بررسی تفاوت جراحی بینی فانتزی با دیگر تکنیک ها

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی

تفاوت جراحی بینی فانتزی | همانطور که پیشتر اشاره شد ، امروزه حوزه جراحی ، شاهد پیشرفت های قابل توجهی بوده و بینی با مدل های متعددی قابل درمان می باشد. برخی از انواع این مدل ها مدل بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی است. در این بخش قصد داریم مدل های بینی فانتزی و طبیعی را با یکدیگر مقایسه کنیم. یکی از تفاوت های این دو مدل بینی ، زاویه بین لب و بینی در هر یک از این مدل ها می باشد.

در مدل بینی طبیعی ، زاویه بین لب و بینی اغلب بین ۹۰ تا ۹۵ درجه تنظیم می شود در حالیکه در مدل فانتزی ، این زاویه ، حدوداً ۱۰۵ درجه است. تفاوت دیگر این دو مدل در اندازه بینی است. بینی فانتزی به داشتن اندازه کوچک شهرت دارد ولی در بینی طبیعی ، اندازه بینی ، به حد نرمال کوچک می شود. از دیگر تفاوت های این دو مدل می توان به قوس روی پل بینی اشاره نمود. در مدل بینی طبیعی ، پل بینی اغلب صاف است در حالیکه مدل بینی فانتزی دارای یک پل بینی کاملاً قوس دار می باشد.

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی چیست؟

تفاوت عمده بینی های عروسکی و نیمه فانتزی در قوس و میزان سربالایی نوک بینی می باشد. البته تمامی این موارد در افرادی با بینی فانتزی بسیار بیشتر است. در واقع با انجام جراحی به روش عروسکی، فاصله لب ها با نوک بینی ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه بوده و در بینی های نیمه فانتزی، این زاویه لب ها با نوک بینی ۹۵ الی ۱۰۰ درجه خواهد بود.

جراح بینی اصفهان | نکاتی درباره عمل بینی گوشتی


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


انواع عمل بینی فانتزی

تکنیک های جراحی بینی فانتزی در حال حاضر پیشرفت های بسیاری را تجربه کرده است و پزشک ، این فرایند را تحت تکنیک های متعدد متناسب با نیازهای بیمار خود اجرا می نماید. تکنیک های جراحی بینی عروسکی به روش باز و روش بسته ، تکنیک های برجسته ای هستند که جراح برای اجرای فرایند از آنها بهره می برد.

در عمل بینی فانتزی به روش باز ، پزشک برشی را بر روی ستونچه بینی ، تیغه نازک بین دو سوراخ بینی ایجاد می کند. هدف از ایجاد این برش ، کنار زدن پوست بینی و دست یافتن به چارچوب داخل می باشد. علاوه بر برش واحد بیرونی ، برش هایی نیز در داخل بینی ایجاد می شود. بعد از انجام تغییر شکل ها و اصلاحات لازم در بینی و خلق بینی فانتزی ، پوست مجدداً به موقعیت اولیه خود بازگردانده می شود و برش بین دو سوراخ بینی ، با بخیه بسته می شود.

در جراحی بینی فانتزی به روش بسته ، پزشک از طریق سوراخ های بینی بر روی چارچوب داخلی مانورهای خود را انجام می دهد. در این روش ، هیچ برشی در خارج بینی ایجاد نمی شود. پس از تکمیل هر یک از این دو فرایند ، بر روی بینی اسپلینت قرار داده می شود و شما می توانید بعد از سپری شدن دوره ریکاوری اولیه ، محل درمان را به مقصد منزل خود ترک کنید.

جراح بینی اصفهان ، این نقطه را نقطه پایان کار نمی داند و به بیماران خود ، توصیه هایی را در قالب مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی متذکر می شود که اجرای دقیق آنها نقش به سزایی را در دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز در فرایند درمان ، ایفا می کند.

عمل بینی گوشتی با مدل فانتزی

بینی های گوشتی به داشتن پوست ضخیم و بافت غضروفی ضعیف معروف هستند. پوست ضخیم در این نوع بینی ها ، یک نقطه ضعف محسوب می شود و محدودیت هایی را در خصوص اجرای برخی مدل ها از جمله مدل فانتزی بر روی این نوع بینی ها ، بوجود می آورد. دامنه مانور دادن برای اجرای این مدل در بینی های استخوانی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد بینی های استخوانی ، بیشتر است.

بررسی عمل جراحی نوک بینی | تاثیر شکل نوک بینی بر چهره

مراحل جراحی بینی عروسکی

 1. بیهوشی: ابتدا بیمار توسط ماده بیهوشی عمومی توسط پزشک در اتاق عمل بیهوش خواهد شد.
 2. برش: جراح، بینی بیمار را به نسب میزان تغییرات لازم به یکی از دو روش باز و یا بسته برش می دهد.
 3. تغییر فرم: در صورت بزرگ بودن استخوان، پزشک ان را می تراشد. البته در برخی موارد ممکن است، به علت کم بودن استخوان کافی پیوند غضروفی در بینی بیمار انجام می شود.
 4. اصلاح فرم بینی: ابتدا تمامی موارد موثر در ایجاد اختلال تنفسی و انحراف بینی رفع شده. و سپس قوس لازم، کوچک کردن فرم کلی بینی و موارد قابل تغییر در بینی های فانتزی انجام می شود.
 5. بخیه: در مرحله آخر پزشک برش های ایجاد شده را توسط بخیه های جذبی و غیر جذبی بسته و بینی بیما را پانسمان می کند.
 6. کشیدن بخیه: با گذشت یک الی دو هفته برای برداشت پانسمان و کشیدن بخیه، باید به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی

تفاوت جراحی بینی فانتزی | مراقبت های بعد از جراحی بینی عروسکی یکی از مهم ترین اقدامات برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب از درمان می باشد. در این بخش ، پزشک دستور العمل هایی را در اختیار بیمار خود قرار می دهد که با توجه به متفاوت بودن ویژگی های هر بیمار ، می توان گفت که توصیه های این بخش ، کاملاً سفارشی می باشد ولی در یک قالب کلی می توان نکات زیر را مورد اشاره قرار داد:

 • تورم و کبودی دو عارضه جانبی اجتناب ناپذیر بعد از عمل بینی فانتزی هستند که با استفاده از کمپرس یخ در طول ۴۸ ساعت اول بعد از فرایند ، می توان به تسکین این دو مورد و کاهش آنها کمک به سزایی نمود.
 • با توجه به اینکه نمک باعث بالا رفتن سطح تورم می شود ، بهتر است تا زمان توصیه شده ، این ماده غذایی را از رژیم غذایی تان حذف کنید.
 • برای مدتی ، غذاهای نرم میل کنید تا میزان نیاز به جویده شدن غذا و حرکات صورت کاهش یافته و بینی شما فرصت خوبی برای بهبود سریع تر به دست آورد.
 • در زمان خوابیدن ، با قرار دادن چند بالش ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. خوابیدن به حالت لم داده به پشت ، بهترین حالت است.
 • بعد از برداشتن اسپلینت ، بینی فانتزی تان را با روش توصیه شده توسط پزشک با استفاده از محلول سالین ، شستشو دهید.
 • زمانی که اسپلینت بینی شما برداشته می شود ، بینی چسب زده می شود. هدف از چسب زدن ، کمک به پوست بینی برای سازگار شدن با شکل جدید و همچنین کمک به
 • فروکش کردن سریع تر تورم بینی می باشد. روش صحیح چسب زدن را از پزشک آموزش ببینید و کلیه نکات مراقبتی مربوط به این بخش را با دقت رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.