هزینه عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲ چقدر است ؟

هرینه عمل بینی گوشتی

هرینه عمل بینی گوشتی | یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان عمل بینی، هزینه جراحی بینی است که می‌تواند عاملی تعیین کننده در تصمیم‌گیری برای عمل بینی و انتخاب جراح باشد. بعضی از افراد به دنبال یک جراح بینی خوب با هزینه معقول هستند اما بعضی دیگر ممکن است فاکتور هزینه تاثیر چندانی در انتخابشان نداشته باشد. بعضی از افراد نیز هستند که به دنبال

جراحانی با دستمزد بالا می‌باشند زیرا تصور می‌کنند که این جراحان مهارت بالاتری دارند. قیمت عمل بینی بسته به دستمزد جراح، نوع بینی، میزان تغییرات درخواستی و مشکلات تنفسی می‌تواند متغیر باشد از این رو قیمت عمل بینی گوشتی ممکن است با عمل بینی استخوانی کمی متفاوت باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا قبل از جراحی، اطلاعات خود را تکمیل کنید و تصمیم گیری بهتری داشته باشید.


مطالب آموزشی و خواندنی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


نحوه انجام مراحل جراحی زیبایی بینی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

بینی من از چه نوعی است؟

اگر میخواهید قبل از شروع مطب گردی از قیمت عمل بینی به صورت حدودی مطلع شوید، ابتدا باید بدانید که بینی شما از چه نوعی است. استفاده از کلمه حدودی به این خاطر است ک تا زمانی که به صورت حضوری با پزشک مشاوره نشوید متوجه نخواهید شد که قیمت دقیق عمل بینی شما چقدر خواهد بود.

حتما میدانید که بینی شما چقدر چرب است. اگر بافت چربی زیادی در بینی شما وجود دارد، شما یکی از فاکتورهای بینی گوشتی را دارید. در ادامه به بافت غضروفی و استخوانی بینی‌تان توجه کنید. یکی دیگر از فاکتورهایی که بین بینی گوشتی و استخوانی تمایز ایجاد می‌کند، میزان بافت غضروفی است. اگر بینی شما به میزان زیادی بافت استخوانی و غضروفی دارد که به شکل قوز و برآمدگی ظاهر شده، بینی شما فاکتور دوم برای بینی گوشتی را نداشته و احتمالا بینی شما از نوع استخوانی است.

در آخر ضخامت پوست می‌توانند عاملی دیگر برای تعیین نوع بینی باشد که از بقیه فاکتورها مهم‌تر است. در بینی گوشتی، پوست بینی ضخیم است که این موضوع می‌تواند در جراحی بینی کمی مشکل ایجاد کند که در ادامه توضیح داده می‌شود.

تفاوت هزینه عمل بینی گوشتی و استخوانی

حتما می‌دانید که قیمت عمل بینی گوشتی کمی بیشتر از بینی استخوانی است. اما چرا؟ همان طور که گفته شد بینی گوشتی دارای بافت غضروفی کمی است. اگر این نوع بینی در ناحیه نوک دارای افتادگی باشد برای بالا بردن آن نیاز به تقویت غضروفی است که این موضوع کمی کار جراح را سخت‌تر می‌کند. علاوه بر آن پوست ضخیم در بینی گوشتی باعث می‌شود که تغییرات کمی برای این نوع بینی قابل انجام باشد چراکه پوست ضخیم بعد از اعمال تغییرات به سختی بر ساختار جدید قرار می‌گیرد. با توجه به این که در عمل بینی گوشتی مهارت بالاتری برای جراحی نیاز است، هزینه دستمزد جراح نیز کمی بالاتر خواهد بود.

البته در نظر داشته باشید که در هزینه عمل بینی فاکتورهای دیگری نیز بر قیمت عمل بینی تاثیر می‌گذارد که ممکن است تغییرات بیشتری در هزینه ایجاد نماید. به طور مثال اگر بینی شما از نوع استخوانی است اما تمایل دارید که بینی‌تان به شکل فانتزی جراحی شود، با توجه به این که جراح لازم است تغییرات زیادی بر بینی شما اعمال کند، ممکن است از عمل بینی گوشتی هزینه جراحیتان بیشتر شود.

یا اگر جراحی انتخاب کنید که دستمزد بالایی داشته باشد ممکن است هزینه عمل بینی استخوانی حتی به شکل طبیعی از هزینه عمل بینی گوشتی با جراحی با دستمزد متوسط، بیشتر باشد. همان طور که میبینید یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه عمل بینی گوشتی، دستمزد جراحی است که انتخاب می‌کنید.

علاوه بر موارد گفته شده، هر جراح در بیمارستان یا کلینیک‌های خاصی جراحی انجام می‌دهد که هزینه آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. هزینه کلینیک و بیمارستان نیز قسمتی از هزینه کل را که برای جراحی بینی می‌پردازید شامل می‌شود. در نتیجه این مورد نیز می‌تواند عاملی تاثیرگذار در هزینه عمل بینی گوشتی باشد.

تاثیر روش جراحی بر جای بخیه بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان

بینی گوشتی بعد از عمل خوب میشه؟

همان طور که گفته شد با توجه به ضخامت پوست در این بینی تغییرات کمتری می‌توان روی آن اعمال کرد. شاید در این نوع بینی، فرم نهایی ایده‌آل نباشد . اما تغییرات آن نسبت به بینی اولیه از همان ابتدا مشهود است . و مشکلات بینی از جمله، کجی، پهن بودن، قوز و افتادگی در این نوع جراحی بهبود پیدا خواهد کرد. با توجه به این که بینی ساختار سه بعدی دارد و در مرکز صورت قرار گرفته، تغییرات آن حتی به میزان اندک می‌تواند . در فرم کلی صورت تاثیر بسیاری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.