نکاتی درباره عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

بینی تنها با هدف زیبایی تحت جراحی قرار نمی گیرد بلکه وظایف مهمی را در تنفس بر عهده دارد که در طول عمل بینی ، بهبود کیفیت ساختارهای این اندام برای انجام این وظیفه محوله شان نیز مد نظر قرار داده می شود. در طول این جراحی ، تکنیک های متفاوتی به کار گرفته می شود که همگی یک هدف را دنبال می کنند : خلق یک بینی زیبا با عملکرد مناسب، یکی از این تکنیک ها ، عمل بینی گوشتی است که برای بینی هایی به کار برده می شود که به دلیل ویژگی های خاص خود ، با عنوان بینی گوشتی نامگذاری شده اند.


مطالب آموزشی و خواندنی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | نکاتی درباره عمل بینی گوشتی

مدل عمل بینی گوشتی

زمانی که تصمیم می گیرید برای جراحی بینی گوشتی تان اقدام کنید ، با گزینه مدل بینی روبرو می شوید. امروزه مدل های متنوعی از قبیل بینی طبیعی ، بینی فانتزی و بینی نیمه فانتزی ابداع شده اند که ویژگی های منحصر به فرد هر یک از آنها باعث متمایز شدن شان از یکدیگر شده است.

مدل بینی طبیعی : در این مدل ، زاویه بین لب و بینی حدوداً بین ۹۰ تا ۹۵ درجه تنظیم می شود و پل بینی صاف و بدون قوس می باشد. تغییرات ایجاد شده در عمل بینی گوشتی طبق این مدل به گونه ای است که همانطور که از نام آن پیداست ، طبیعی ترین شکل را در بینی خلق نماید گویی که فرد از همان بدو تولد صاحب این بینی خارق العاده و زیبا بوده است.

مدل بینی فانتزی : این مدل که با نام مدل بینی عروسکی نیز شهرت دارد و الهام گرفته از بینی عروسک زیبای باربی است ، یکی از پر طرفدارترین مدل ها در میان بانوان می باشد که دوستدار ظرافت هستند. زاویه بین لب و بینی در این مدل تا ۱۰۵ درجه نیز می رسد و قوس روی پل بینی ، خصوصاً از نمای نیمرخ ، قابل مشاهده تر است. اندازه بینی در این مدل ، بسیار کوچک بوده و به واسطه این کاهش اندازه بینی ، لازم است که جراحی بینی گوشتی به دست یک جراح ماهر و با تجربه انجام شود تا عملکرد تنفس با مشکل روبرو نگردد. مدل بینی عروسکی به دلیل ویژگی های خاص بینی گوشتی ، چندان قابل اجرا بر روی این نوع بینی نمی باشد.

مدل بینی نیمه فانتزی : این مدل حد فاصل بین مدل بینی طبیعی و مدل بینی فانتزی محسوب می شود. در این مدل ، قوس روی پل بینی با انحنای کمتر در مقایسه با مدل بینی عروسکی ، همچنان ایجاد می شود و زاویه بین لب و بینی بیمار ، در دامنه بین ۹۵ تا ۱۰۰ درجه متغیر است. در این مدل ، اندازه بینی به شدت مدل بینی عروسکی کوچک نمی شود.

جراح بینی گوشتی اصفهان

عمل بینی گوشتی به واسطه ویژگی های منحصر به فرد این نوع بینی ، یک فرایند چالش برانگیز است. در واقع می توان ایرادات بسیاری را در این نوع بینی بر شمرد . که باید برای رسیدن به یک بینی استاندارد و زیبا ، رفع شود. رفع این ایرادات ، دستان هنرمند جراح بینی گوشتی را می طلبد . که با ترکیب علم و هنر خود بتواند یک اثر هنری زیبا و مثال زدنی را خلق نماید.

دکتر علی علوی راد در تشریح چالش های جراحی بینی گوشتی ، ساختار غضروفی ضعیف این نوع بینی را مورد اشاره قرار می دهد . که در گذشته ، به دلیل دنبال کردن یک روش کوکی کات در تمام جراحی های بینی ، متاسفانه ، نتیجه عمل زیبایی بینی گوشتی ، بعد از مدتی به طور کامل تخریب شده و بینی به دلیل عدم توان حفظ شکل ایجاد شده . در طول عمل بینی گوشتی ، دچار بد شکلی می شد. وی در ادامه توضیحات خود بیان می کند که امروزه با استفاده از تکنیک پیوند غضروف ، این معضل بزرگ حل شده است . و ساختار بینی تا اندازه ای تقویت می شود . که بتواند به خوبی شکل جدید را مورد پشتیبانی قرار دهد.

بدون شک اجرای چنین فرایند پیچیده ای ، جز در سایه سپردن جراحی دماغ گوشتی به دست یک جراح ماهر و با تجربه ، میسر نمی باشد. قطعاً هدف نهایی شما از این فرایند این است که صاحب بینی زیبایی شوید که از سوی خودتان و همگان ، تحسین برانگیز باشد. پس برای تحقق این هدف ، وظیفه خود را در مرحله تحقیق و انتخاب جراح بینی گوشتی خوب ، به درستی انجام دهید.

جراح بینی اصفهان | از سرطان بینی چه می دانید ؟

مشکلات تنفسی و بویایی بعد از جراحی بینی گوشتی

ممکن است شما هم هم بعد از عمل کردن بینی گوشتی تان متوجه دشواری در عمل تنفس شوید . و این مسئله شما را نگران سازد. این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی بافت ها دستخوش تغییراتی می شوند . در ابتدا به حالت ورم کرده در می آیند و سپس با گذشت زمان ، کم کم بهبود پیدا می کنند. تا زمانی که ورم در ساختار بینی وجود داشته باشد . این انتظار را داشته باشید که نفس کشیدن از حالت طبیعی کمی دشوار تر باشد ؛ آن هم به دلیل تنگ تر شدن مسیر عبور هوا است.

متورم شدن بینی گوشتی ، علاوه بر تنفس ، بویایی را هم مختل می کند. به طوری که فرد تا مدتی نمی تواند به طور کامل متوجه عطر و بوی هرچیز معطری شود. اما در مجموع ، چنانچه طی عمل بینی گوشتی آسیب جدی به بافت و عصب های بینی وارد نشده باشد . دو مورد نامبرده موقتی تلقی شده و همانطور که گفته شد با طی شدن روند ریکاوری ، بهبود پیدا می کنند.

آیا نتیجه عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

یکی از دغدغه های بیمارانی که بینی آنها گوشتی است . این است که آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی به شکل اولیه خود بازمی گردد یا یک نتیجه ماندگار است ؟ توصیه دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به شما این است . که باور قدیمی بازگشت پذیر بودن بینی گوشتی به شکل اولیه خود را از ذهن تان دور بیاندازید. او در ادامه شرح می دهد که امروزه به مدد پیشرفت های رخ داده . در علم و تکنولوژی و از جمله حوزه جراحی زیبایی بینی ، با استفاده از روش هایی از قبیل پیوند غضروف ، چارچوب بینی به گونه ای تقویت می شود . که کلیه تغییرات و اصلاحات ایجاد شده در بینی در طول عمل بینی گوشتی ، شکل خود را برای همیشه حفظ خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.