دانستنی های قبل و بعد از جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک

برای انجام جراحی پلاستیک از انواع زیبایی و ترمیمی باید حتما نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید تاثیر مثبتی در روند بهبود و نتیجه جراحی پلاستیک بگذارید در ادامه مقاله به مراقبت های لازمه برای قبل و بعد از جراحی پلاستیک می پردازیم :

نکاتی قبل از جراحی پلاستیک

جراح شما بایستی روند ، ریسک‌ها، مزایا، جاگزین‌ها و ریکاوری را با شما بحث کند . اینکه بدانید انتظار چه چیزی را باید داشته باشید ، شما را در وضعیت راحت‌ تری قرار می‌دهد .

شما بایستی بپرسید که جراح ، چند نوع روند را انجام داده است و تعداد دفعات عمل او چه میزان بوده است . شما همچنین بایستی بدانید که چه نوع برنامه‌ی آماده‌ سازی را باید صورت دهید ، روندها چقدر طول می‌کشند و هرگونه ریسک مرتبط را نیز بدانید .

جراح شما بایستی به شما در مورد هر دارویی که باید قبل از جراحی، اجتناب کنید مشاوره دهد .

برخی ریسک‌ها عبارتند از: حالت تهوع، بی‌حسی، خون‌ریزی، لخته‌های خون، عفونت و واکنش‌های مغایر به بیهوشی . علاوه بر این، اگر شما دخانیات مصرف می‌کنید بایستی از این کار به مدت دو هفته قبل از جراحی اجتناب کنید تا بهبود پس از عمل را افزایش دهید .

شما همچنین بایستی از تمام هزینه‌های مرتبط و انتخاب‌های پرداخت را قبل از انجام هرگونه عمل، مطلع شوید . بیمه معمولاً جراحی پلاستیک بازسازنده را پوشش خواهد داد اما این امر را با ارائه‌دهنده‌ی خود بررسی کنید . اگر شما هزینه عمل را پرداخت می‌کنید، دریابید که انتخاب‌های پرداخت چگونه می‌باشند و آیا هرگونه طرح پرداخت وجود دارد یا خیر .

مراقبت های لازم بعد از جراحی پلاستیک

بیشتر جراحی‌های پلاستیک به اقامت بیمارستان طولانی نیاز ندارند .

بسته به میزان جراحی، برخی عمل‌ها ممکن است بر مبنای سرپایی تکمیل شوند بدین معنا که نیازی نیست که در بیمارستان بمانید. روندهای دیگر نیازمند اقامت شبانه در بیمارستان یا به مدت ۲ الی ۳ روز می‌باشند.

در هر صورت، قبل از این که از بیمارستان مرخص شوید، جراح شما در مورد هرگونه مراقبت ویژه در طول مدت ریکاوری صحبت خواهد کرد. بخیه‌های دائمی و جراحی در مطب یک هفته پس از عمل برداشته خواهند شد.

جراح شما همچنین بایستی رژیم غذایی ویژه‌ای که باید دنبال کنید، داروهایی که باید مصرف یا اجتناب کنید و هرگونه محدودیت بر فعالیت‌ها را توضیح دهد.

  1. از تمرین هوازی به مدت دو هفته اجتناب کنید
  2.  از وزنه‌ برداری و ورزش‌های تماسی به مدت یک ماه اجتناب کنید
  3. با جراح خود در مورد دارو برای مدیریت درد و آماس صحبت کنید.
  4. از آسپرین اجتناب کنید زیرا که ممکن است منجر به خونریزی و بدتر شدن کبودی بدن شود.

چرا جراحی پلاستیک ؟؟؟

 جامعه جراحان پلاستیک امریکا (ASPS) تفاوتی در دلایل عمل جراحی پلاستیک از سوی نوجوانان و بزرگسالان گزارش می‌کند. نوجوانان، جراحی پلاستیک را به عنوان روشی برای داشتن چهره‌ای قابل قبول برای دوستان و جفت‌ها می‌پندارند. از سوی دیگر، بزرگسالان مکرراً جراحی پلاستیک را به عنوان روشی برای برجسته بودن در بین جمع می‌پندارند.

برطبق ASPS، بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ فرد ۱۹ ساله و جوان‌تر عمل جراحی پلاستیک عمده یا جزئی در سال ۲۰۱۳ داشته‌اند.

برخی افراد به جراحی پلاستیک روی می‌آورند تا یک نقص فیزیکی را اصلاح کنند یا بخشی از بدن را تغییر دهند که باعث ناراحتی آنها می‌شود. به عنوان مثال، پسران با وضعیتی به نام ژینوکامستیا (بافت سینه‌ی مازاد) که با گذر زمان از بین نمی‌رود ممکن است به جراحی متمایل باشند. یک دختر یا پسر با خال مادرزادی ممکن است به درمان لیزر برای رفع آن روی آورد.

افراد دیگر تصمیم می‌گیرند که تغییر آرایشی داشته باشند زیرا که از ظاهر خود راضی نیستند. نوجوانانی که روندهای آرایشی (همانند اتوپلاستی  یا درمابراسیون) دارند گاهی اوقات احساس راحتی بیشتری از ظاهر خود پس از عمل دارند.

2 نظر ثبت شده برای “دانستنی های قبل و بعد از جراحی پلاستیک

  1. تقاضای نوبت در روز دوشنبه اینده را برای لیفت صورت دارم
    من مرد ۵۸ ساله هستم و کمی افتادگی صورت دارم و کمی هم گود دور چشم دارم.در امکان دادن نوبت هزینه این عمل چه مقدار می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *