پروتز سینه چه عوارض و مزایایی دارد؟

نکاتی درباره فواید و عوارض پروتز سینه

امروزه پروتز سینه و جراحی زیبایی سینه طرفداران بسیاری دارد و خانم های زیادی تحت این عمل زیبایی قرار می گیرند . جراحی زیبایی سینه به درخواست بیماران صورت می پذیرد و افراد زیادی فقط در پی بزرگ کردن سینه نمی باشند بلکه می خواهند به سینه خود شکل و فرم مناسب بدهند .

زیباسازی سینه و پروتز سینه در واقع یک جراحی زیبایی سینه محسوب می شود که همانند عمل های زیبایی دیگر ممکن است علاوه بر فوایدی که به دنبال دارد عوارضی نیز به همراه داشته باشد . پروتز سینه دارای پوشش سیلیکونی می باشد .

در بعضی از مواقع در جراحی زیبایی سینه ممکن است که سرم نرماسالین خالی شده و باید به این نکته توجه داشت که به بافت سینه صدمه نخواهد زد و در بافت پخش خواهد شد و جذب می شود دارای اثر بد روی سینه نخواهد بود .

در جراحی زیبایی سینه می توان گفت که پروتز ها از جنس های مختلفی تشکیل شده اند که دارای پوشش سیلیکونی می باشد و داخل آن از ژل تشکیل شده است و مقدار ژل داخل آن بر اساس انتخاب بیمار تعیین می گردد .

روی پروتزها دارای جنس های مختلفی می باشد و ممکن است زب و یا صاف باشد که این را هم نیز بیمار خودش می تواند انتخاب کند . در جراحی زیبایی سینه شکل پروتزها نیز متفاوت می باشد بعضی آنها گرد و بعضی دیگر به صورت اشکی می باشد که انتخاب آن نیز قبل از جراحی زیبایی سینه به عهده بیمار می باشد .

 آیا پروتز تنها در جراحی زیبایی سینه گذاشته می شود یا خیر ؟

که پاسخ این سوال خیر می باشد پروتز را در سایر قسمت های بدن در بعضی از جراحی های زیبایی می توان به کار برد .جراحی زیبایی سینه و پروتز سینه تا به حال که در مورد آن مشکل خاصی گزارش نشده است و افرادی که مورد عمل جراحی زیبایی سینه قرار می گیرند باید سونوگرافی و رادیوگرافی را انجام دهند .

افرادی که مورد عمل جراحی زیبایی سینه قرار می گیرند شیردهی برای این گونه افراد تاثیری نخواهد داشت به دلیل اینکه پروتز سینه در زیر بافت سینه و زیر بافت عضله قرار خواهد گرفت و هر خانمی که به طور ذاتی می تواند شیر دهد پروتز نمی تواند تداخلی در شیردهی ایشان ایجاد کند .


بیشتر بخوانید : عمل جراحی پروتز پستان 


اقدامات قبل از پروتز سینه

اقدامات قبل از پروتز پستان به دو قسمت زیر تقسیم می شود:

  • انتخاب یک پزشک خوب
  • مراقبت های قبل از پروتز سینه

نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی پروتز پستان در مقاله های قبلی برای شما توضیح داده شده است . 


چطور پزشک جراح متخصص پلاستیک پیدا کنیم ؟

افراد برای اینکه بتوانند یک پزشک خوب را برای پروتز نمودن پستانهای خود انتخاب نمایند ابتدا می بایست در رابطه با ویژگی های یک پزشک خوب اطلاعاتی داشته باشند.

انتخاب یک پزشک مجرب و با تجربه از این جهت بسیار مهم است که تاثیر بسیار زیادی در نتیجه پروتز سينه و پایین آمدن احتمال بروز عوارض ناشی از آن دارد.

ویژگی های یک پزشک خوب عبارت است از:

  1. تجربه لازم را در زمینه جراحي پروتز سينه دارد.
  2. سلامت بیمار برای او از مسائل مالی مهم تر می باشد.
  3. دارای وجدان کاری بوده و از بهترین نوع پروتز سینه برای انجام این روش بهره می گیرد.
  4. دارای قدرت تصور بالا است.

در رابطه با یک پزشک خوب از دوستان خود سوال نموده و با جمع آوری اسامی پزشکان، به مطب آن ها مراجعه کرده و با آن ها صحبت نمایید.

به این ترتیب قادر خواهید بود پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایید.


بیشتر بدانید : نکاتی در مورد پروتز پستان 


مزیت های پروتز پستان

 در عمل بزرگ کردن سینه ، از پروتز هایی برای پرکردن پستان استفاده می شود که این پروتز ها به دلایلی همچون کاهش حجم پستان پس از زایمان یا کاهش وزن داخل بدن قرار داده می شود.

پیشرفته ترین و پرکاربرد ترین عمل بزرگ کردن سینه استفاده از پروتز سینه است.

قابل پیش بینی بودن و مطالعه ی  گسترده درباره ی عامل های خطر و ایمنی عمل ، از جمله دلایل پر طرفدار بودن این روش به شمار می آیند .

در صورتی که از سایز پستان های خود ناراضی هستید با انجام جراحی پروتز پستان نگرانی شما بر طرف خواهد شد .

 

مزایای جراحی پروتز پستان :

  • برجسته و پر کردن سینه ها
  • بهبود تعادل اندام
  • افزایش جذابیت ظاهری و اعتماد به نفس

پروتز پس از جراحی ماستکتومی (برداشتن پستان) یا آسیب دیدگی برای ترمیم سینه مورد استفاده قرار می گیرد .


دکتر علی علوی راد فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی اصفهان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *