عوارض ظاهری جراحی بینی

عوارض ظاهری بینی در جراحی بینی کدامند ؟

ممکن است بعد از جراحی بینی عوارضی مربوط به شکل ظاهری در بینی بیمار ایجاد شود که میتوان به تعدادی از آن ها اشاره کرد . این عوارض عبارتند از :

  • نامتقارن بودن سوراخ بینی

عدم تقارن سوراخهای بینی پس از جراحی بینی ممکن است در اثر تورم ناشی از عمل باشد که با برطرف شدن تورم این اختلاف نیز از میان می رود .

  • بینی زینی شکل

این عارضه بر اثر تراشیدن بیش از اندازه قوز غضروفی-استخوانی پشت بینی بوجود میاید که به دلیل تخمین نادرست یا تجربه کم جراح ایجاد می شود.

  • آسیب پوستی بینی

این عارضه بد ترین نوع عارضه است و ترمیم آن فوق العاده مشکل است . استفاده از مواد مصنوعی یا همان پروتز به عنوان پیوند داخل بینی ، نیز با احتمال آسیب به پوست بینی همراه است . خوشبختانه این عارضه فوق العاده نادر است.

 

  • باریک شدن بیش از اندازه نوک بینی

به دلیل اصرار بیش از حد متقاضی به کوچک شدن نوک بینی، جراحان نوک بینی را بیش از اندازه باریک می کنند این حالت نه تنها باعث زیباتر شدن بینی نمی شود بلکه بینی را نازیبا و مصنوعی جلوه می دهد .

 

  • بالا رفتن بیش از حد نوک بینی

نوک بینی بیش از اندازه استاندارد به بالا می رود که اصطلاحا بینی خوکی لقب گرفته جلوه ای نازیبا دارد.

  • کوچک شدن بیش از اندازه پره های بینی

در افرادی که ضخامت پوست زیاد است (بینی های گوشتی) یا در هر فردی که پره های بینی از حد استاندارد بزرگتر باشد کوچک کردن پره های بینی باعث زیباتر شدن بینی خواهد شد ولی در صورتی که این کوچک سازی بیش از اندازه انجام شود نتیجه عکس خواهد داد و علاوه بر ایجاد ظاهر نامطلوب باعث تنگی راه هوایی بینی نیز می شود.

  • کم یا زیاد شدن پره وسطی بینی

در بعضی موارد جراح به تناسب محل پرده های بینی با پره وسطی دقت لازم را به خرج نداده و باعث می گردد که این پره یا به سمت داخل بینی کشیده شده باشد یا بیش از حد بیرون زده باشد که از نیمرخ ظاهر نامطلوبی دارد .

  • هزینه عمل رینوپلاستی یا جراحی عمل بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی حسب  نوع بینی و منطقه ای که داوطلب این عمل زیبایی زندگی یا اقدام میکند متفاوت است . هزینه های جراحی بینی شامل جراح بینی و متخصص بیهوشی ، هزینه اتاق عمل و بیمارستان، داروها و وسایل مصرفی است که به صورت یک مجموعه از متقاضی دریافت می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *