دستورالعمل‌های قبل از جراحی رینوپلاستیی باز

دستورالعمل‌های قبل از جراحی رینوپلاستیی باز | عمل جراحی باز بینی به زبانی ساده در ادامه توضیح داده می‌شود.

  • عمل جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.
  • بعد از انجام فرآیند بیهوشی، جراح یک شکاف روی بافت نرم بین دو پره بینی، که به آن کلوملا می‌گویند، ایجاد کرده و چند برش کوچک نیز داخل بینی می‌زند.
  • با این شکاف‌ها استخوان و غضروف کاملاً در دسترس جراح قرار می‌گیرند و جراح راحت‌تر می‌تواند کار خود را روی بینی انجام دهد. سپس وی ساختار بینی را بازسازی کرده و بدشکلی‌ها را ترمیم می‌کند. در ترمیم بدشکلی‌ها، جراح شاید نیاز پیدا کند تا استخوان و غضروفی را برداشته یا اضافه کند و در صورتی که بینی بیمار کج باشد و مستلزم برطرف کردن مشکلات تنفسی نیز باشد، جراح شاید سپتوم بیمار را نیز بشکافد.
  • پس از رسیدن به هدف مورد نظر هم از لحاظ زیبایی و هم درمانی و اتمام شکل‌دهی به بینی، جراح پلاستیک برش‌ها را بخیه می‌زند.
  • باید خاطر نشان کرد که در روش عمل بینی باز، یک جای جراحی کوچک پس از جراحی باقی خواهد ماند ولی جایی برای نگرانی نیست. جراحان زبردست نقطه مناسب انجام شکاف را انتخاب می‌کنند و به همین خاطر جای جراحی قابل تشخیص نخواهد بود. علاوه بر این، پس از اتمام فرآیند بهبودی، جای زخم‌ها دیگر قابل تشخیص نخواهد بود.

آشنایی با بهترین متخصص جراح بینی اصفهان


معایب رینوپلاستی باز


تورم طولانی‌تر بینی

بزرگترین عیبی که در هنگام انتخاب روش رینوپلاستی باز به شما گوشزد می‌شود، آن است که فروکش کردن ورم بینی مدت بیشتری طول خواهد کشید. اگرچه هیچ مطالعه‌ای روی این موضوع انجام نشده است ولی شواهد نقلی ازبزرگترین جراحان رینوپلاستی دنیا این سخن را تأیید می‌کند. دلیل این امر آن است که در جراحی باز بینی شکاف‌های جراحی بیشتری زده می‌شود، که در نتیجه باعث طولانی‌تر شدن دوره بهبودی خواهد شد. به بیماران گوشزد می‌شود که شاید نیاز باشد تا ۲۴ ماه صبر کنند تا تمام تورم در نوک بینی فروکش نماید.

گردش خون ضعیف در ناحیه پوست نوک بینی

از آنجایی که رینوپلاستی باز تهاجمی‌تر است، علت آن که ریکاوری پس از رینوپلاستی مدت طولانی‌تر دارد بخاطر گردش خون ضعیف در نوک بینی است.

جای مشخص زخم

بخاطر شکاف‌های خارجی، جای زخمی روی کلوملا باقی خواهد ماند. ولی اگر جراح با تکنیک صحیح آن را بخیه بزند و بینی طبق پیش بینی پزشک بهبود یابد، شکاف‌ها پس از بهبودی اصلاً مشخص نخواهند بود، هرچند بیمارانی که می‌خواهند از رینوپلاستی باز استفاده کنند باید در نظر داشته باشد که پروسه تشکیل بافت اسکار در این تکنیک مشخص‌تر از تکنیک رینوپلاستی بسته خواهد بود.

زمان جراحی طولانی‌تر

رینوپلاستی باز جراحی بسیار طولانی‌تری است. مدت زمانی بیشتری طول خواهد کشید تا بینی شکافته شده و سپس بخیه شود. بطور متوسط، یک عمل بینی باز حداقل حدود ۲ الی ۳ ساعت طول خواهد کشید. این موضوع تماماً بستگی به میزان کاری که باید روی بینی بیمار شود بستگی دارد. همچنین دوره جراحی طولانی‌تر باعث کبودی بیشتر در حین عمل می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای انجام جلسه مشاوره رینوپلاستی، انواع مختلف رینوپلاستی، عمل و ریکاوری پس از رینوپلاستی به دکتر جعفری پور مراجعه کنید.


آیا نیاز است که پس از جراحی رینوپلاستی باز، رینوپلاستی ترمیمی نیز انجام دهم؟


رینوپلاستی ثانویه به این منظور انجام می‌شود که نتایج جراحی رینوپلاستی قبلی بهبود یابد یا تغییر نماید. نام دیگر رینوپلاستی ترمیمی، رینوپلاستی ثانویه است. رینوپلاستی ثانویه به این منظور انجام می‌شود که نقائص را ترمیم کرده و همچنین مشکلات تنفسی که در جراحی‌های قبلی برطرف نشده را اصلاح نماید. بارها دیده شده که یک بیمار چندین بار رینوپلاستی ثانویه را برای برطرف یک مشکل انجام داده است.
دلیل این امر صرفاً به این خاطر است که رینوپلاستی یکی از دشوارترین و بازگشت‌ناپذیرترین جراحی‌ در میان جراحی‌های زیبایی است. این فرآیند از لحاظ فنی دشوار است، ناحیه بینی پیچیده بوده و ملاحظات بهبودی هر فرد با فرد دیگر متغیر است و به همان اندازه پیچیده. گفته می‌شود که جراحی در سایر نقاط بدن بازی با اینچ‌هاست ولی رینوپلاستی بازی با میلیمترهاست. با توجه به این موضوع، بسیار ضروری است که جراحی را بیابید که در این حوزه تجربه بالایی داشته باشد. آمار نشان می‌دهد که حدود ۱۵ الی ۱۸ درصد جراحی‌های رینوپلاستی در نهایت به رینوپلاستی ثانویه نیاز پیدا خواهند کرد و این موضوع نیز باعث پدید آمدن زمینه‌ای تخصصی به نام رینوپلاستی ثانویه (ترمیمی) شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.