باید ها و نباید های جراحی بینی گوشتی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی | شما برای جراحی برنامه ریزی کرده اید و تاریخ آن به سرعت در حال نزدیک شدن است. در این مرحله باید ها و نباید هایی وجود دارد که بهترین جراح بینی گوشتی به شما توصیه می کند و قبل از جراحی ملزم به رعایت آنها هستید. این توصیه ها شامل موارد زیر می باشد:

باید ها :

در این عمل جراحی ، وقتی بدن سالمی داشته باشید ، ریسک جراحی کاهش یافته و شانس شما برای بهره مند شدن از یک ریکاوری هموار و سریع شتاب می گیرد. ما به شما توصیه می کنیم غذاهای حاوی فیبر را در رژیم غذایی تان بگنجانید چون این کار به کاهش تاثیرات گوارشی از قبیل یبوست که اغلب در اثر دریافت مواد بیهوشی اتفاق می افتد ، کمک می کند.

همچنین باید از مصرف الکل اجتناب کرده و مصرف ویتامین C و روی را فراموش نکنید. در برخی موارد مصرف آهن نیز می تواند تاثیر مثبتی بر روی سرعت گرفتن فرایند بهبود بر جای گذارد. با یکی از دوستان یا نزدیکان ، هماهنگی های لازم را جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل بعد از تکمیل فرایند ، انجام دهید.

حداقل یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید تا یک دوره بهبود بی دغدغه را سپری کنید. حتماً کمپرس سرد را تهیه کرده و در منزل قرار دهید تا در دوره بعد از جراحی ، برای کمک به کاهش تورم و کبودی مورد استفاده قرار دهید.

نباید ها :

در کنار باید های قبل از عمل بینی گوشتی ، نبایدهایی نیز وجود دارد که ملزم به اجرای آن هستید. در روز جراحی ، آرایش نکنید و از انداختن زیورآلات خودداری کنید. از مصرف برخی داروها از قبیل داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ، ویتامین ای ، برخی مکمل های گیاهی در طول دو هفته منتهی به روز عمل ، خودداری کنید. این مواد در فرایند جراحی اختلال ایجاد می کند.

از موعد مقرر شده توسط جراح از استعمال سیگار خودداری کنید. استعمال سیگار ، به دلیل تاثیر بر روی رگ های خونی باعث کند شدن فرایند بهبود می شود.

تاثیر روش جراحی بر جای بخیه بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

فرایند جراحی بینی گوشتی به منزله یک زنجیر می باشد که حلقه های آن به هم پیوسته هستند و بمنظور حفظ انسجام و به هم پیوستگی زنجیر فرایند جراحی دماغ گوشتی لازم است تمامی مراحل آن با دقت زیاد ، رعایت شود. یکی از این مراحل ، مراقبت های بعد از عمل می باشد. برخی از این اقدامات به شرح زیر است:

  1. داروهای توصیه شده توسط پزشک را با دقت و طبق دستور مصرف کنید.
  2. در صورت شدید بودن خونریزی و درد ، موضوع را به دکتر عمل بینی گوشتی اطلاع دهید.
  3. برای مدت زمان توصیه شده پزشک ، از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کرده و به اندازه کافی استراحت کنید تا بدن شما انرژی لازم برای بهبود یافتن را داشته باشد.
  4. از زخم ها به روش آموزش داده شده توسط دکتر جراحی بینی گوشتی مراقبت کنید.
  5. فین نکنید. فین کردن فشار زیادی به بینی وارد کرده و می تواند به بافت های به تازگی درمان شده آسیب برساند.
  6. مراقب باشید گچ بینی خیس یا جابجا نشود.
  7. با توجه به الزامی بودن رعایت بهداشت دهان ، در زمان مسواک زدن ، این کار را به آرامی انجام دهید تا فشار به بافت بینی تان وارد نشود.
  8. حتی المقدور از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، خودداری کنید.

عوارض جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی نیز مانند هر فرایند جراحی دیگری دارای ماهیت تهاجمی می باشد ، بنابراین می توان بروز عوارض عمل بینی گوشتی نیز انتظار داشت. محدود بودن عوارض جانبی تا حد زیادی به مهارت بهترین جراح بینی گوشتی در اجرای فرایند وابسته است. بنابراین به منظور به حداقل رساندن این عوارض ، قدم ما در انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی ، بسیار حائز اهمیت است.

ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی

یکی از ویژگی های بینی گوشتی ، ضخیم بودن پوست آن است. ضخیم بودن پوست ، جراحی دماغ گوشتی را اندکی چالش برانگیز تر می کند ، علاوه بر اینکه در دوره بهبود ، همین ضخامت پوست باعث می شود که تورم ، در برابر فروکش کردن ، مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. بنابراین معمولاً زمان بیشتری طول می کشد تا تورم بینی گوشتی فروکش کرده و نتیجه نهایی عمل بینی گوشتی نمایان شود. تورم در دو فاز اولیه و ثانویه فروکش می کند.

در فاز اولیه که معمولاً چند هفته اول بعد از جراحی بینی گوشتی را به خود اختصاص می دهد ، سرعت از بین رفتن ورم بینی ، یک شیب صعودی را طی می کند. بخش عمده ورم ، در این فاز از بین می رود. در فاز دوم ، سرعت فروکش کردن ورم بینی گوشتی ، به کندی پیش می رود و تقریباً تا یک سال زمان لازم است که این ورم به طور کامل از بین رفته و نتیجه نهایی آشکار شود. پزشک در فاز اول ، دستورالعمل هایی را به شما توصیه می نماید که در سرعت بخشیدن به از بین رفتن تورم بعد عمل دماغ گوشتی بسیار کمک می کند.

نحوه جراحی بینی در اصفهان | جراح بینی اصفهان

چسب زدن بعد از عمل بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی گوشتی ، سیستم ایمنی وارد عمل می شود . و در تلاش برای بهبود دادن بخش آسیب دیده بدن ، تورم بعنوان عارضه جانبی ، در بینی نمایان می شود. علیرغم طبیعی بودن این تورم ، پزشک اقدماتی را جهت کنترل و سرعت بخشیدن به فروکش کردن ورم بینی ، توصیه می کند. یکی از این اقدامات ، چسب زدن به بینی می باشد . که دوره آن متناسب با شدت تورم و میزان مقاومت آن در برابر فروکش کردن متغیر است.

چسب زدن به بینی در طول یک دوره یک الی دو ماهه بعد از عمل بینی گوشتی ، علاوه بر کمک کردن به فروکش تورم ، به بافت های تازه شکل داده شده کمک می کند . تا با شکل جدید خود هماهنگ شده و بر روی پوست بینی نیز در سازگار شدن با چارچوب جدید ، اثر می گذارد.

پیروی از موارد زیر ، شما را به یک نتیجه فوق العاده از جراحی بینی گوشتی می رساند :

بهترین جراح بینی گوشتی را برای خود انتخاب کنید . تا با تکیه بر علم خود و تسلطی که بر عمل بینی گوشتی دارد ، بینی را به بهترین نحو جراحی کند. یادتان باشد مدل درستی را انتخاب کنید . مدل های که تغییر زیادی را روی بافت های بینی ایجاد می کنند . ریسک بالایی را برای رسیدن به نتیجه ایده آل خواهند داشت. هر چه مدل به حالت طبیعی تر نزدیک باشد ، مناسب تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.