوط به هر فرد ، در دامنه متغیری قرار دارد. بر اساس اجرای فرایند عمل ترمیمی بینی بدون بیهوشی یا با بی حسی بعنوان یک فرایند سرپایی ، یا اجرای آن تحت بیهوشی عمومی ، هزینه امکانات فراهم شده برای اجرای پروسیجر عمل ترمیمی دماغ ، استفاده از گرافت برای پیوند غضروف ، درجه تغییرات مورد نیاز ، دستمزد جراح و دیگر هزینه های مربوط به جراحی دماغ ترمیمی ، کسب اطلاعات درباره هزینه جراحی ثانویه بینی جز در جلسه مشاوره ، از منبعی دیگری میسر نمی باشد.

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

کسانی که یکبار تحت رینوپلاستی قرار گرفته و از نتیجه بدست آمده رضایت ندارند ، به سبب ترس ایجاد شده در دلشان در خصوص نتیجه جراحی ، بدنبال راهکارهای غیر جراحی برای ترمیم بینی عمل شده خود می روند. پر کننده های پوستی یا همان فیلرها و لیفت بینی با نخ از جمله تکنیک هایی هستند که در این حوزه به کارگرفته می شوند. هر چند فرایندهای مذکور غیر تهاجمی بوده و نتیجه بلافاصله مشخص می گردد ، اما آیا میتوان آن ها را به عنوان جایگزین عمل بینی ترمیمی معرفی کرد؟!

پیش از پاسخ نهایی ، توضیحاتی در خصوص محدودیت های روندهای غیر جراحی ترمیم بینی عمل شده ارائه می دهیم. نکته اولی که باید بدانید چنین متدهایی نمی توانند برای تمامی افراد کاربردی باشند ؛ چرا که نوع ایراد بینی جراحی شده برای هر شخص یکسان نبوده و شدت های متفاوتی دارند. مورد دوم عدم ماندگاری نتیجه است ؛ مثلا فیلر تزریق شده بعد از مدتی توسط بدن جذب می شود و فرد بایستی با صرف هزینه مجدد ، تزریق را انجام دهد. نکته سوم این است که پروسه های غیر جراحی ، مشکلات را به صورت قطعی درمان نمی کنند و به نوعی پوشاننده هستند.

جراح بینی اصفهان |  جراح پلاستیک اصفهان | ریکاوری در جراحی پلاستیک

ریکاوری بعد از جراحی بینی ترمیمی

بعد از عمل بینی ترمیمی ، پزشک اسپلینتی را بر روی بینی شما قرار می دهد. این اسپلینت یا گچ به ساختار بینی کمک می کند تا روند بهبود بهتری را داشته باشد. گچ بینی به کاهش تورم نیز کمک کرده و تمام بخش های تغییر شکل و موقعیت داده شده را در شکل و موقعیت جدید ، حفظ می کند. این گچ برای یک دوره تقریباً یک هفته ای بعد از رینوپلاستی ترمیمی بر روی بینی باقی می ماند. جراح بینی به بیماران خود توصیه می کند که یک دوره یک هفته ای را از محل کار یا تحصیل خود جهت سپری کردن پروسه بهبود ، مرخصی بگیرند.

او بیماران خود را از انجام کارهای سنگین به دلیل تاثیر آن بر روی ساختار بینی از طریق فشار وارده ، منع می کند. اگر عینک می زنید ، از شما خواسته می شود تا دو دوره بهبود ، حتی الامکان از زدن عینک خودداری کرده و در صورت لزوم استفاده از عینک ، آن را به روی پل بینی قرار ندهید و به پیشانی تکیه دهید. در طول دوره ریکاوری ، از دارو ، پماد و اسپری های بینی برای کمک در به حداکثر رساندن نتیجه به دست آمده از درمان استفاده می شود.

شما یک هفته بعد از جراحی بینی ترمیمی ، به دیدار جراح خود می روید و در این جلسه ملاقات ، پزشک گچ بینی شما را بر می دارد. بینی شما برای یک دوره موقتی تورم دارد بنابراین استرس نداشته باشید. بر حسب ویژگی های بدن بیمار ، معمولاً بخش عمده تورم در طول یک دوره ۲ الی ۳ هفته ای فروکش می کند. تورم باقی مانده به زمان بیشتری برای فروکش کردن نیاز دارد.  جراح بینی ترمیمی شما در اصفهان برای کمک به فروکش کردن تورم ، به بینی شما چسب می زند. فشار وارد آمده در اثر چسب زدن به بینی مقدار تورم را کاهش می دهد.

چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی ترمیمی

پس از اینکه جراحی بینی ترمیمی شما به پایان رسید . شما مرکز درمان را در حالیکه بینی تان گچ گرفته شده است ، ترک می کنید. این گچ استخوان ها و غضروفی را که در موقعیت جدید قرار داده شده است. تحت پشتیبانی قرار می دهد. بعلاوه کمک می کند تا در طول هفته اول بهبود ، حرکت و جابجایی در بینی اتفاق نیافتد. جراح بینی از بیماران خود می خواهد تا با دقت در طول یک هفته اول بعد از عمل بینی ثانویه ، از گچ یا اسپلینت بینی خود مراقبت کنند.

یک هفته بعد از جراحی ، شما به مطب پزشک مراجعه می کنید . تا لحظه هیجان انگیز برداشته شدن گچ و مشاهده بینی جدید تان را تجربه کنید. وقتی گچ بینی برداشته می شود ، پزشک بر روی پل بینی چسب می چسباند. این چسب به کنترل ادم کمک کرده و باعث می شود که پوست با شکل جدید خود سازگار شود.

مدت زمان توصیه شده برای چسب زدن به بینی بر حسب ویژگی های بینی هر بیمار متغیر می باشد . و پزشک در خصوص مدت زمان مناسب برای چسب زدن به بینی با بیمار خود گفتگو می کند. به اغلب بیماران توصیه می شود که به مدت ۱ الی ۲ ماه بینی خود را چسب بزنند.

کاربرد انواع گچ بینی | جراح بینی اصفهان

گچ بینی در جراحی بینی ثانویه

حتماً در جراحی اولیه خود ، گچ یا اسپلینت بینی را تجربه کرده اید و باید بدانید اکنون که قصد جراحی ریویژن بینی را دارید . نیز بر روی بینی شما گچ گرفته می شود. اسپلینت بینی یک قطعه پلاستیکی ، سیلیکونی یا آلومنیومی است . که در داخل یا خارج بینی بیمار برای پشتیبانی از نتیجه جراحی قرار داده شده . و به استخوان و غضروف ها کمک می کند . تا در محل جدید خود باقی بمانند. جراح بینی ترمیمی بر اساس نیازهای بینی شما ، نوع اسپلینت را انتخاب می کند. گچ بینی هیچ دردی را به همراه نداشته و دوره استفاده از آن ، موقتی می باشد.

اسپلینت های داخلی زمانی مورد استفاده قرار می گیرند . که جراحی درمان انحراف سپتوم انجام شده باشد. این دو قطعه پلاستیکی یا از جنس هر متریال انعطاف پذیر دیگر برای پشتیبانی از پل بینی بین سوراخ های بینی یا سپتوم قرار داده می شوند. استفاده از اسپلینت خارجی در میان جراحان زیبایی کاربرد بیشتری دارد. از این قطعات برای یک دوره موقتی جهت کمک به پشتیبانی از شکل جدید بینی استفاده می شود. اسپلینت خارجی اغلب با استفاده از چسب در محل خود ثابت می شود. مزایای استفاده از گچ بینی شامل موارد زیر می باشد:

  1. سپتوم بینی شما را بعد از عمل بینی ترمیمی ، در محل خود ثابت نگه می دارد.
  2. از شکل جدید بینی شما مراقبت می کند.
  3. از بینی شما در برابر آسیب دیدگی مراقبت می کند.
  4. به کاهش تورم کمک می کند.
  5. خونریزی را کنترل می کند.
  6. بهبود پوست و سازگار شدن آن با غضروف را سرعت می بخشد.
  7. تنفس بعد از عمل بینی ترمیمی را بهبود می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.