تفاوت بین رینوپلاستی مدرن و سنتی

رینوپلاستی مدرن

در جریان تکنیک های ابتدایی رینوپلاستی یا رینوپلاستی کلاسیک بریدن و برداشتن استخوان ها و غضروف ها به منظور کوچک کردن بینی بدون توجه به اصول علمی یاد شده انجام می گرفت و در بسیاری از موارد منجر به حصول نتایج نامطلوب و غیر قابل پیش بینی می شد. در روش رینوپلاستی مدرن که به آن اصطلاحا روش غیر مخرب می گویند سعی می شود که کمترین میزان ممکن از غضروف ها برداشته شود در عوض با تکنیک های خاص ( Non Destructive ) بخیه زدن در نقاط کلیدی غضروف ها ،تغیر شکل مطلوب در ظاهر بینی ایجاد می شود بدین ترتیب نه ساختاردریچه های تنفسی بینی .

رینوپلاستی مدرن و سنتی و تفاوت بین آنها 

در رینو پلاستی سنتی فقط کوچک شدن و ظاهر بینی مد نظر بود و به همین علت  بینی از لحاظ کاربردی دچار مشکل می شد . در این نوع جراحی ، قسمت زیادی از غضروف ها برداشته و استخوان ها به شدت خورد می شدند اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی، اعتقاد بر این است که غضروف ها را می توان با بخیه زدن و شکل دادن، هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ عملکردی بهبود داد .

بهترین نتایج در رینوپلاستی با استفاده از تکنیک های محافظه کارانه که ظاهر طبیعی و معمولی بینی را حفظ می کنند به دست می آید ، بنابراین بیماران محترم بایستی از جراحی های به اصطلاح فانتزی پرهیز کنند.

آیا عمل رینوپلاستی خطر دارد؟

حقیقت این است که اگر فردی که جهت عمل کاندیدا می‌شود به خوبی معاینه شود و موارد احتمالی آن بررسی و تکنیک مناسب انتخاب شود، عمل رینوپلاستی عارضه مهمی در پی نخواهد داشت . اما با این وجود ممکن است بیمار دچار عوارضی هم شود .

رینوپلاست راهکار چه مشکلاتی است ؟

در رینو پلاستی مشکلات مختلف بینی را می توان برطرف کرد ، از جمله :

 1. بزرگ بودن اندازه بینی
 2. قوزدار بودن بینی
 3. افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه  بینی ولب
 4. پهن بودن بینی
 5. بزرگ بودن سوراخ های بینی
 6. جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 7. زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 8. دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
 9. دو شاخه بودن نوک بینی
 10. دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی ویا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 11. بد شکلی های بعد از عمل جراحی رینوپلاستی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *